Šippú rondo

• Japonsko

Shippu Rondo

Drama / Komedie

Japonsko, 2016, 109 min

Byla to taková zvláštní směs různých žánrů, ale kupodivu to dohromady docela ladilo. Měli jsme tam lidské drama, komedii, akční scénu, dospívání, budování vztahu mezi rodičem a dítětem, trocha lásky taky padla... No jen si představte tu situaci, kdy jste obyčejný výzkumník, který čirou náhodou vytvoří antrax, který je smrtelnější, než ten, který známe, a jeho kolega tenhle antrax vezme, ukryje ho kdesi v naganských horách a vyžaduje peníze za jeho navrácení. Bohužel pak zasáhne osud a výzkumníkovi v podobě Abe Hirošiho nezbude nic jiného, než se vydat na lyže a najít ukradený antrax. Bere tam s sebou svého syna, který se tam spřátelí s dětmi jeho věku, do toho se výzkumník sblíží s místní horskou službou, protože ho furt musí zachraňovat a pak se tam objevuje ještě třetí strana, která chce antrax pro sebe. Prostě je tam dost postav, které mají své motivace a svou historii a kupodivu dohromady to dává smysl, nepřekáží si a ještě to všechno odehrají dobří herci. Není to špica, ale docela dobře to utíká a dobře se na to kouká. Pro pobavení na jedno odpoledne, dobrá věc. A ty zasněžené hory jsou krásné!(6.1.2019)