poster

Zázračná planeta II (TV seriál)

 • Česko

  Naše planeta Země II

 • Česko

  Planeta Země II

 • Velká Británie

  Planet Earth II

 • Slovensko

  Planéta Zem II.

Dokumentární

Velká Británie, 2016, 6 h 45 min (Minutáž: 52–59 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Torgal
  *****

  Pokračovanie najúchvatnejšieho prírodopisného dokumentárneho cyklu nezostalo nič dlžné svojmu predchodcovi. Servíruje dychberúce panoramatické zábery aj napínavý boj o prežitie/samičky, to všetko podfarbené špičkovou epickou hudbou (Zimmerov tím sa vytiahol). Zážitok na úrovni najlepších kinohitov. 9+/10(2.2.2017)

 • Prcek008
  *****

  Že se "Planet Earth II" vyšplhala na první místo ve zdejším žebříčku se vůbec nedivím. Dech beroucí záběry, podmanivá hudba a ten nejlepší vypravěč pod sluncem (opravdu se na tento seriál dívejte v originále). Některé scény jsou akčnější, než v jakémkoli blockbusteru poslední dekády. Nechybí humorné momenty a pomocí nejnovější techniky optické stabilizace, vysokého rozlišení a citlivých senzorů namontovaných za objektivy s velkým přiblížením, fascinující vzdělávací detaily. Bez váhání to nejlepší co lze na obrazovkách spatřit.(6.2.2018)

 • Heisenberg_
  *****

  Od chvíle kdy jsem viděl trailer na návrat téhle dokumentární legendy, který já považuji za nejlepší trailer vůbec, jsem byl tak na tuhle podívanou tak nehorázně nadrženej, jako nikdy v životě (možná pak ještě u SW ep.7). V prvních asi 5ti minutách jsem nikdy v životě nepocítil takovou nostalgii, a už vůbec jsem neměl tak velkou husí kůži až na prdeli (možná jen u zmíněných SW ep.7 a Jurrasic Worldu). Návrat Planet Earth jsem si neskutečně užil, a hltal jsem každou sekundu záběru které jsou jak úchvatné, tak neskutečně napínavé, ale i hodně zábavné a i dojemné, že se vám prostě a jednoduše musí tajit dech i těch nejmenších detailů. Skoro u všech záběrů mi huba padala k podlaze, a zíral jsem na obrazovku kompletně oněměn. A například u scén, kde jsou souboje, nebo jsou více akční a napínavé, jsem ani nedýchal, a říkal jsem si, že dnešní tvůrci akčních filmů (Michael Bay) by se mohli jít zahrabat někam do tramtárie, protože tohle se nevidí každý den. Kameramani odvedli šikovnou a precizní prácičku. Takovou lahůdku mohlo vytvořit jen a jen BBC. Všechny tyto úchvatné scenérie podtrhuje úžasná hudba Hanse Zimmera, která je podle mě tou nejlepší za celou jeho dosavadní kariéru, a komentářem krále dokumentů nestárnoucího sira Davida Attenborougha. Úchvatná minisérie, ale očekával a uvítal bych víc epizod. Naše planeta je překrásná a proto by jsme o ni měli pečovat. Vše je skvěle zakončeno monologem sira Davida Attenborougha, který nám vzkazuje poselství o tom, že naše planeta je krásná, a abychom si takovou jaká je uchovali, nesmíme ji bezdůvodně ničit, a musíme o ni pečovat. Dokonalost sama o sobě. Byl by hřích neohodnotit tento pořad 5*, i když mám pocit že kdyby na ČSFD existovala možnost 6* ihned bych neváhal a tímto rankem ji ohodnotil, a ten kdo ne, toho by měli upálit na hranici za kacířství. Toto není jen tak obyčejný dokumentární pořad... tohle je mistrovské veledílo s tím největším možným V jaké může existovat a možná je tohle nejlepší seriál všech dob. Není zde žádný příběh, ale vše je zde tak úchvatné a dokonalé, že to prostě musí být pravda. Nejlépe propracovaný seriál jaký jsem kdy viděl.(8.2.2017)

 • pollstro
  *****

  Po ohlášení druhé série pořadu Planet Earth jsem si horko těžko představoval, že by mohla ukázat něco nového a jiného, než doposud ukázala první série a ono se tak opravdu stalo. Dovoluji si říct, že Planet Earth II patří mezi nejlepší dokumentární seriál o přírodě, jaký kdy byl natočen. Úchvatné až dech beroucí záběry naší přírody vás ohromí již od samotného začátku a každý díl má svoje kouzlo. BBC dokázala takřka nemožné a při natáčení některých scén docházela až za hranici možností, jen aby divákovi nabídla ohromující a doposud nevídané záběry. Především bych chtěl vyzdvihnout záběry soubojů zvířat, které jsou dle mého názoru hlavním tahounem celé série, naprosto dech beroucí. Všechnu tu nádheru a krásu naší Země doprovází Hans Zimmer s Davidem Attenboroughem, společně se snaží obohatit ty záběry a náramně se jim to daří. Chválím BBC za to, že na konci každého dílu nabídla divákovi možnost se podívat, jak vůbec vznikalo natáčení každého dílu a bylo úchvatné sledovat tu vášeň a energii těch lidí, kteří se odhodlali natočit přírodu z takového úhlu, který zde doposud nebyl viděn. Mrzí mě, že druhá série oproti té první nabízí méně dílů a některé lokace na naší Zemi byly zcela vynechány, přičemž si myslím, že například oceány by byly v této druhé série tím nejlepším počinem, co Planet Earth kdy nabídlo. Druhá série ukázala absolutní vrchol dnešních možností a stává se tak nejlepším dokumentem o přírodě a společně s první sérii tvoří excelentní celek, který ohromí a uchvátí každého.(22.8.2017)

 • MAAUZ
  *****

  Na velké televizi ve Full HD rozlišení jakobyste se dívali na zvířecí porno. Příroda je nádherná, a čím více stárnu, tím ji značně začínám rozumět. Planeta Earth II ale ukazuje zázraky, o kterých ani nevíte. Hans Zimmer je hudební skladatel, který zde svou genialitou krásně doplňuje obraz a přidává mu z něj lepší požitek. Doporučuji pustit u nedělního válení u TV.(15.9.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace