Creep 2

Carolyn Craddock

Scénografie:

Angel Herrera
  • tron

Jednotka na mňa svojho času zapôsobila. Len som nechápal, prečo o nej všetci hovoria ako o čiernej komédii, keď to bol mrazivý psychotriler so stalkerskými motívmi a drsným koncom. Malo to viacero chýb, súvisiacich s logikou a nesmrteľnosťou ústredného psychopata, ale celkovo som bol spokojný. Takže na dvojku som sa tešil. No vytriezvenie prišlo veľmi rýchlo. Ústredný psychopat je v dvojke totálne WTF komická postavička, nový hlavný hrdina v ženskom podaní je nesympatický od prvej chvíle (to sú niektorí ľudia naozaj takí neschopní, že vidia jediný zmysel žitia v dávaní vecí na net a nevedia si predstaviť, že by žili inak?), film nie je vôbec atmosférický, strašidelný a ani mrazivý. Zato je absurdný, obskúrny a, nuž, wtf (to s penisom a F.F. Coppolaom radšej ani komentovať nebudem). Zlý sen. Byť na mieste Marka Duplassa, na najbližších pár rokov sa pre istotu zahrabem pod čiernu zem, nech si zo mňa ľudia nerobia srandu. Prekvapuje ma takýto prepad kvalít, nakoľko dvojku režíroval rovnaký týpek.(20.2.2018)

• *CARNIFEX*

Nechápem aký malo zmysel natočiť pokračovanie už tak nudnej jednotky, no a už vôbec nechápem seba, že som si to vôbec pustil. Na moju obhajobu, žiadostivo som túžil zistiť, či "Patrick Kack-Brice" prekročil svoj tieň pod-priemernosti, čo sa aj potvrdilo. Ďalším faktorom, ktorý hovorí v môj prospech, bola obrovská nuda, no a to niekedy stačí, aby človek siahol aj na takéto "nič" ...(27.10.2017)

Dobrý film. Velmi mě bavil. Avšak stačí mu průměrné hodnocení. Nebyl to žádný super - deluxe - horor, ale bavil mě. Hodně. Geniální nápad děje a zápletky. Tajemný muž, který o sobě leccos tvrdí a také se tak snaží vypadat a vyjadřovat. Když toto pozérství dojde k největšímu extrému, nalže vám první věc, co ho napadne. Následně dodělá to, co chce.... Perfektní cesta do hlouby duše psychopata prostřednictvím lehce komediálně směrovaného filmu. Výborné.(25.2.2019)

Druhý Creep je stále kvalitní a svěží filmařinou, která v rámci žánru funguje dobře a oplývá originalitou, ale v rámci samotné série se nelze ubránit dojmu, že jakmile je tajemství a nejistota vývoje osudu protagonisty z jedničky odhalena, ztrácí příběh lehce na atraktivitě a tajemnu. Dvojku lze tak brát jako rozšířenou studii Creepova charakteru, která nabízí vlastní a nová tajemství, která jsou bezpochyby zajímavá, přesto se ale nelze zbavit dojmu, že jednička fungovala o něco lépe. Stále jde o velice kvalitní filmařinu, která strká konkurenci do kapsy, ovšem díky vysoce nastavené laťce předchůdce musím hodnotit o něco mírněji.(4.3.2018)

• Ikedar

To, čo u prvého dielu ako tak fungovalo sa u dvojky stráca v šialenom amaterizme. Človek má pocit, že naozaj sleduje video dvoch totálne nesympatických postáv v tom najviac negatívnom zmysle. A najhoršie je, že diváka všetky tie reči a ambície postáv ani nezaujímajú. Síce sa film volá Creep, a človek by na obranu všetkých negatív mohol argumentovať práve názvom filmu, a že celá chorá a neatraktívna podoba filmu, bol vlastne zámer, dvojka je na rozdiel od prvého dielu, tak divná až je nesympatická a to je u filmu vždy zle.(7.8.2018)

• - Často Mark Duplass a Desiree Akhavan překvapili jeden druhého svoji volbou improvizace. Tímto vzniknul spontánní duch filmu. (MeanWhile)

• - Vyobrazeným hradem u kulečníkového stolu je německý hrad Neuschwanstein. (MeanWhile)

• - Většina scén je pouze improvizací. (MeanWhile)