Krásná Varvara

• Sovětský svaz Varvara - krasa, dlinnaja kosa (více)

Bylo nebylo jedno carství kterému vládl car Jeremej. Jednoho dne se rozhodl vše ve svém carství spočítat. U jedné studny se však chytil do pasti temného vládce podzemní říše Čuda Juda, kterému musel slíbit, že mu dá to, co ve svém království nepozná. Jeremej rád slíbí, myslí si, že má vše spočítané. Vůbec však netuší, že se mu mezitím narodil syn Andrej. Aby Andreje zachránil, dá ho vyměnit za syna rybáře, který se narodil v té samé době... (oficiální text distributora)

poet

Pre mna tiež na podobnej (nechapem tie nízke hodnotenia) úrovni ako ospevovaný Mrazik. V tejto rozprávke je proste všetko (Babuška, Báťuška, Čudo-judo, Oslík čo má rad mrkvičku, hovoriace medvedíky čo maju radi medík a kopa ďalších vecí:). Proste pestrá koláž nápadov hudby osobitého folklóru a sympatických postavičiek. Proste rozprávka s posolstvom ktorá vie chytiť za srdce možno skôr tu staršiu generáciu odchovanú na inej tvorbe. ()

Anderton

Krásna Varvara je šialenosť nielen čo sa týka mizanscény, čiže výpravy a kostýmov, ale aj kameramanské formálne hrátky stoja za to a dávajú na známosť, že tvorcovia sa so svojim dielkom vyhrali. Spätný chod, časozbernosť záberov a rôzne halucinogénne snímanie. A k tomu rozprávajúce medvede a nostalgická spomienka na útle detstvo. Netušil som, že práve spomienka na medvede ližúce med mám z tejto peknej rozprávky. Za zmienku stojí aj fakt, že ten blbý je tu z ľudu a múdry je cárovič... ()

Skuby47

Krásná stará ruská pohádka s klasickou babuškou vypravěčkou, krásnou princeznou Varvarou, jejím otcem vládcem podzemí ušatcem Čudo Judo, pitvořícími se ženichy i vykrmeným Andrjuškou a utajovaným princem Andrejem. Působivá je zářivě barevná kulisová výprava, typický ruský folklor, spousta bizardních postaviček, pohádkových efektů a humorných situací, které ozvláštňují tuto velmi příjemnou pohádku. ()

Jezinka.Jezinka

Kdo by neznal biblický motiv - cokoliv, o čem na svém panství nevím .... (kdokoliv mi přijde naproti, ať to je kdo chce) - jo, nastávající otcové, naučte se při tom všem počítání inventáře počítat do devíti, zejména pokud jste náhodou pán a vládce. Jak barevná může být barevná pohádka? Dost. A pak ještě o trochu víc a potom přidejte pár barev a máte představu o barevném gejzíru v téhle pohádce. Je to trošku prvoplánově zaměřené na mladší diváky, pitvořící se ženiši, zběsile poskakující, ušima stříhající mistr Joda, který si tu nechává říkat Čudo Judo a opravdu krásná Varvara ať jako člověk, veverka či myš. Pro milovníky vlajících hřív a cinkotu kopyt, i vy budete spokojeni, pohádka je samý osel. ()

majo25

Pre najvydarenejší a zaroveň najúspešnejší rozprávkový počin Rou-a - Mrázika - mám nostalgickú slabosť a Krásna Varvara je z temer rovnakého rozprávkového súdka. Rovnako sympatické postavy, rovnaký (infantilný) humor, rovnaké (lacné) triky, rovnaká (jednoduchá) práca s cvičenými zvieratami. Rozprávkový príbeh je fajn - má aj hlavu aj pätu, ku môjmu podivu krásna Varvara je vskutku krásna a na rôzne čudá z podzemného kráľovstva sa dá navyknúť. Na všadeprítomné uspievané scénky už menej, ale to by asi nemelo byť 'Made in USSR'. Suma sumárum: podarená a miestami aj vtipná rozprávka, ktorá pri skromnejších očakávaniach splní to, čo sľubuje. -Veď si dal slovo. -Dal som slovo a možem ho tak aj zobrať späť, veď je to moje slovo. ()