Minimalism: A Documentary About the Important Things

Jak by mohl být váš život lepší s méně věcmi? (tribican)

44adamko44

♥ Konzum ako rakovina doby! Návod a inšpirácia pre veľa ľudí ako žiť šťastne, vyrovnane a zároveň úspešne, a to nie len s jednými trenkami a ponožkami na celý život ako mnohí odporcovia tohto "životného štýlu" argumentujú. Minimalizmus je veľmi sofistikovaná a inteligentná odpoveď ľudí na dnešnú, uponáhľanú dobu. Film može vytvárať dojem, že to je možné len u finančne nezávislých ľudí čo je ale totálny nezmysel a ako príklad nám môžu poslúžiť aj dvaja hlavní rozprávači, ktorí sami na začiatku nemali nič, len ťažší životný osud ako väčšina z nás na ČSFD. Koniec-koncov je irelevantné myslieť si, že ide len o nejakých zbohatlíkov keďže je to skôr návod pre ľudí s nízkym finančným budgetom a nie pre tých čo žijú niekde na pláži v Miami ♥ 4/5, odporúčam! PS: Užívateľ @mrkt vôbec nezachytil význam a pointu dokumentu! ()

JC_Gucci

Minimalismus jako životní filozofie má tisíce let dlouhou historii a v různých obdobích ovlivňoval části kultury a umění. O tom se v tomto filmu ale nedovíte vůbec nic. Film ukazuje minimalismus jen v moderním pojetí, jako odpověď na konsumerismus. Opakovaně nám ukazuje záběry na davy zákazníků v supermarketech, chvíli mluví o rychlé módě, stěžuje si na nové verze iPhonů. To vše je proloženo rozhovory s postavami, které mají všechny podobný příběh. Nejdříve pracovali na nějakém dobrém místě vysoko v korporátním žebříčku, ale necítili se štastně. Poté se jim stala nějaká zásadní životní událost, která jim změnila život, většinou úmrtí někoho blízkého, nebo rozvod rodičů. Pak se zbavili části svého majetku a teď o tom píšou knihy. Ani slovo o tom, jaké to vlastně je žít v minimalismu a co to pro jejich životy opravdu znamená. Na záběrech vidíme velké domy plné nábytku, bedny hraček pro děti, knihovny plné knih přes celou stěnu, farmu plnou zvířat, dokonce pózování s nejnovějším iMacem. Snad každý člověk, který se ve filmu objeví, má ke svému jménu napsáno něco jako: "Autor knihy o minimalismu.", "Designer minimalistických domů." "Propagátor minimalistické metody." Přitom je to stokrát ohraná písnička. Kdyby se v celém filmu slovo "minimalismus" nahradilo "Ježíšem", "Keto dietou", nebo "Crossfit", nemuselo by se ve filmu skoro nic jiného měnit a stále by dával stejný smysl. Parta influencerů prodává návod na lepší život obyčejným nespokojeným lidem. Přičtěte k tomu opakované záběry, skákání z tématu na téma, mizerný výběr hudby. Z nějakého důvodu je posledních pár minut filmu mnohem hlasitějších, než zbytek. Tento film se opravdu nedá nikomu doporučit. ()

CaptainPixel odpad!

Mam rad minimalismus, ale tenhle "dokument" je vlastne hodinu a ctvrt dlouha kruhova onanie "predstavitelu" o tom, jak jsou uzasni. TL;DR: radsi si heslo "minimalismus" vyhledej na netu, dozvis se mnoho uzitecnych informaci a za neporovnatelne kratsi cas. ()