Zázračná planeta II (TV seriál)

• Česko

Naše planeta Země II

Planet Earth II

Planéta Zem II.

Dokumentární

Velká Británie, 2016, 6 h 45 min (Minutáž: 6x59 min)

Dokument mých snů. Bezchybné záběry zvířat ze všech koutů světa. Obyčejná polní myš podána jako to nejzajímavější zvíře na světě, z kterého nedokážete spustit oči. Zvířecí dramata, u kterých se budete dojímat, strachovat, smát a radovat. Každý díl navíc zakončen vtipným sestřihem z backstage, u kterého budete smekat klobouk. Výborně s vtipem napsané a namluvené komentáře. A perfektně načasovaná hudba, které je jen tak mimochodem také špičková. Nemohu si tento počin vynachválit.(5.4.2018)

Čekala jsem působivé záběry a zajímavosti o zvířatech. Bohužel se jedná spíše o takové demo zvířecích záběrů. Každému zvířeti je věnována zhruba minuta. Pak se ihned přeskakuje jinam, aniž byste se dozvěděli něco jiného než záběr zvířete. V prvním díle mě docela zarazilo množství záběrů, kdy zvířata měla "useknuté" hlavy. Nejvíc mě ale štve střih. Jako příklad uvedu díl Pláně - kde se hovoří o termitu kompasovém, žijícím v Austrálii a najednou vidíte, jak k termitišti přichází mravenečník velký, který žije v Jižní Americe. Teprve o něco později se dozvíte, že už se vlastně díváte na úplně jiný druh termita. Dále bych uvítala zaměření na méně známá zvířata - chválím třeba Irbise, kraby apod. místo už hodně "profláklých" zvířat typu lenochod, kamzík či karibu. Celkvoě mě dokument zklamal a čekala jsem od něj víc.(11.3.2018)

Keďže prvú sériu Planéty Zem som prvýkrát videl len nedávno, toto pokračovanie po desiatich rokoch mi padlo celkom vhod. Rovnaké plusy ako u jednotky - úchvatné zábery na prírodu, skvelé scénky so zvieratkami (honička hadov na leguána, levíc na žirafu, lákanie samičky šiatorníka na odpadky z mesta atď), pôsobivá hudba a perfektný komentár pána Attenborougha, ktorého je radosť počúvať. Zaujímavé sú aj denníky z natáčania každej epizódy, ktoré zobrazujú aké riziká museli tímy kameramanov podstupovať, aby nám mohli naservírovať takýto skvelý materiál. Jediný maličký mínus je už len to, že bolo nakrútených len šesť častí. S takým úchvatným vizuálom by som si ich rád pozrel aj viac :) Hodnotenie tu môže byť jedine maximálne.(9.1.2017)

Tu sa proste nedá inak ako napáliť to do plných. Keď som pred desiatimi rokmi s nemým úžasom dopozeral všetky diely Zázračnej planéty, neveril som, že sa dá natočiť ešte niečo lepšie. Toto je krásny prídavok do BBC rodiny najhodnotnejších dokumentárnych filmov, aké kedy boli natočené. Úchvatné zábery, z ktorých sa vám točí hlava, premakané technológie, nádherná hudba od Zimmera a podmanivý hlas Attenborougha - to je doslova klenot svetovej dokumentaristiky. Bravo. 100 %(29.1.2018)

Co k tomu dodat. Sněžní leopardi, opice ve městě, člověk co si ochočuje hyeny, nebo myš co skáče po stéblech trávy. Žádný záběr nelze žádným způsobem vytknout. Tomuhle audiovizuálu od BBC můžou konkurovat jedině další audiovizuály od BBC. A maximálně banda ekoaktivistů, kteří v tom spatřují výsměch jejich snažení alarmovat lidstvo, že svět není takto idylický, jak to série předkládá. Ale o tom ani není. Je to jenom o tom, co člověk dokáže zachytit na kameru a jaké techniky přitom dokáže využít. Právoplatné první místo v místním žebříčku.(23.7.2017)