Suki ni naru sono šunkan o. Kokuhaku džikkó iinkai

• Japonsko

好きになるその瞬間を。告白実行委員会

• Japonsko

Suki ni naru sono shunkan wo. Kokuhaku jikkō iinkai

Animovaný / Drama / Romantický

Japonsko, 2016, 65 min

"The Moment You Fall in Love" bych definoval jako takové rozšíření prvního filmu "I've Always Liked You" z roku 2016, které se zaměřuje na jiné postavy ze zdejšího příběhu a tak sledujeme opět romantiku, ovšem tentokrát jsou v hlavní roli o rok mladší sourozenci původní ústřední dvojice. Samozřejmě se opět objevují všechny postavy známé z prvního filmu (kterým se v budoucnosti také asi dostane vlastního příběhu, vždyť jeden seriál o další zdejší dvojici právě začal...) a i jeho děj je zde zmíněn, ale tentokrát jde prostě o romanci mladé dívky jménem Hina, která má klasický japonský problém "Please notice me senpai" a k tomu se kolem ní pořád motá její otravný soused Kotaro, s kterým se škádlí, ale jak to tak bývá, co se škádlívá... Takže ze stejného prostředí dostáváme nový příběh, opět dosti jednoduchý, ale slušný a plný vcelku povedené romantiky doplněné poměrně dobře padnoucí hudbou. Přesto mě ale ten první film bavil o něco víc, protože mi hlavní postavy přišli o něco příjemnější. Tady jsem se s Hinou tak nesžil a ani Kotaro mě zrovna extra nezaujal, což se podepsalo na tom, že i když je tento film nejspíš zhruba stejně kvalitní jako ten předchozí, tentokrát mě to tolik nebavilo. Takže za mě 6,4/10 s tím, že jsem ale pořád zvědavý, co přinesou další rozšíření k této sérii (v současné době hlavně seriál "Our Love Has Always Been 10 Centimeters Apart").(25.11.2017)

Nevím jestli napsat pokračování, ale řekl bych, že to navazuje na události z toho druhého filmu, protože když si to člověk shlédne v opačném pořadí, tak má některé věci vyspoilerované. Tohle se trochu zaměřuje na události před prvním filmem, částečně na události během prvního filmu a pak navazují tam, kde první skončil. Je to zase ta klasická pohodovka ve formě romantiky, ale tak nějak se drží úrovně toho předchozího filmu - i když Hina mi přišla taková sympatičtější a víc procítěná, než Natsuki. Animace i hudba se drží při tom samém.(3.9.2017)

Pokud se vám líbil první film, s druhým to nebude jiné. Jediné dvě změny jsou v ubrání množství postav, které film sleduje, a lehce ubráno bylo taky na komediálních scénách, což zde nahrazuje častější fňukání. Jinak v podstatě stále ta stejně pohodová romantika protkaná notnou dávkou písniček. Hina je taky o něco sympatičtější než Natsuki, což je dáno i tím, že jí tvůrci věnovali více prostoru. Docela rád bych tahle dvě dílka viděl roztáhlé na seriál, pro tak zajímavé postavy jsou dvě hodiny málo.(2.8.2018)