poster

Zázračná planeta II (TV seriál)

 • Česko

  Naše planeta Země II

 • Česko

  Planeta Země II

 • Velká Británie

  Planet Earth II

 • Slovensko

  Planéta Zem II.

Dokumentární

Velká Británie, 2016, 6 h 45 min (Minutáž: 52–59 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NiaWolf
  ***

  Čekala jsem působivé záběry a zajímavosti o zvířatech. Bohužel se jedná spíše o takové demo zvířecích záběrů. Každému zvířeti je věnována zhruba minuta. Pak se ihned přeskakuje jinam, aniž byste se dozvěděli něco jiného než záběr zvířete. V prvním díle mě docela zarazilo množství záběrů, kdy zvířata měla "useknuté" hlavy. Nejvíc mě ale štve střih. Jako příklad uvedu díl Pláně - kde se hovoří o termitu kompasovém, žijícím v Austrálii a najednou vidíte, jak k termitišti přichází mravenečník velký, který žije v Jižní Americe. Teprve o něco později se dozvíte, že už se vlastně díváte na úplně jiný druh termita. Dále bych uvítala zaměření na méně známá zvířata - chválím třeba Irbise, kraby apod. místo už hodně "profláklých" zvířat typu lenochod, kamzík či karibu. Celkvoě mě dokument zklamal a čekala jsem od něj víc.(11.3.2018)

 • matolos1
  *****

  Nebudem tu vymenovávať všetky superlatívy, ktoré tu už boli spomenuté. Jediné, čo by som chcel pozdvihnúť je skvelá práca natáčacieho štábu. O tom, že v každej scéne sa vyvíja odlišný príbeh, ktorý svojím spôsobom na vás vždy zapôsobí je len daľšia ukážka majstrovského diela. Krásna výpoveď o našej planéte, ktorá aj napriek nášmu zásahu vie byť stále magická a tajomne fascinujúca.(29.12.2016)

 • Wartord
  *****

  Co k tomu dodat. Sněžní leopardi, opice ve městě, člověk co si ochočuje hyeny, nebo myš co skáče po stéblech trávy. Žádný záběr nelze žádným způsobem vytknout. Tomuhle audiovizuálu od BBC můžou konkurovat jedině další audiovizuály od BBC. A maximálně banda ekoaktivistů, kteří v tom spatřují výsměch jejich snažení alarmovat lidstvo, že svět není takto idylický, jak to série předkládá. Ale o tom ani není. Je to jenom o tom, co člověk dokáže zachytit na kameru a jaké techniky přitom dokáže využít. Právoplatné první místo v místním žebříčku.(23.7.2017)

 • Gigholost
  *****

  Tak tyto dokumenty by měl vidět povinně každý člověk! Ne, že by byly významně poučné, ale jen těžko bude člověk líp definovat krásu než skrze jejich záběry. Nedovedu si představit kolik práce a času muselo být vynaloženo k uskutečnění jediného dílu. Ještě k tomu je každý dílčí příběh zvířete skvěle dramaticky zpracován. Ať už se člověk pobaví nebo mu tuhne krev v žilách. Víc superlativů mě už nenapadá...(13.1.2017)

 • Luicy
  *****

  Velmi se stydím za to, jaký jsem byla ignorant, a že jsem se k takové nádheře dokopala až teď. Ale lepší pozdě, nežli nikdy, že. Tohle je jednoznačně špička dokumentární tvorby a filmů vůbec. Ať se jdou nějaké akční filmy bodnout, protože nic napínavějšího jsem v životě neviděla! Strhující scénář, dokonalá hudba za každé situace (Hans Zimmer je prostě jednička), nejskvělejší komentář, a ta kamera? Fantazie! Velký respekt pánům kameramanům, protože na takové záběry to chce fakt obrovskou odvahu. Opravdu senzační práce! U mnoha záběrů jsem napětím nemohla ani dýchat! Nedokážete si ani představit, jaký strach jsem měla o malé nevinné leguánky, na které útočily nemilosrdné užovky. Hlasitě jsem pokřikovala: “Utíkej, to dáš, pozor, teď se hlavně nehýbej, běž, nech ho bejt ty obludo..., ne, on umře!, joooooo, dal tooooo!”. Takový nepopsatelný pocit úlevy, když se poslední mládě dostalo ze spárů smrti, je prostě neskutečný. Nejvíce mě dojaly pasáže obětavých rodičů, kteří dennodenně vystavují svůj život nebezpečí, aby ochránili své potomky. Tomuhle já říkám opravdová láska. Bohužel ne vždy je však jejich snaha úspěšná, ale takový je holt život. Krásný a laskavý, ale i krutý a nemilosrdný...(4.1.2020)