Zázračná planeta II (TV seriál)

• Česko

Naše planeta Země II

• Česko

Planeta Země II

Planet Earth II

Planéta Zem II.

Dokumentární

Velká Británie, 2016, 6 h 45 min (Minutáž: 52–59 min)

Pokračovanie najúchvatnejšieho prírodopisného dokumentárneho cyklu nezostalo nič dlžné svojmu predchodcovi. Servíruje dychberúce panoramatické zábery aj napínavý boj o prežitie/samičky, to všetko podfarbené špičkovou epickou hudbou (Zimmerov tím sa vytiahol). Zážitok na úrovni najlepších kinohitov. 9+/10(2.2.2017)

Že se "Planet Earth II" vyšplhala na první místo ve zdejším žebříčku se vůbec nedivím. Dech beroucí záběry, podmanivá hudba a ten nejlepší vypravěč pod sluncem (opravdu se na tento seriál dívejte v originále). Některé scény jsou akčnější, než v jakémkoli blockbusteru poslední dekády. Nechybí humorné momenty a pomocí nejnovější techniky optické stabilizace, vysokého rozlišení a citlivých senzorů namontovaných za objektivy s velkým přiblížením, fascinující vzdělávací detaily. Bez váhání to nejlepší co lze na obrazovkách spatřit.(6.2.2018)

Od chvíle kdy jsem viděl trailer na návrat téhle dokumentární legendy, který já považuji za nejlepší trailer vůbec, jsem byl tak na tuhle podívanou tak nehorázně nadrženej, jako nikdy v životě (možná pak ještě u SW ep.7). V prvních asi 5ti minutách jsem nikdy v životě nepocítil takovou nostalgii, a už vůbec jsem neměl tak velkou husí kůži až na prdeli (možná jen u zmíněných SW ep.7 a Jurrasic Worldu). Návrat Planet Earth jsem si neskutečně užil, a hltal jsem každou sekundu záběru které jsou jak úchvatné, tak neskutečně napínavé, ale i hodně zábavné a i dojemné, že se vám prostě a jednoduše musí tajit dech i těch nejmenších detailů. Skoro u všech záběrů mi huba padala k podlaze, a zíral jsem na obrazovku kompletně oněměn. A například u scén, kde jsou souboje, nebo jsou více akční a napínavé, jsem ani nedýchal, a říkal jsem si, že dnešní tvůrci akčních filmů (Michael Bay) by se mohli jít zahrabat někam do tramtárie, protože tohle se nevidí každý den. Kameramani odvedli šikovnou a precizní prácičku. Takovou lahůdku mohlo vytvořit jen a jen BBC. Všechny tyto úchvatné scenérie podtrhuje úžasná hudba Hanse Zimmera, která je podle mě tou nejlepší za celou jeho dosavadní kariéru, a komentářem krále dokumentů nestárnoucího sira Davida Attenborougha. Úchvatná minisérie, ale očekával a uvítal bych víc epizod. Naše planeta je překrásná a proto by jsme o ni měli pečovat. Vše je skvěle zakončeno monologem sira Davida Attenborougha, který nám vzkazuje poselství o tom, že naše planeta je krásná, a abychom si takovou jaká je uchovali, nesmíme ji bezdůvodně ničit, a musíme o ni pečovat. Dokonalost sama o sobě. Byl by hřích neohodnotit tento pořad 5*, i když mám pocit že kdyby na ČSFD existovala možnost 6* ihned bych neváhal a tímto rankem ji ohodnotil, a ten kdo ne, toho by měli upálit na hranici za kacířství. Toto není jen tak obyčejný dokumentární pořad... tohle je mistrovské veledílo s tím největším možným V jaké může existovat a možná je tohle nejlepší seriál všech dob. Není zde žádný příběh, ale vše je zde tak úchvatné a dokonalé, že to prostě musí být pravda. Nejlépe propracovaný seriál jaký jsem kdy viděl.(8.2.2017)

Po ohlášení druhé série pořadu Planet Earth jsem si horko těžko představoval, že by mohla ukázat něco nového a jiného, než doposud ukázala první série a ono se tak opravdu stalo. Dovoluji si říct, že Planet Earth II patří mezi nejlepší dokumentární seriál o přírodě, jaký kdy byl natočen. Úchvatné až dech beroucí záběry naší přírody vás ohromí již od samotného začátku a každý díl má svoje kouzlo. BBC dokázala takřka nemožné a při natáčení některých scén docházela až za hranici možností, jen aby divákovi nabídla ohromující a doposud nevídané záběry. Především bych chtěl vyzdvihnout záběry soubojů zvířat, které jsou dle mého názoru hlavním tahounem celé série, naprosto dech beroucí. Všechnu tu nádheru a krásu naší Země doprovází Hans Zimmer s Davidem Attenboroughem, společně se snaží obohatit ty záběry a náramně se jim to daří. Chválím BBC za to, že na konci každého dílu nabídla divákovi možnost se podívat, jak vůbec vznikalo natáčení každého dílu a bylo úchvatné sledovat tu vášeň a energii těch lidí, kteří se odhodlali natočit přírodu z takového úhlu, který zde doposud nebyl viděn. Mrzí mě, že druhá série oproti té první nabízí méně dílů a některé lokace na naší Zemi byly zcela vynechány, přičemž si myslím, že například oceány by byly v této druhé série tím nejlepším počinem, co Planet Earth kdy nabídlo. Druhá série ukázala absolutní vrchol dnešních možností a stává se tak nejlepším dokumentem o přírodě a společně s první sérii tvoří excelentní celek, který ohromí a uchvátí každého.(22.8.2017)

Na velké televizi ve Full HD rozlišení jakobyste se dívali na zvířecí porno. Příroda je nádherná, a čím více stárnu, tím ji značně začínám rozumět. Planeta Earth II ale ukazuje zázraky, o kterých ani nevíte. Hans Zimmer je hudební skladatel, který zde svou genialitou krásně doplňuje obraz a přidává mu z něj lepší požitek. Doporučuji pustit u nedělního válení u TV.(15.9.2017)