Zázračná planeta II (TV seriál)

Planet Earth II

Planéta Zem II.

Dokumentární

Velká Británie, 2016, 6 h 45 min (Minutáž: 6x59 min)

Dvojka Planet Earth je ve všech ohledech ještě lepší, než jednička, a to už je co říct, protože laťka byla nasazena opravdu vysoko. Nicméně díky dokonalejší technice a bližším a detailnějším záběrům se divák cítí být zvířatům již skoro parťákem. K tomu si přidejte vynikající hudební doprovod a vysoký standard komentářů a výsledek nemůže dopadnout jinak, než vznikem tohoto unikátního cyklu. Krátké "making of" na konci každé epizody je již jen pověstnou třešničkou na dortu - zkrátka dokonalost!(4.7.2017)

Co se vizuální stránky týče, tak šlo opět o další naprosto famózní podívanou z produkce BBC, doplněnou tradičně výbornou hudbou. Hlavně Zimmerova úvodní znělka byla působivá. Snad jen některá ta "dramata" živočichů občas působila až moc vyumělkovaně, ale stejně jsem jim to většinou sežral i s navijákem. Ať už šlo o útěk leguánů divým hadům, drama s tučňáky na Zavodovského ostrově, souboj štíra s netopýrem či závěrečný osud malých karet. Vůbec bych se nedivil, kdyby za deset let vznikla další série, které ohromí zase o úroveň víc. Pokud to vůbec ještě jde. Oblíbené díly: 01 - Islands, 06 - Cities(6.12.2016)

Dokumenty pod záštitou BBC Earth jsou s každým rokem snad stále více obdivuhodně natočené. Nejenže technologický pokrok umožňuje natočit záběry při kterých se přímo tají dech, ale všichni členové oněch filmařských výprav jsou ochotni stále zdokonalovat svou práci a podstupovat všemožná rizika, jen aby světu zprostředkovali krásu přírody. Já před nimi jako vždy virtuálně smekám a nad výsledkem jejich práce se jednoduše radostně rozplývám.(28.11.2016)

Krásne zábery, výborná sprievodná hudba, ale najmä uchvacujúce naratívy s každým predstaveným živočíchom. Niektoré tvory poznáme, iné sú nové a zvláštne, ale o každom sa dozvedáme niečo, čo je zaujímavé a čo sme asi nevedeli. Z prvej série seriálu, je zachované rozdelenie epizód podľa habitatu, ktorý opisujú, čo je stále výborný prístup.(17.7.2017)

Na tohle jsem začala koukat jako člověk, kterej studuje zvířata a jako člověk, kterýho přestalo bavit učit se ze skript během zkouškovýho, přirozeně. Měla jsem o tom poměrně vysoký předchozí mínění, velikánský očekávání a... Chci vzdát hold všem, kteří se na tomto skvostu podíleli. Je to přesně ten typ seriálu, u kterého přestanete mrkat a posléze i dýchat. Miluju kameramany za to, co vytvořili. Miluju každičkej detail týhle perfektní ukázky života tam někde, kam normální, lidské oko nedosáhne. Miluju to, že kromě úchvatných záběrů do toho strčili i jakési příběhy a "životní" dramata. To se i pak přistihnete, jak křičíte "BĚŽ!" na leguána, kterej prchá před užovkou, nebo vám je líto buřňáka, kterej čeká půl roku na svojí ženu a ta se někde zatoulala... A celý je to doplněný tou krásnou hudbou. Kdo to neviděl, jakoby nebyl.(28.1.2017)