Sharkenstein

USA, 2016, 73 min

J.K. Farlew

Alan Wyoming

Mark Polonia

Polonia znova útočí. Film o žralokovy který nacisti spojili s frankensteinem. Je to stupidní. Film je slátanina ale vydržel jsem na to koukat bez problémů, hlavně kvůli levným efektům, které tu jsou ještě levnější než u Polonii bývá zvykem. a když žralokovy narostou nohy? Tak pravá prdel začíná. Hloupé, levné ale zábavné.(8.6.2019)

• SOLOM.

Když jsem uviděl název filmu, měl jsem za to, že půjde o další kousek z dílny Asylum, nebo Syfy. To jsem ovšem ještě netušil, že se na scéně již nějakou dobu pohybuje i jistý Mark Polonia, který má na svém kontě celou řádku céčkových filmů (většinou hororů, scifi) a to buď jako režisér, scénárista, nebo dokonce měl na starosti střih. No nevědomost neomlouvá, ale zase jsem si alespoň trochu rozšířil své znalosti. Že by ovšem bylo o co stát? To ani náhodou. Ke svému zděšení jsem navíc zjistil, že některé jeho kousky mám už docela dlouho ve své filmotéce. Polonia se v jednom z rozhovorů svěřil, že je velkým fandou nízko-rozpočtových filmů a proto se jim ve svých filmech snaží složit jakousi formu pocty. Svá díla označuje za humorné hororové komedie/parodie, ale po shlédnutí tohoto filmu vážně nevím, co si o tom mám myslet. Už jsem toho viděl opravdu dost a brakovou podívanou mám do jisté míry taky rád, ale tohle už bylo na hranici obyčejného zoufalství. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit tu katastrofu, kterou dokázal natočit. Skutečně se pokoušel o to, aby většina situací vyzněla co možná nejhumorněji (nejujetěji), ale na mě to tedy moc nezapůsobilo. O nějaké větší hloubce příběhu se asi nemá cenu ani bavit. Obrázek si uděláme hned v prvních minutách poté, co se na obrazovce objeví napůl digitální a napůl kreslený obrys ponorky. To však nebylo ještě vůbec nic, oproti tomu, kdy se na scéně objeví náš sešitý Sharkenstein. V tu chvíli jsem zůstal nevěřícně hledět před sebe, protože větší animovaný hnus jsem už dlouho neviděl. Do žraloka to mělo hodně daleko, hlava mi připomínala želvu a k tomu ještě ten řev divoké šelmy...No a to ještě nepočítám ty jeho útoky a rádoby gumové gore. Ale jinak tahle ryba byla vážně gurmán. Sežrala všechno, co jí přišlo do cesty – dokonce i krávu na louce a když to na ní přišlo, tak si i zasouložila (uměla totiž chodit i po souši). Herecké výkony většiny zúčastněných odpovídali celkovému zmaru tohoto veledíla. Klasická přehlídka (ne)herců, kteří si většinou nikdy jinde než ve filmech od stejného režiséra ani neškrtnou.10%(2.11.2016)

• kaylin

Americký snímek „Sharkenstein“ je blbý. Je opravdu hodně blbý. V tom nejnegativnějším smyslu slova, v jakém to jenom jde. Není to dobré béčko, ani céčko ani déčko. Je to prostě jen ukrutně špatný film, který – pokud už byl natočen – by měl být zase rychle zapomenut a mělo by se k němu dostat co nejméně diváků. Ubohost toho filmu se prostě ani pořádně nedá popsat. Že to tvůrcům stálo za to...(15.5.2019)

• Marceloo

V roku 1942 členovia Hitlerovej armády objavili tajný experiment, v ktorom vedci testovali pozostatky Frankensteinovho monštra. O viac ako 70 rokov neskôr je šialený vedec ešte stále odhodlaný experiment dokončiť, a tak sa na opustenom ostrove snaží vytvoriť superžraloka, ktorý zabije všetko, čo mu stojí v ceste. - Poloniovci pokračujú v nastavenom trende a opäť prinášajú horor, aký ešte nikdy nikto nevidel. Tentokrát ide o žraloka pobehujúceho po pevnine, ktorý vyzerá, ako keby práve vysadil po cykle Oxymetholonu. Tentokrát to má ale prekvapivo aj nejakú štruktúru a chabé pokusy o niečo ako scenár, ale že by ma to prinútilo dať niečo iné, ako najhoršie hodnotenie, tak to ani náhodou. + herečka z Bigfoot Vs. Zombies + 3 herci z Jurassic Prey, Bigfoot Vs. Zombies a Amityville Exorcism + herec z Bigfoot Vs. Zombies a Amityville Exorcism(6.1.2018)

• LIVINGDEAD

To si už opravdu dělají z diváků kozy :-) Žralok, který na louce žere krávu, vyleze po schodech v baráku do 1. patra a vypadá, jako kdyby ho nakreslily děti z mateřské školky. Jak se jim podařilo vytvořit ty hollywoodské efekty?? To nejdřív natočili film a pak před plátno, kde se promítal film, postavili sádrového žraloka?(22.10.2016)