Zázračná planeta II (TV seriál)

• Česko

Naše planeta Země II

Planet Earth II

Planéta Zem II.

Dokumentární

Velká Británie, 2016, 6 h 45 min (Minutáž: 6x59 min)

Spodní čelist se mi válí ještě teď po koberci. Fantastické! Nádherný obraz (ve 4K je to fakt podívaná!), úžasná hudba, a ty záběry a situace, byť to jistě nebylo tak doslovné, výsledný efekt stejně úžasný. A jako perlička zápisky. Útěk leguána byl jak z akčního filmu. Nová generace dokumentu opět o kousek dál.(12.12.2016)

Tu sa proste nedá inak ako napáliť to do plných. Keď som pred desiatimi rokmi s nemým úžasom dopozeral všetky diely Zázračnej planéty, neveril som, že sa dá natočiť ešte niečo lepšie. Toto je krásny prídavok do BBC rodiny najhodnotnejších dokumentárnych filmov, aké kedy boli natočené. Úchvatné zábery, z ktorých sa vám točí hlava, premakané technológie, nádherná hudba od Zimmera a podmanivý hlas Attenborougha - to je doslova klenot svetovej dokumentaristiky. Bravo. 100 %(29.1.2018)

Ultimativně dokonalá sonda do životů těch nejzajímavějších zvířat a do míst, která si člověk snad ani nedokáže představit. To všechno vždycky v 50 minutách naprostýho perfekcionismu, podkreslenýho trefně vybranym hudebnim podkladem, díky němuž se mnoha situací stává komickými a efektivně nezapomenutelnými. Attenborough si zas jednou vyhonil pěkně na čočku objektivu a musim říct, že na jeho věk, mu to míří pořád mistrovsky! Člověk si fakt připadá titěrně. Bravo! Hůř jak 5 hvězd tomu může dát jenom zakomplexovanej kokot s patologickou potřebou udělat ze sebe ještě většího kokota a ještě to odůvodnit tak, že se mu to nelíbí, protože nemá rád zvířata. Tak se koukej z okna na bezďáky a máš svatej pokoj, demente!(19.1.2017)

Krásy a taje přírody ve vizuálně dechberoucím kabátku, to je Planeta Země II. Nejde však jen o dokument, jde se o krok dál. Každý díl má jednu-dvě příběhové linky, v kterých sledujeme určitá stvoření a jejich životní cestu, mnohdy od narození, přes dospívání až po... otevřený konec. Planeta Země určitě nechce poklesnout k přízemnímu a emocionálně založenému dramatu "o životě a smrti", na druhou stranu sledovat neúprosný boj o přežití exotických zvířat místy drama opravdu je. Je to škola hrou a vzrušující cesta za poznáním, dokument v nejlepší formě... 9/10(3.1.2017)

Po třech dílech, jsem si naprosto jist, že tato série dokumentů je opravdu vítězná. Samozřejmě, člověk hned uvažuje nad tím, jak těžké to vše muselo být a kolik času to stálo, aby vše mělo správný dramatický a výstižný záběr. Většina scén je zaměřená na oblasti, kam se jen tak normální člověk nedostane, naopak oceňuji obětování lidí ze štábu, kde trpělivost byla hlavním aspektem k natočení úchvatných záběrů členů naší planety a jejich průběhem života, ať už jde o přežití či rozmnožování a to vše, za těžkých podmínek, které by si člověk nedovedl vůbec představit. Těším se na další díly a ve skrytu duše doufám, že po pár letech nebudu někde číst, že přibývá těžce ohrožených nebo vyhynulých druhů! Bohužel faktem je pravda, kterou ví většina lidí a ani si ji neuvědomuje, jak rychlým a zvráceným způsobem decimujme naší planetu na úkor přežití vysoce se rozmnožujícího lidstva.(7.12.2016)