poster

Jako z filmu

 • anglický

  Like in a Movie

Experimentální

Česko, 2017, 84 min

Režie:

Tomáš Svoboda

Scénář:

Tomáš Svoboda

Kamera:

Michal Černý

Střih:

Jaromír Pesr
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  **

  Zajímavý experiment, ale v důsledku strašně statický (a hodně archaický) film, který nekonečně ulpívá a opakuje své nápady tak dlouho, až už z nich nejde mít prožitek. Bezradnost jak sdělit myšlenky, se projevuje tak, že jsou prostě vepisovány do obrazu na monitoru počítače... Kdyby se to povedlo sestříhat do 40 minut, asi bych byl výrazně nadšenější, pravděpodobně by to pro mě byl i nadprůměr. Ale protrpět tu 85 minut...(21.12.2017)

 • nichts
  *****

  Skvěle jsem se pobavil, problémy se pořád dále rovíjejí a vtipy komplikují. Film o životě, to je negativně o životě, neboť jediné co má k dispozici je film, nicméně daří se ukazovat mimo film.(31.12.2019)

 • DrBuznička
  **

  Tomáš Svoboda objevil princip filmové sebereflexivity. Ovšem... poněkud pozdě. Tváří se přitom, jako by šlo o jeho vlastní velký objev, takže zcela opomíjí tradici (připomeňme namátkou jen tvorbu a teorii vídeňské školy strukturalismu z 60. let), předkládá postřehy (čerpám i ze související výstavy k jeho filmu) typu "film je ve skutečnosti 24 statických fotografií - tedy pouhá iluze pohybu" a zpracováním tématu se tak pohybuje na úrovni střední filmové školy.(8.11.2018)