Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Keď sa dvaja kamaráti vyberú doručiť poštovú zásielku na chatu pri jazere v lesoch zistia, že ich zákazníčka nie je doma. Okolo chaty sa však odohrávajú zvláštne udalosti a všetko nasvedčuje tomu, že sa z miesta len tak nedostanú a blížiaca sa noc bude zrejme ich poslednou. (Marceloo)

Recenze (25)

kingik 

všechny recenze uživatele

Extrémní vypuzení neposedného diblíka. Nález nahé a zdánlivě bezvládné dívky v lese u jezera spustí řetězec bizarních událostí. Mladík James a spol. narazí na rodinku uctívačů sil pekelných. Je celkem jedno, co nebo kdo se v lesní chatce bude následně v nejdelší a nejextrémnější scéně zapuzovat, ostatně z děje, který je mimořádně chaotický, je nesnadné vyjít s něčím zcela objasněným, logickým a přehledným. Celému filmu vévodí rituál, u kterého když se nepozvracíte, jste frajeři. Určitě nesledovat film nalačno, stejně tak u něj nic nekonzumovat. V okamžiku, kdy se ocitneme v chatce, stane se film vcelku neotřelým a značně nechutným. Režisér, patrně gurmán s velkým G, začne servírovat své menu zahrnující litříky krve, hlavním chodem je menstruační tampon přímo z oněch intimních partií, který, aby byl rituál úspěšný, musí být vybraným jedincem spolknut. Rituál je tím nejnechutnějším, co za poslední dobu bylo v "horáčích" k vidění. Z jiného hlediska, než jsou právě události v chatce, film už tolik zajímavý není. Skoro nelze bezpečně poznat, o co v něm dohromady jde. A ani nevadí místy prosakující amatérismus a neznámý casting. Vůbec ne. Kdyby Matt Stuerz chtěl příště natočit něco přehledného a přiměřeně smysluplného, mohl byt z něj být nový Sam Raimi. Místy jeho počin totiž lehce klopýtne o Raimiho proslulého Lesního ducha. Jen se tolik neusiluje o nadhled. Stuerzovi jdou extrémy dokonale. I když je znát, že svůj film pořídil za pět prstů, nedá se prohlásit, že by jej ošidil v gore, to vypadá pěkně masitě. Půvab scházel ženským, nenasadit pořádnou kurevnici do hororu se neodpouští. Plusem je, že horor má solidní spád, pořád se něco děje, stopáž se zbytečně neprodlužuje. Kupodivu to celé působí neokoukaně, kromě rituálu si ale z filmu nic jiného za krátký čas nevybavím. 6/10 ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Budem tentokrát štedrý a udelím tomu štvorku, kým sa to tu začne hemžiť odpadmi. Ale nie preto, že by si ju tento horor zaslúžil. Skôr preto, lebo niečo tak súčasne stupídne, komické a nechutné sa nevidí každý deň. Jeden z tých filmov, ktorý je tak zlý, až je dobrý. So slasherom to nemá vôbec nič spoločné. Hlavní hrdinovia bojujú o prežitie na chate spolu s rodinkou zaostalých zálesákov, pretože ich prenasleduje jedna skrvavená démonická mrcha, ktorú treba zastaviť pomocou rituálu. No ešte som nevidel, aby ženská vytiahla vložku, vyžmýkala ju do kalicha, potom do neho ešte nechala tiecť krv z piče, a keď sa krv všetkých zúčastnených zmiešala, tak sa musela poctivo vypiť, dokonca aj z tou vložkou. Alebo pannu trebalo odblaniť, no poštár bol očividne ešte panic, tak vydržal 6 sekúnd. Do toho každú chvíľu nejaká hláška, ktorá mi vyčarovala úsmev. Krv sa len tak liala, no z hereckých výkonov a dementných scénok ostával pomaly až rozum stáť. A charaktery postáv? No okrem zaostalej rodinky tam samozrejme musela byť nadržaná opitá negrica, či neustále onanujúci úchylák. Bolo tam toho strašne veľa, a ja som len neveriacky sledoval, či toto režisér myslí vážne. Asi to nemyslel ako poctu Evil Dead. Určite si na tento film budem ešte dlho pamätať. ()

Reklama

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Keď sa dvaja kamaráti vyberú doručiť poštovú zásielku na chatu u jazera v lesoch, zistia, že ich zákazníčka nie je doma. Okolo chaty sa však odohrávajú zvláštne udalosti a všetko nasvedčuje tomu, že sa z tohto miesta len tak nedostanú a blížiaca sa noc bude zrejme ich poslednou. - Niečo takéto sa na hororovej scéne len tak nevidí. V podstate je to absolútny chaos bez štipky logiky, ale nesmierne tomu pomáha to, že sa neustále niečo deje, takže to svižne odsýpa a je to plné hororovej akcie. Je tu viacero nechutností, dialógy sú zábavné, je tu jedna fajnová gore scéna, šialené postavy a všetkému pomáha perfektná hudba od pána Wojciecha Golczewskiho. Prostredie odlahlej chaty u jazera je pre horor už desiatky rokov to najlepšie, odkaz na Friday the 13th sa vydaril a celkovo mám z toho pocit spokojnosti, ktorý kazí len to, že tá amatérskosť je miestami až príliš očividná. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Dementní film, co dodat. Nemám teď vůbec čas čumět na bednu, protože se pořád něco děje, mám skoro výčitky z toho, že jsem už pár týdnů nic nenapsal do komentářů, no a když se tedy odhodlám a vyšaším si dvě volné hoďky na projekci, padne mi do rukou zrovna tahle nudná amatérská zhovadilost - to je snad naschvál. Film, který vymyslel i režíroval dement, film který ruční kamerou filmoval dement, film o dementech, film ve kterém hrajou dementi, film určený dementům. A navíc už vlastně ani nevím, o čem to bylo. Ale vím, že bych moc rád viděl celý štáb i všechny herce naražené na kůly, hoďka dvacet mýho života v hajzlu. Vlastně ba ne, sotva hoďka, proklikával jsem. Hvězda za scénu s tampónem. ()

Psychor odpad!

všechny recenze uživatele

Předminulý rok se mi na hororový seminář zapsal student Jiří, který o hororovém žánru neměl ani potuchy. Tonight She Comes mi tak trochu připomíná jeho památnou zkoušku, po které jsem byl nucen zrušit časovou soutěž a studenty semináře si raději začal sám vybírat na základě vstupní eseje. I zde totiž režisér motá páté přes deváté a z jeho scénáristického galimatyáše každý fanoušek kvalitního hororu bezpochyby začne upadat do mrákot. Bohužel vidím, že se zde na csfd.cz nachází mnoho hororových nedouků, kteří tuto bezbřehou slátaninu ohodnotili více jak jednou hvězdou. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se nešťastník Jiří, kterého jsem vyrazil ze dveří poté, co potřetí zaměnil Michaela Myerse za Jacka Torrance, nacházel mezi nimi. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama