poster

Jáma (studentský film)

 • angličtina

  The Pit

  (festivalový název)

Krátkometrážní / Válečný

Česko, 2016, 26 min

Režie:

Filip Kilián
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Saur.us
  ****

  STARTFILMFEST2016: Na studentskou tvorbu velice profesionální a vysokorozpočtové. I přes to, že je to jedno velké klišé válečných filmů a scéna se zastřeleným ošetřovaným jakoby o oka vypadla spielbergově Zachraňte vojína Ryana, má F. Killián nakročeno velice dobře.(25.7.2016)

 • valibuck
  **

  Bohužel, pro mě jen recyklace několika dobrých válečných filmů, ale s velmi špatně napsanými dialogy, nevyhýbajícími se těm nejvíce klišé hláškám typu "Hey, I´m just doing my job here!!", při kterých při užití ve filmech zelézám studem hluboko pod stůl. Měl jsem možnost vidět několik režisérových filmů a vždy převládá forma nad obsahem, filmy jsou výborně natočené, sestříhané a ozvučené a je v nich často použita originální hudba. Nejslabším článkem všech mnou shlédnutých filmů je podle mého scénář - zejména dialogy, které na mě působí spíše jako vata, jsou strojeně napsané. Nebýt jich, filmy by byly mnohonásobně lepší. Velmi ale oceňuji odvahu se vůbec pustit do natáčení tohoto žánru v podmínkách natáčení studentských filmů s nicotným rozpočtem.(3.11.2016)

 • Ryuuhei
  ****

  Hodně mi to připomnělo scénku z Na západní frontě klid, ačkoliv zde měla trochu jiný význam, leč stejné poslání. Na studentskou tvorbu velice solidně natočený a hlavně originální nápad. 90%(22.10.2016)

 • ZHODNOTITEL
  **

  První 3 minuty byly naprosto geniální. (pozn.: v úvodních titulcích trochu problém rozeznat, co je název filmu) Bohužel po těch třech velkofilmových minutách to je už jenom řídká kaše ze školní jídelny.(7.5.2017)

 • Volodimir2
  *****

  Film režíroval mladíček Filip Kilián ako svoju študentskú prácu a zaujímavo načrel do témy druhej svetovej vojny. V jedinom okope sa realizuje stret vojakov cudzích armád a dvoch pre seba nezrozumiteľných rečí. Zaujímavý je fakt, že sa vo všetkom dohodli, ešte aj strach z náletu mali rovnaký. Záver pre mňa išiel trocha nezmyselným smerom, ale pravdepodobne to bol práve zámer scenára. Násilie na pozadí vojny v príbehovo veľmi jednoduchom filme, kde sa pokúšal o vojnový film, ktorý bude mať minimalistický dej a to všetko mu aj vyšlo.(17.11.2020)