Creep 2

Carolyn Craddock

Scénografie:

Angel Herrera
  • *CARNIFEX*

Nechápem aký malo zmysel natočiť pokračovanie už tak nudnej jednotky, no a už vôbec nechápem seba, že som si to vôbec pustil. Na moju obhajobu, žiadostivo som túžil zistiť, či "Patrick Kack-Brice" prekročil svoj tieň pod-priemernosti, čo sa aj potvrdilo. Ďalším faktorom, ktorý hovorí v môj prospech, bola obrovská nuda, no a to niekedy stačí, aby človek siahol aj na takéto "nič" ...(27.10.2017)

Reportážní psycho so(n)da do duše jednoho zvráceného maniaka. A jeho odhalený bimbas jako bonus. Dokumentaristka Sara je celkem frustrovaná z toho, že její dokumentární série o osamělých mužích je na internetu propadákem. Záhy odpoví na inzerát muži, který chce o sobě natočit dokument. Maník má odlehlou chatu v lesích, platí dobře a příštích 24 hodin Saře slíbí, že ji nezabije. Přizná se jí totiž, že je sériový vrah. Dívka z toho je určitým způsobem konsternovaná, jenže zavětří, že tenhle díl o reálném vrahovi by mohl zbořit internet. Za reportážní pecku se ale platí, mnohdy i životem. Film chce po divákovi jediné, a sice přistoupit na koncept, v němž se postavy nechovají úplně logicky a nemají velký pud sebezáchovy. Pokud to coby divák přijmete, dostane se vám dvou nevyzpytatelných postav. Je to film o dvou hercích. Nevyzpytatelný maniak chce svoji 40 oběť, možná svoji poslední, odvážná žena chce svoji úžasnou reportáž. Existuje první díl, hraje v něm stejný herec jako zde, nemá smysl se o něm rozepisovat, neviděl jsem jej. Hned dodávám, že Mark Duplassovi jsem jeho nevyzpytatelného šílence věřil, byl mrazivě přesvědčivý. A Desiree Akhavan není prvoplánově vystajlovaná kráska, v podstatě normální žena, která se nezalekne podivína uprostřed lesů a točí, i když nějaký vražedný předmět v zákoutí trpělivě vyhlíží místečko na jejím těle, kde by se zaskvěl. Do finále je to víceméně psycho(logická) hra, divák je v napětí, jak to podivné "partnerství" dopadne. Hodně neokoukaně, neotřele, celkem nevyzpytatelně a těkavě podaná hra na maniakální kočku a málo bázlivou myš. Závěrečná sekvence je nadbytečná, nezapadá do konceptu. Je jasné, že je to předzvěst třetího dějství. 7/10(5.12.2017)

Dobrý film. Velmi mě bavil. Avšak stačí mu průměrné hodnocení. Nebyl to žádný super - deluxe - horor, ale bavil mě. Hodně. Geniální nápad děje a zápletky. Tajemný muž, který o sobě leccos tvrdí a také se tak snaží vypadat a vyjadřovat. Když toto pozérství dojde k největšímu extrému, nalže vám první věc, co ho napadne. Následně dodělá to, co chce.... Perfektní cesta do hlouby duše psychopata prostřednictvím lehce komediálně směrovaného filmu. Výborné.(25.2.2019)

V hodne aspektech to funguje lip, nez jednicka (mene hluchych mist). Na druhou stranu to pusobi jako velka bokovka a ne uplne dustojne pokracovani. Chybi tomu ta "creepiness" prvniho dilu. U nej jsem si pustil poslednich dvacet minut znovu po prvnim zhlednuti a mel jsem z toho husi kuzi.Tady tohle sice trochu chybi, ale tohle nizky hodnoceni si to nezaslouzi(1.11.2017)

Vracia sa psychopat, ktorý si hľadá priateľov aby ich neskor mohol zabiť. Nápad s natočením dokumentu o tom ako zabil 39 ľudí a filmárka tomu neverí ma proste bavil a páčilo sa mi to dokonca viac ako jednotka. Aaron je psychopat od ktorého naozaj neviete čo čakať a ako vás môže prekvapiť a to ma dostatočne držalo v napätí a čakal som čo na filmárku vymyslí. Nie je to nič premakané a skvelé no mne sa táto séria páči a vedel by som si predstaviť aj ďalšie pokračovanie.(6.1.2018)

• - Většina scén je pouze improvizací. (MeanWhile)

• - Často Mark Duplass a Desiree Akhavan překvapili jeden druhého svoji volbou improvizace. Tímto vzniknul spontánní duch filmu. (MeanWhile)

• - Vyobrazeným hradem u kulečníkového stolu je německý hrad Neuschwanstein. (MeanWhile)