Zíza

Byla to taková zvláštní směs různých žánrů, ale kupodivu to dohromady docela ladilo. Měli jsme tam lidské drama, komedii, akční scénu, dospívání, budování vztahu mezi rodičem a dítětem, trocha lásky taky padla... No jen si představte tu situaci, kdy jste obyčejný výzkumník, který čirou náhodou vytvoří antrax, který je smrtelnější, než ten, který známe, a jeho kolega tenhle antrax vezme, ukryje ho kdesi v naganských horách a vyžaduje peníze za jeho navrácení. Bohužel pak zasáhne osud a výzkumníkovi v podobě Abe Hirošiho nezbude nic jiného, než se vydat na lyže a najít ukradený antrax. Bere tam s sebou svého syna, který se tam spřátelí s dětmi jeho věku, do toho se výzkumník sblíží s místní horskou službou, protože ho furt musí zachraňovat a pak se tam objevuje ještě třetí strana, která chce antrax pro sebe. Prostě je tam dost postav, které mají své motivace a svou historii a kupodivu dohromady to dává smysl, nepřekáží si a ještě to všechno odehrají dobří herci. Není to špica, ale docela dobře to utíká a dobře se na to kouká. Pro pobavení na jedno odpoledne, dobrá věc. A ty zasněžené hory jsou krásné! ()