Creep 2

Carolyn Craddock

Scénografie:

Angel Herrera
  • tron

Jednotka na mňa svojho času zapôsobila. Len som nechápal, prečo o nej všetci hovoria ako o čiernej komédii, keď to bol mrazivý psychotriler so stalkerskými motívmi a drsným koncom. Malo to viacero chýb, súvisiacich s logikou a nesmrteľnosťou ústredného psychopata, ale celkovo som bol spokojný. Takže na dvojku som sa tešil. No vytriezvenie prišlo veľmi rýchlo. Ústredný psychopat je v dvojke totálne WTF komická postavička, nový hlavný hrdina v ženskom podaní je nesympatický od prvej chvíle (to sú niektorí ľudia naozaj takí neschopní, že vidia jediný zmysel žitia v dávaní vecí na net a nevedia si predstaviť, že by žili inak?), film nie je vôbec atmosférický, strašidelný a ani mrazivý. Zato je absurdný, obskúrny a, nuž, wtf (to s penisom a F.F. Coppolaom radšej ani komentovať nebudem). Zlý sen. Byť na mieste Marka Duplassa, na najbližších pár rokov sa pre istotu zahrabem pod čiernu zem, nech si zo mňa ľudia nerobia srandu. Prekvapuje ma takýto prepad kvalít, nakoľko dvojku režíroval rovnaký týpek.(20.2.2018)

V hodne aspektech to funguje lip, nez jednicka (mene hluchych mist). Na druhou stranu to pusobi jako velka bokovka a ne uplne dustojne pokracovani. Chybi tomu ta "creepiness" prvniho dilu. U nej jsem si pustil poslednich dvacet minut znovu po prvnim zhlednuti a mel jsem z toho husi kuzi.Tady tohle sice trochu chybi, ale tohle nizky hodnoceni si to nezaslouzi(1.11.2017)

• *CARNIFEX*

Nechápem aký malo zmysel natočiť pokračovanie už tak nudnej jednotky, no a už vôbec nechápem seba, že som si to vôbec pustil. Na moju obhajobu, žiadostivo som túžil zistiť, či "Patrick Kack-Brice" prekročil svoj tieň pod-priemernosti, čo sa aj potvrdilo. Ďalším faktorom, ktorý hovorí v môj prospech, bola obrovská nuda, no a to niekedy stačí, aby človek siahol aj na takéto "nič" ...(27.10.2017)

• tazkykamen

K tomuto imbecilnemu druhemu dielu ,tejto imbecilnej serie ,som sa dostal asi podobne ,ako obete tejto imbecility k opätovnemu stretnutiu s tymto hlavnym ,seriovym imbecilom ,dufajuc ,ze po prvom kontakte ho uz nikdy neuvidia ,teda -neocakavane a nechtiac a aj ked som uz po 15 minutach ,mal sto chuti dat mu zbohom,ja imbecil,som zostal.(25.1.2018)

Druhý Creep je stále kvalitní a svěží filmařinou, která v rámci žánru funguje dobře a oplývá originalitou, ale v rámci samotné série se nelze ubránit dojmu, že jakmile je tajemství a nejistota vývoje osudu protagonisty z jedničky odhalena, ztrácí příběh lehce na atraktivitě a tajemnu. Dvojku lze tak brát jako rozšířenou studii Creepova charakteru, která nabízí vlastní a nová tajemství, která jsou bezpochyby zajímavá, přesto se ale nelze zbavit dojmu, že jednička fungovala o něco lépe. Stále jde o velice kvalitní filmařinu, která strká konkurenci do kapsy, ovšem díky vysoce nastavené laťce předchůdce musím hodnotit o něco mírněji.(4.3.2018)