poster

Zázračná planeta II (TV seriál)

 • Česko

  Naše planeta Země II

 • Velká Británie

  Planet Earth II

 • Slovensko

  Planéta Zem II.

Dokumentární

Velká Británie, 2016, 6 h 45 min (Minutáž: 6x59 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PaTeXx
  *****

  VŠECHNY epizody byly dílem něčeho magického nebo snad kurva nelidského. Protože takové kamerové záběry, takové výborné práce zvukařů, takové zrežírování jednotlivých dílů, taková výborně ztvárněná hudba a protože takový skvělý dokument, to jsem zkrátka v kinematografii ještě nenašel. Nikdy bych neřekl, že uvidím lepší cyklus než jedničku, ale zdá se, hrubě jsem se mýlil.(20.7.2017)

 • Methodix
  *****

  "This is a Planet Earth Two". And it's masterpiece, again! Neskutočná krása našej planéty (ešte tá nepoškvrnená, takmer) podmanená magickými zábermi pri ktorých sa tají dych a príjemným a veľmi, veľmi náučným rozprávaním v podaní pána Davida Attenborougha. Oživenie desať rokov starého dokumentárneho cyklu sa náramne vydarilo, v každej jednej sekunde to je proste niečo geniálne a nádherné. Pre fanúšikov povinnosť! Navyše pridanie záverečných "Diaries" je zasa niečo nové a zaujímavé.(8.4.2017)

 • Mire
  *****

  Keďže prvú sériu Planéty Zem som prvýkrát videl len nedávno, toto pokračovanie po desiatich rokoch mi padlo celkom vhod. Rovnaké plusy ako u jednotky - úchvatné zábery na prírodu, skvelé scénky so zvieratkami (honička hadov na leguána, levíc na žirafu, lákanie samičky šiatorníka na odpadky z mesta atď), pôsobivá hudba a perfektný komentár pána Attenborougha, ktorého je radosť počúvať. Zaujímavé sú aj denníky z natáčania každej epizódy, ktoré zobrazujú aké riziká museli tímy kameramanov podstupovať, aby nám mohli naservírovať takýto skvelý materiál. Jediný maličký mínus je už len to, že bolo nakrútených len šesť častí. S takým úchvatným vizuálom by som si ich rád pozrel aj viac :) Hodnotenie tu môže byť jedine maximálne.(9.1.2017)

 • kirmakX6on
  *****

  v této nové sérii je důraz na estetičnost záběrů, jejich uměleckou kvalitu. Hudební pozadí je vyloženě famózní. Nejde tedy jen o snahu natočit něco zajímavého a nevídaného, byť i to se dost dobře podařilo. Nejslabší je asi druhý díl (kde nic až tak zajímavého není), jinak byla v každém alespoň jedna wow věc. (v prvním desítky hadů lovící ve smečce rychlé leguány, ve třetím opička uvízlá na svém ocasu a jaguár lovící kajmany, ve čtvrtém lvice skákající po krku žirafě a miliardové hejno kobylek v akci, v pátém buvol, který odmítl utéct před pěti lvy a ustál jejich útok, myška drobná, žijící na stéblech trav ...a poslední díl byl wow skoro celý). Ve srovnání s minulým Planet Earth z r. 2006 je zde především vtipnější komentář a esteticky je to větší zážitek. Rozhodně se vyplatí tomu věnovat čas a stahovat verze 18 GB / díl. 90%(26.2.2018)

 • pollstro
  *****

  Po ohlášení druhé série pořadu Planet Earth jsem si horko těžko představoval, že by mohla ukázat něco nového a jiného, než doposud ukázala první série a ono se tak opravdu stalo. Dovoluji si říct, že Planet Earth II patří mezi nejlepší dokumentární seriál o přírodě, jaký kdy byl natočen. Úchvatné až dech beroucí záběry naší přírody vás ohromí již od samotného začátku a každý díl má svoje kouzlo. BBC dokázala takřka nemožné a při natáčení některých scén docházela až za hranici možností, jen aby divákovi nabídla ohromující a doposud nevídané záběry. Především bych chtěl vyzdvihnout záběry soubojů zvířat, které jsou dle mého názoru hlavním tahounem celé série, naprosto dech beroucí. Všechnu tu nádheru a krásu naší Země doprovází Hans Zimmer s Davidem Attenboroughem, společně se snaží obohatit ty záběry a náramně se jim to daří. Chválím BBC za to, že na konci každého dílu nabídla divákovi možnost se podívat, jak vůbec vznikalo natáčení každého dílu a bylo úchvatné sledovat tu vášeň a energii těch lidí, kteří se odhodlali natočit přírodu z takového úhlu, který zde doposud nebyl viděn. Mrzí mě, že druhá série oproti té první nabízí méně dílů a některé lokace na naší Zemi byly zcela vynechány, přičemž si myslím, že například oceány by byly v této druhé série tím nejlepším počinem, co Planet Earth kdy nabídlo. Druhá série ukázala absolutní vrchol dnešních možností a stává se tak nejlepším dokumentem o přírodě a společně s první sérii tvoří excelentní celek, který ohromí a uchvátí každého.(22.8.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace