Minimalism: A Documentary About the Important Things

Dokumentární

USA, 2016, 79 min

Leo Babauta

Matt D'Avella

Rozhlédněte se kolem sebe. Jakou hodnotu mají pro váš život věci, které vlastníte? Tento dokument se nesnaží přemluvit diváka, aby vlastnil méně, přestěhoval se do menšího domu nebo přestal nakupovat. Poukazuje na smutný fakt, že konzum dnešní doby nevychází z vědomých rozhodnutí spotřebitelů, ale je následkem bezmyšlenkovitého honu za iluzí štěstí a životního naplnění.(31.12.2016)

• mrkt

lidi z vyšších sociáních tříd mluví o tom, jak nepotřebujou k životu věci a cejtí se u toho jak spasitelé.(20.1.2018)

You should use things and love people. Because the other way doesn't work.(9.5.2017)

• Eldrick

Naprosto zbytečný dokument o extrémistech, co se nachází přesně na opačném konci otroků kapitalismu, jež si kupují věci, který nepotřebujou a hromadí je. Tihle psychouši žijou diametrálně odlišnou filosofií, a tou je nošení jednějch trenek, fuseklí, džín, dobrovolný se zavírání do kadibudky 1x1m čtvereční, no prostě, jako byste nahlídli do hlav utečenců z Jedličkova ústavu a nějakej čůrák o nich natočil film.(3.9.2017)

Určitě se tam našlo několik zajímavých myšlenek, ovšem jestli jsem to postřehl správně, padlo tam něco o tom, že nad $70,000 ročně vám již peníze nepřináší více radosti. Takže teď jenom mít těch $70,000 ročně...(18.1.2017)