Epizody(7)

Pokračování legendární dokumentární série Davida Attenborougha nabízí exkluzivní záběry života na naší planetě jako nikdy dřív. Vydejte se spolu s ním na nepřekonatelné putování po ostrovech, pohořích, pouštích i městech... Fascinující přírodovědný seriál Zázračná planeta před deseti lety úplně změnil způsob, jakým se natáčejí dokumenty. Nám divákům zároveň nabídl absolutní portrét života na Zemi. Ale deset let je dlouhá doba. Bleskové technologické pokroky a nově získané znalosti o přírodě umožnily znovu představit naši zázračnou planetu v úplně jiné perspektivě. Zázračná planeta II je ambiciózní seriál s přelomovým nápadem. Poprvé díky němu můžeme spatřit Zemi z pohledu samotných zvířat. Na cestě džunglemi, pouštěmi, pohořími, ostrovy, pastvinami a městy objevujeme unikátní místa výskytu nejrůznějších zvířecích druhů i fascinující způsoby, díky kterým tady přežívají. Nové technologie a nejmodernější vybavení umožnily zachytit jejich příběhy v neuvěřitelných detailech. Vůbec poprvé můžeme zažít nejdramatičtější chvíle v životech zvířat společně s nimi. Díky Zázračné planetě II se dostaneme blíž než kdy dřív. Tento projekt vznikal mnoho let a získal četná ocenění, je nejdražším přírodovědným dokumentárním seriálem, který kdy nechala natočit BBC. Sérii komentuje Sir David Attenborough a hudbu složil Hans Zimmer. Seriál staví na naprosto unikátních záběrech, které jsou v některých případech i první svého druhu. Seriál se stal historicky nejsledovanějším dokumentem v celé Británii! (TV Prima)

Trailer 2

vyfuk

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tvůrci z Británie a úžasnost našeho života opět ukazuje svou plnou krásu. Opět se setkáváme u kultu, který znovu ožil, aby nás obecně a zcela záživně poučil o tom jak je naše planeta výjimečná a dokonalá. Samo o sobě i po tolika seriálech je neuvěřitelné, že s každým dalším a jiným dílem to tvůrci dokáží několikrát prokázat. Plus k tomu stále epická muzika, která u tohoto díla dělá tolik, že to ani nejde popsat. Je jednoznačné, že toto obecné sdělení věcí v obecné rovině mi začalo vyhovovat více než určité specifické série. V tom spíše jediný výjimečně dominoval Lov. Mluvíme o klenotu, který je potřeba chránit. A je potřeba ho vidět, aby jsme pochopili jedinečnost naší planety. ()

Gigholost

Tak tyto dokumenty by měl vidět povinně každý člověk! Ne, že by byly významně poučné, ale jen těžko bude člověk líp definovat krásu než skrze jejich záběry. Nedovedu si představit kolik práce a času muselo být vynaloženo k uskutečnění jediného dílu. Ještě k tomu je každý dílčí příběh zvířete skvěle dramaticky zpracován. Ať už se člověk pobaví nebo mu tuhne krev v žilách. Víc superlativů mě už nenapadá... ()

jirka25

Asi už jsem zhejčkanej těma moderníma technologiema :) Poctivě jsem čekal, až vyjde 4K HDR verze a bohužel cca 30% záběrů vůbec není 4K a je to dost rušivé. Chápu, asi to nejde, ale stejně u leteckých záběrů je to vážně škoda. 1. řada byla úchvatná a novátorská, tady je také opravdu spoustu unikátních záběrů, ale ten WOW efekt z jedničky se už nedostavil. Bohužel jen 4/5. ()

Rozjimatel

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Podobne ako pri Planet Earth I. sa opäť jedná o audiovizuálne orgie, pričom Planet Earth II. má navyše dve výhody. Technika medzičasom významne pokročila a umožňuje ešte dokonalejšie zábery a hudobný sprievod nezložil nikto iný ako sám Hans Zimmer. Jednotlivé diely sú opäť venované rôznym druhom životného prostredia, pričom pribudol jeden nový, veľmi zaujímavý druh, mestá. Zábery prírody sú znovu dychberúce, častokrát nikdy predtým nevidené. Niektoré zvieracie minipríbehy sú napínavejšie ako najlepšie thrillery. A to všetko je okorenené skvelým humorom. ()

Radiq

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Stejně jako Zázračná planeta I, i toto oplývá nádhernými záběry živočichů a scenérií a jsem vděčný za poslední díl Jak vznikala Zázračná planeta II, kde bylo zdokumentováno, jak se to natáčelo a jak to vůbec nebyla prdel (což jsem si ostatně myslel, ale chtěl jsem vědět a taky jsem se dozvěděl, jak to vlastně udělali). Vůbec by mi nevadil ještě jeden takový díl, kde by ukázali další techniky a snahu, kterou do toho museli vložit. Kvalita 6 standardních dílů je nepopiratelná. Vždy mě okouzlili málo známými fakty o živočiších, o kterých jsem často slyšel jen zřídka nebo vůbec. Ve Městech mě pobavily opice, které mi připomněly týpky, co dělají parkour, chch. Na konci každého dílu bohužel museli zmínit, jak lidstvo svým nezodpovědným chováním naši planetu devastuje a z toho mi bylo smutno. Bojím se, že jednou dospějeme do bodu, že takovéto skvělé dokumenty už nebude možné natáčet, protože se postupně změníme na mrtvou planetu. A v souboji planeta vs. lidstvo to nebude Země, kdo prohraje. ()

Související novinky

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

18.03.2018

Po senzačním úspěchu programu Zázračná planeta - Live in Concert se na jaře 2018 představí pokračování koncertního provedení dokumentárních přírodopisných filmů BBC - Zázračná planeta II. Na programu… (více)