Zázračná planeta II (TV seriál)

• Česko

Naše planeta Země II

• Česko

Planeta Země II

Planet Earth II

Planéta Zem II.

Dokumentární

Velká Británie, 2016, 6 h 45 min (Minutáž: 6x59 min)

Nebudem tu vymenovávať všetky superlatívy, ktoré tu už boli spomenuté. Jediné, čo by som chcel pozdvihnúť je skvelá práca natáčacieho štábu. O tom, že v každej scéne sa vyvíja odlišný príbeh, ktorý svojím spôsobom na vás vždy zapôsobí je len daľšia ukážka majstrovského diela. Krásna výpoveď o našej planéte, ktorá aj napriek nášmu zásahu vie byť stále magická a tajomne fascinujúca.(29.12.2016)

Na tohle jsem začala koukat jako člověk, kterej studuje zvířata a jako člověk, kterýho přestalo bavit učit se ze skript během zkouškovýho, přirozeně. Měla jsem o tom poměrně vysoký předchozí mínění, velikánský očekávání a... Chci vzdát hold všem, kteří se na tomto skvostu podíleli. Je to přesně ten typ seriálu, u kterého přestanete mrkat a posléze i dýchat. Miluju kameramany za to, co vytvořili. Miluju každičkej detail týhle perfektní ukázky života tam někde, kam normální, lidské oko nedosáhne. Miluju to, že kromě úchvatných záběrů do toho strčili i jakési příběhy a "životní" dramata. To se i pak přistihnete, jak křičíte "BĚŽ!" na leguána, kterej prchá před užovkou, nebo vám je líto buřňáka, kterej čeká půl roku na svojí ženu a ta se někde zatoulala... A celý je to doplněný tou krásnou hudbou. Kdo to neviděl, jakoby nebyl.(28.1.2017)

Dokumentární minisérie z produkce BBC. Úžasné záběry, které nemají obdoby. Prozatím je mým favoritem první díl - Ostrovy, neboť natočení životních závodů mladých leguánů, kteří prchají před hladovými hady, mi bralo doslova dech. Také ostrov tučňáků byl naprosto fascinující. Na konci filmu mě potěšilo promítání deníků z natáčení. Určitě doporučuji zhlédnout alespoň v HD kvalitě, ať si dokument můžete pořádně vychutnat.(28.11.2016)

Tento seriál je dle mého názoru naprostý skvost ve svém žánru. Upřímně si snad ani nedokáži představit perfektněji zachycené záběry tak zajímavých živočichů při jejich běžném životě. Po shlédnutí Ostrovů, Hor a Džunglí rapidně stoupá má "nadrženost" na další pokračování, protože tato podívaná, doprovázená perfektním komentářem Davida Attenborougha, je opravdu něco neskutečného. Toto veledílo si nezaslouží nic jiného, než 100%.(6.12.2016)

Keďže prvú sériu Planéty Zem som prvýkrát videl len nedávno, toto pokračovanie po desiatich rokoch mi padlo celkom vhod. Rovnaké plusy ako u jednotky - úchvatné zábery na prírodu, skvelé scénky so zvieratkami (honička hadov na leguána, levíc na žirafu, lákanie samičky šiatorníka na odpadky z mesta atď), pôsobivá hudba a perfektný komentár pána Attenborougha, ktorého je radosť počúvať. Zaujímavé sú aj denníky z natáčania každej epizódy, ktoré zobrazujú aké riziká museli tímy kameramanov podstupovať, aby nám mohli naservírovať takýto skvelý materiál. Jediný maličký mínus je už len to, že bolo nakrútených len šesť častí. S takým úchvatným vizuálom by som si ich rád pozrel aj viac :) Hodnotenie tu môže byť jedine maximálne.(9.1.2017)