Creep

• USA Peachfuzz (pracovní název) (více)

Aaron (Patrick Brice) prijme skvelú ponuku s vysnívaným honorárom 1 000 dolárov denne za to, že zdokumentuje posledné týždne života ťažko chorého Josefa (Mark Duplass). Na prvý pohľad milý a ústretový hostiteľ však skrýva nejedno nemilé "prekvapenie"... (*CARNIFEX*)

Marceloo

Mladý kameraman vo finančnej núdzi dostane perfektnú ponuku na zárobok. Keď príde na dohodnuté miesto a stretne sa s chlapom, ktorý si ho objednal, zistí, že chlap je smrtelne chorý a video chce zanechať svojmu nenarodenému synovi. Kameraman postupom času zisťuje, že chlap to v hlave nemá v poriadku a že ten, kto onedlho zomrie nemusí byť len ten chorý chlap. - Parádny výkon dvoch postáv, ktoré zvládli hrať 75 minút a aj tak neomrzeli. Markov herecký výkon bol v tomto filme výborný a velmi ma teší, že hral už v troch hororoch za sebou. Zvyčajne sa mi horory, v ktorých je malý počet postáv nepáčia, ale v tomto ich viac nebolo treba. Velmi dobrý príbeh so zaujímavou zápletkou a prekvapujúcimi odhaleniami. Rozhodne by som nechcel byť na mieste kameramana.Velmi sa mi páčila maska vlka. + herec z Mercy a The Lazarus Effect ()

JASON_X odpad!

Tramtadadááá - po delší době zase tahám mnou často nepoužívanou nálepku "odpad!". Protože film, u něhož nemůžu přijít na jediný sebemenší důvod, proč mu dát aspoň jednu hvězdu za cokoliv, jinou nálepku logicky dostat nemůže. Absolutní absence jakéhokoliv momentu napětí, ani několik vteřin, naprosto nulový (ani chvilkový) zájem o jakoukoliv z jeho dvou postav, které jsou nejenom maximálně nezajímavé a nudné (nudně vypadající i nudně žvanící), ale i svým zjevem naprosto banální a necharismatické. Námět by dejme tomu aspoň na jednu hvězdu být mohl, ale s úplně jiným scénáristou, jiným režisérem a jinými herci. Nechápu že jsem to celé vůbec dal bez proklikání, i když pravda asi až napotřetí. A za to, že jsem na tuhle ubohost vůbec narazil, "vděčím" jen shodě názvu s jiným filmem z r.2004 (mutant vs. Franka Potente v londýnském metru). ()

dr.horrible

Nebyť Creep found footage, fungovalo by to lepšie aj ako horor, aj ako komédia; zbytočne si zväzovali ruky. A že záverom dali forme efekt a logiku? A stálo to celé zato? Vlastne hej, ale minimálne ten Peachfuzze by mal potenciál kľudne na niečo väčšie. 70%. Ps: Posledný záber vystrihnúť a poslať späť niekam 25 rokov dozadu ()

warrenur

Hm, takto to dopada, ked mate nulovu asertivitu, je vam neprijemne prejavit svoju nevolu, ci rozhodnost. A ano, trosku v extremnejsej podobe. :D Blbina, ale Duplass si tu rolu zrejme celkom uziva, moznoze ma tiez skrinku s podobnou zbierkou. :) Atmosfera vsak slabota a hororom by som to tiez nenazval. Takmer psycho-parody. Slabsi priemer. 45% ()

honajz2

Kravina (v dobrém slova smyslu, převážně) dvou kamarádů, která se dá stěží někam žánrově zařadit a na které je vidět, že do toho oba dali srdce. Ta "hravá amatéričnost" (což není úplně přesný výraz, ale snad chápete) se mi na tom hodně líbí, protože mi vzdáleně připomíná prvotiny Petra Marka, každopádně z toho ale nemůžu být nadšený, když v tom byl potenciál na víc. Čekal jsem nějakou lepší pointu nebo aspoň něco méně čitelného, vyvíjelo se to sice slušně a místy i atmosféricky, ale fakt z toho nevzešlo nic, co by mě nějak překvapilo nebo aspoň oslovilo. Je to takové správně ujeté, párkrát jsem se i nad tím zasmál (ačkoli to má tak strašně specifický humor, že se u toho bude smát snad jen málokdo), ale stejně se to dalo celé líp promyslet, zbavit nelogičností (třeba ten telefonát policii, ve kterém Aaron vůbec nezmíní nic podstatného), vyhnout se na konci tomu největšímu hororovému klišé a líbilo se mi to hodně. Takhle je to sice milé, ale nedotažené. Ale na dvojku kouknu určitě, celkem mě zajímá, jestli se to tam celé posune někam dál, nebo to bude to samé. Lepší 3* ()

• Film nemá úvodní titulky a název filmu se objeví až na konci. (pornogrind)
  • Film sa natáčal v meste Crestline, v Kalifornii. (BoredKid)
  • Většina filmu je pouze improvizace. Herci měli ve scénáři napsáno například jen: „Jízda autem, zatímco se natáčí na kameru. (MeanWhile)