Zázračná planeta II

(TV seriál)
  • Česko Naše planeta Země II (více)
Trailer 1

Epizody(7)

Když shlížíte na zemský povrch, není možné, aby vám neučarovala čirá nádhera, vznešenost a síla přírody. Už je to deset let, co jsme tato kouzla zkoumali v první řadě cyklu z kolekce BBC Earth. Od té doby se hodně změnilo. Dnes dokážeme přiblížit život na naší planetě zbrusu novými způsoby. Ke zvířatům vás díky nové technice dostaneme blíž a to nám umožní být svědky dalších dramat. Změnila se i samotná planeta. Její příroda ještě nikdy nebyla tak křehká a vzácná jako dnes. Odhalíme vám extrémy, do kterých jsou živočichové schopní zajít, aby přežili. A navštívíme i naše města, abychom zjistili, jak se život přizpůsobuje nejnovějšímu vývoji. Takový bude cyklus Planeta Země II. (Česká televize)

Trailer 1

H34D

Krásy a taje přírody ve vizuálně dechberoucím kabátku, to je Planeta Země II. Nejde však jen o dokument, jde se o krok dál. Každý díl má jednu-dvě příběhové linky, v kterých sledujeme určitá stvoření a jejich životní cestu, mnohdy od narození, přes dospívání až po... otevřený konec. Planeta Země určitě nechce poklesnout k přízemnímu a emocionálně založenému dramatu "o životě a smrti", na druhou stranu sledovat neúprosný boj o přežití exotických zvířat místy drama opravdu je. Je to škola hrou a vzrušující cesta za poznáním, dokument v nejlepší formě... 9/10 ()

ScarPoul

Need to see vec. Celý čas som pri sledovaní rozmýšľal, čo budeme robiť, keď nebude David. Veď ten človek popularizuje, poučuje ( zábavným spôsobom) a objavuje čaro a krásy prírody, tak ako na to nie sme zvyknutí.Jeho expedícia planétou Zem, je dychberúca a plná mikropríbehov, napätia a varovaní o čo všetko prichádzame. Hudobne a vizuálne jedna z najlepších vecí na poli prírodopisného filmu, aká sa dá vidieť. A po dopozeraní zostáva veľmi silný pocit spolupatričnosti a pochopenia. Bonus - Ako vznikala Zázračná planéta alias Planet earth II diaries, zase ukazujú čo všetko museli filmári vytrpieť a prežiť, aby sa dostali k záberom, ktoré nás celú sériu ohurovali. Som rád, za takéto projekty. Tá diverzita je tu neskutočná. Vrelo odporúčam každému. Grasslands a Cities sú pre mňa najlepšie epizody. ()

flanker.27

Neměl bych, ale už po prvním díle to sem musím vpálit. Příroda, kamera, Zimmer a hlas Davida Attenborougha. Tady se nedá než házet superlativy. Update: Po dokoukání nemám skoro co dodat. I když žádný díl není slabší než ostatní, musím navíc zmínit poslední epizodu Města, která zobrazuje, jak se život zvířat přizpůsobuje městskému prostředí, tedy něco, co v obdobných dokumentech moc vidět není. Škoda, že dílů není více, třeba oceány tentokrát samy o sobě nebyly, ale Attenborough nevypadá, že by to balil, takže určitě neřekl své poslední slovo. ()

Real Tom Hardy

“THERE ARE SOME FOUR MILLION DIFFERENT KINDS OF ANIMALS AND PLANTS IN THE WORLD. FOUR MILLION DIFFERENT SOLUTIONS TO THE PROBLEMS OF STAYING ALIVE.” ------------- Tieto zasrané prírodopisné dokumenty tu nekompromisne a suverénne ku*via seriálový rebríček a už to vôbec nie je sranda. ()

RedAK

Ach, jak já se nehorázně stydím, že jsem k tomuto klenotu přistupoval skepticky! Na podobné dokumenty se totiž zásadně nedívám, neboť nemám k přírodě vztah a jediná zvířata, se kterými jsem kdy přišel do styku, byly moje loňský filcky. Ovšem všechna čest, toto mě naprosto rozložilo. Silně na mě zapůsobil onen kontrast, že já tady sedím na plesnivějícím otomanu po babičce, za umaštěný tričko mi padají drobky zlevněných brambůrek z Lidlu a u toho si smradlavým prstem vybírám bordel z ucha, zatímco tisíce kilometrů ode mě ze sebe úžasně roztomiloučkej mýval tlačí vydatný hovno, který je daleko zajímavější než celej můj ubohej život. Seriál mi dokonce odpověděl na zásadní otázku, která mě tíží již od dětství: vždy mě zajímalo, jak zvířecí samci dokáží detekovat samičku svého druhu. Já kdybych byl třeba krokodýl, tak jsem absolutně zmaten. Vždyť všichni krokodýli vypadají naprosto stejně. To mám jako zjišťovat, jestli to celkem sexy zvíře má kundu? To je na prvním rande trošku neslušný, ne? Buchtě v baru přece taky neříkám: „Slečno, mohu vám zlehka prohmátnout rozkrok, jestli tam náhodou nemáte koule?“ A ono se ukázalo, že ani ty zvířata v tom nemají vždy jasno. Takovému lemčíkovi trvalo dobrou půl hodinu, než zjistil, že se snaží ošukat samce. Planet Earth nám ukazuje přírodu takovou, jaká je; humorná, děsivá, dojemná. U většiny záběrů jsem napětím ani nedýchal a při souboji žabičky se včelou jsem dokonce hlasitě fandil. „Dělej, běž, utíkej, stůj, pohni, chcípni, zmrde!“ Opravdu, všechny akční filmy mohou jít do bez výjimky do prdele. Toto je podruhé za moji ČSFD kariéru, co bych potřeboval šestou hvězdu a za tu extrémní obětavost, vynalézavost a odhodlání získat co nejepičtější záběry, bych tvůrcům s radostí vykouřil péra. Myslím to vážně, vykouřil bych je všem. Od kameramana, přes vypravěče, až po instalatéra, kterej v BBC spravuje ucpaný hajzly. Prostě bych jim ty lofasy vybalil z trenek a vyhulil je, jak nejlíp umím. Ti borci si to zaslouží! ()