Zázračná planeta II (TV seriál)

• Česko

Naše planeta Země II

• Česko

Planeta Země II

Planet Earth II

Planéta Zem II.

Dokumentární

Velká Británie, 2016, 6 h 45 min (Minutáž: 6x59 min)

Plný počet: 100 zo 100. Ak ste si mysleli že to už nemôže byť úžasnejšie, veľmi ste sa mýlili (aj ja som sa mýlil) PEII je snád ešte viac fantastickejšia než !čokoľvek! doteraz !!! Dychvyrážajúce zábery (detailné, nadhľadové, spomaovačky, aj časozberné), prekrásna príroda, pútavý dej a !neskutočný! hudobný podmaz + z denníka po každej časti, tiež sa oplatí pozrieť, koľko driny za tým všetkým stojí, divák by ani neveril. Toto by mali vysielať aj iné televízne stanice a média (kino, internet, školstvo...) nielen na BBC a kto si to kúpi alebo stiahne.(24.1.2017)

"This is a Planet Earth Two". And it's masterpiece, again! Neskutočná krása našej planéty (ešte tá nepoškvrnená, takmer) podmanená magickými zábermi pri ktorých sa tají dych a príjemným a veľmi, veľmi náučným rozprávaním v podaní pána Davida Attenborougha. Oživenie desať rokov starého dokumentárneho cyklu sa náramne vydarilo, v každej jednej sekunde to je proste niečo geniálne a nádherné. Pre fanúšikov povinnosť! Navyše pridanie záverečných "Diaries" je zasa niečo nové a zaujímavé.(8.4.2017)

Krásy a taje přírody ve vizuálně dechberoucím kabátku, to je Planeta Země II. Nejde však jen o dokument, jde se o krok dál. Každý díl má jednu-dvě příběhové linky, v kterých sledujeme určitá stvoření a jejich životní cestu, mnohdy od narození, přes dospívání až po... otevřený konec. Planeta Země určitě nechce poklesnout k přízemnímu a emocionálně založenému dramatu "o životě a smrti", na druhou stranu sledovat neúprosný boj o přežití exotických zvířat místy drama opravdu je. Je to škola hrou a vzrušující cesta za poznáním, dokument v nejlepší formě... 9/10(3.1.2017)

Asi už jsem zhejčkanej těma moderníma technologiema :) Poctivě jsem čekal, až vyjde 4K HDR verze a bohužel cca 30% záběrů vůbec není 4K a je to dost rušivé. Chápu, asi to nejde, ale stejně u leteckých záběrů je to vážně škoda. 1. řada byla úchvatná a novátorská, tady je také opravdu spoustu unikátních záběrů, ale ten WOW efekt z jedničky se už nedostavil. Bohužel jen 4/5.(20.4.2017)

Že se "Planet Earth II" vyšplhala na první místo ve zdejším žebříčku se vůbec nedivím. Dech beroucí záběry, podmanivá hudba a ten nejlepší vypravěč pod sluncem (opravdu se na tento seriál dívejte v originále). Některé scény jsou akčnější, než v jakémkoli blockbusteru poslední dekády. Nechybí humorné momenty a pomocí nejnovější techniky optické stabilizace, vysokého rozlišení a citlivých senzorů namontovaných za objektivy s velkým přiblížením, fascinující vzdělávací detaily. Bez váhání to nejlepší co lze na obrazovkách spatřit.(6.2.2018)