Deadly Intent

Philip Higgs

Kostýmy:

Mollie Barr

• Marceloo

Po tom, čo jej manžel zahynul vo vojne, sa musí mladá matka o svojho syna starať sama. Ani pred smrťou manžela nebol jej život jednoduchý, lenže po tejto udalosti sa všetko ešte zhoršilo. Chlapec sa uzatvára sám do seba a spôsobuje okolo seba neustále problémy. Nervózna matka mu samozrejme všetko vyčíta, lenže za množstvom rozbitých vecí v dome a zvláštnych udalostí stojí niečo úplne iné. - Trochu sklamem moju kolegyňu Petru, pretože dám iné hodnotenie ako odpad, ale keby som toto hodnotenie používal, Deadly Intent by si ho rozhodne vyslúžil. V prvom rade preto, že tu nefunguje vôbec nič. Má to nechutný strih, zlé herecké výkony, katastrofálne dialógy, nepríjemné prostredie, slabé efekty a nezaujímavý scenár. Záverečné vyvrcholenie je fakt vtipné a nebudem klamať, keď napíšem, že som sa u tohto hororu niekolko krát riadne pousmial, čo ale tvorcovia určite dosiahnuť nechceli. Toto sa im proste nevydarilo a trochu to u mňa spomalilo hororový rok 2016, ktorý sa rozbehol riadne brutálne a to majú tie najväčšie pecky ešte len prísť.(20.7.2016)

• kingik

Důležité je zůstat bdělý, pak už vás bezradní tvůrci, mezi něž spadá britská režisérka Rebekah Fortune, nenapadnou ze zálohy. Už nikdy nebudu reagovat ukvapeně na název filmu, "Vražedný úmysl", to znělo sice poněkud "televizně", přesto nadějně, jenže o filmu jsem dopředu nic nevěděl. Mohl třeba překvapit, tvůrci ale neudělali nic proto, aby film měl, byť jen minimální, hororovou fazonu. Ovdovělá matka se svým malým, do sebe uzavřeným synem, se na čas nastěhuje ke své švagrové. Temné síly, jejichž zdrojem je s největší pravděpodobností zlý duch jejího zesnulého manžela, který se po návratu z armády nejspíše zbláznil, je dostihnou i zde. Ono poznat, co ve filmu mělo být skutečné a co naopak jen výplodem chlapcovi mysli, na něhož se temné síly zaměřily nejvíce, dalo fušku. Klidně to mohlo dopadnout tak, že bych zbraň, kdybych nějakou vlastnil, po vzoru válečného veterána obrátil proti sobě, abych už nemusel čelit takovým geniálně podřadným výplodům, ovšem v rámci zachování dekorum, vypíchnu to nejlepší, čím film disponuje. A vidíte, to bych se načekal, film nedisponuje ničím zajímavým, nápaditým, strašidelným, ke všemu se vleče, je nechtěně k smíchu a je vzhledem k mírnému průběhu filmu, žádné gore, znát, že scénář i režii mají na svědomí dvě ženy, které se zřejmě shodly v tom,že během filmu vystřídají slabě zrežírované psychologické aspekty s otravnou afektovaností hlavní hrdinky, řeč přijde i na Hvězdné války, schopnost telekineze a v rámci hororu by nebylo tak úplně od věci v závěru na dvě minuty šoupat s nábytkem a zabít chudáka křečka. Prostě hůř to snad ani nešlo realizovat. Cast sestával ze čtyř herců, dvě herečky v hlavních rolích, Rebecca Reaney a Lara Lemon, byste v poklidu imaginárně opíchali, jenže co s podřadným zbytkem, amatérsky spíchnutým, smrdícím librou. Takový film by nejspíše neměl problémy zakotvit na nějakém okrajové tv stanici, klidně i v dopoledním čase, nicméně doporučit jej lze pouze příznivcům špatných filmů. 0/10(9.7.2017)

Čirou náhodou jsem narazil na tenhle " horor " , ale jeho hodnocení na ČSFD spíš odrazovalo než aby navnadilo k případnému puštění. I přesto jsem tak učinil a šel do toho. Po dokoukání si myslím, že zdejší odpady nejsou namístě. Podle mě je to v pohodě koukatelný. Možná je to tím, že podle zdejších odpadů jsem fakt čekal totální sračku. Film je mixem dramatu a hororu. Kde jasně vítězí dramatická stránka nad tou hororovou. Pravda je že po hororové stránce to moc nefunguje. Absence vzrůstajícího napětí a strachu je znát. Lekačky nefunkční a vše hodně kazí střih. Herecky to taky není nic moc, ale aspoň tetička je celkem pěkná. Závěrem. Určitě tenhle film díru do světa neudělá, ale takovej průser to taky není. V televizi dávají daleko větší sračky a stejně tak na ČSFD je spousta filmů, který by si zasloužila odpad víc jak Deadly Intent. Odvázanej z toho nejsem, protože k dokonalosti to má hodně daleko, ale nikterak mě to neurazilo. Trochu tenhle film nadhodnotím a přikloním se ke třem hvězdám. Jinak bych dal dvě. Kdo od tohoto filmu nebude nic čekat ( stejně jako já ) možná bude i překvapen a začne ubývat odpadů.(26.7.2016)

Duch válečného veterána straší svého syna a jeho matku a později i svojí švagrovou. Až takhle prosté to je. Herecky žádná hitparáda, o nějakém budování atmosféry nemůže být řeč a o ducha, pokud nepočítám klasické bouchání, dupání a hýbání se stolem, tu člověk nezavadí No a poloamatérský televizní look tomu taky zrovna dvakrát nepřidává na atraktivitě. Přesto to na mě jakýmsi záhadným způsobem fungovalo, ale nedokážu najít nějaký smysluplný důvod proč. 50%(11.7.2016)

• Rodriguez

Duchařina, která Vám má přivodit infarktové drama. Bohužel snímek působí hrozně amatérsky a věřit něčemu z něj je absurdní. 0%(3.10.2016)

• KRVINKAXXX

Celý zlý tento film! James, jeho matka a tetka se potýkají s nasraným duchem. Fotřík se nejspíš se svou smrtí nějak nesmířil a tak je přišel z druhý strany trochu zdeptat. Herci jsou strašný, děj je strašný, vizuál je strašný. Prostě všechno špatně. Nejde dát nic jinýho než odpad a tajně doufat, že na tuhle srajdu už nikdy nikde nenarazím!(12.7.2016)

• jackstifler

Zatím nejhorší horor roku 2016 ? :D krásná nálepka(28.8.2016)

• DeRoyce

Jak zde bylo řečeno, čistě dramatická stránka snímku stojí za lehce podprůměrné hodnocení, ale jako horor je to odflaknuté, vlastně až hororově odflaknuté.. az hororová ztráta času..(5.8.2016)