Epizody(7)

Pokračování legendární dokumentární série Davida Attenborougha nabízí exkluzivní záběry života na naší planetě jako nikdy dřív. Vydejte se spolu s ním na nepřekonatelné putování po ostrovech, pohořích, pouštích i městech... Fascinující přírodovědný seriál Zázračná planeta před deseti lety úplně změnil způsob, jakým se natáčejí dokumenty. Nám divákům zároveň nabídl absolutní portrét života na Zemi. Ale deset let je dlouhá doba. Bleskové technologické pokroky a nově získané znalosti o přírodě umožnily znovu představit naši zázračnou planetu v úplně jiné perspektivě. Zázračná planeta II je ambiciózní seriál s přelomovým nápadem. Poprvé díky němu můžeme spatřit Zemi z pohledu samotných zvířat. Na cestě džunglemi, pouštěmi, pohořími, ostrovy, pastvinami a městy objevujeme unikátní místa výskytu nejrůznějších zvířecích druhů i fascinující způsoby, díky kterým tady přežívají. Nové technologie a nejmodernější vybavení umožnily zachytit jejich příběhy v neuvěřitelných detailech. Vůbec poprvé můžeme zažít nejdramatičtější chvíle v životech zvířat společně s nimi. Díky Zázračné planetě II se dostaneme blíž než kdy dřív. Tento projekt vznikal mnoho let a získal četná ocenění, je nejdražším přírodovědným dokumentárním seriálem, který kdy nechala natočit BBC. Sérii komentuje Sir David Attenborough a hudbu složil Hans Zimmer. Seriál staví na naprosto unikátních záběrech, které jsou v některých případech i první svého druhu. Seriál se stal historicky nejsledovanějším dokumentem v celé Británii! (TV Prima)

Trailer 2

PanCitron

Co se vizuální stránky týče, tak šlo opět o další naprosto famózní podívanou z produkce BBC, doplněnou tradičně výbornou hudbou. Hlavně Zimmerova úvodní znělka byla působivá. Snad jen některá ta "dramata" živočichů občas působila až moc vyumělkovaně, ale stejně jsem jim to většinou sežral i s navijákem. Ať už šlo o útěk leguánů divým hadům, drama s tučňáky na Zavodovského ostrově, souboj štíra s netopýrem či závěrečný osud malých karet. Vůbec bych se nedivil, kdyby za deset let vznikla další série, které ohromí zase o úroveň víc. Pokud to vůbec ještě jde. Oblíbené díly: 01 - Islands, 06 - Cities ()

pomalonozka

Tento seriál je dle mého názoru naprostý skvost ve svém žánru. Upřímně si snad ani nedokáži představit perfektněji zachycené záběry tak zajímavých živočichů při jejich běžném životě. Po shlédnutí Ostrovů, Hor a Džunglí rapidně stoupá má "nadrženost" na další pokračování, protože tato podívaná, doprovázená perfektním komentářem Davida Attenborougha, je opravdu něco neskutečného. Toto veledílo si nezaslouží nic jiného, než 100%. ()

tomino28

Dvojka Planet Earth je ve všech ohledech ještě lepší, než jednička, a to už je co říct, protože laťka byla nasazena opravdu vysoko. Nicméně díky dokonalejší technice a bližším a detailnějším záběrům se divák cítí být zvířatům již skoro parťákem. K tomu si přidejte vynikající hudební doprovod a vysoký standard komentářů a výsledek nemůže dopadnout jinak, než vznikem tohoto unikátního cyklu. Krátké "making of" na konci každé epizody je již jen pověstnou třešničkou na dortu - zkrátka dokonalost! ()

Eywa11

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

PRENÁDHERNÉ! :) Práve som dopozerala poslednú časť a ani neviem čo mám od úžasu napísať. Celý seriál som dala jedným hltom, prilepená na obrazovke s očami ( a asi aj ústami ) dokorán a hltala som každý jeden záber. Tento dokument je pre mňa číra fascinácia a úprimne som ani moc neverila, že bude lepší ako jeho predchodca a zaujme ma viac ako Home. No podarilo sa, až natoľko sa podarilo, že som si zmagorená hneď bežala objednať Blu-ray verziu, lebo toto musím mať doma aj keby traktory padali! HOWK! PS: Naša krásna planéta Zem...to je niečo tak neuveriteľne úchvatné a unikátne, no nie? nikdy neomrzí, nikdy nezačne nudiť a stále máme čo objavovať :) ()

Wartord

Co k tomu dodat. Sněžní leopardi, opice ve městě, člověk co si ochočuje hyeny, nebo myš co skáče po stéblech trávy. Žádný záběr nelze žádným způsobem vytknout. Tomuhle audiovizuálu od BBC můžou konkurovat jedině další audiovizuály od BBC. A maximálně banda ekoaktivistů, kteří v tom spatřují výsměch jejich snažení alarmovat lidstvo, že svět není takto idylický, jak to série předkládá. Ale o tom ani není. Je to jenom o tom, co člověk dokáže zachytit na kameru a jaké techniky přitom dokáže využít. Právoplatné první místo v místním žebříčku. ()

Související novinky

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

18.03.2018

Po senzačním úspěchu programu Zázračná planeta - Live in Concert se na jaře 2018 představí pokračování koncertního provedení dokumentárních přírodopisných filmů BBC - Zázračná planeta II. Na programu… (více)