MUDr. Romantik

• Jižní Korea Nangmandagteo Kimsaboo (více)

Série(3) / Epizody(52)

Excentrický virtuózní chirurg opustí vynikající pracovní pozici v Soulu, aby skončil v provinční nemocnici, kde radí mladým doktorům. (Netflix)

Recenze uživatele EsterH k tomuto seriálu (2)

MUDr. Romantik (2016)

Hodil by sa asi viac názov: MUDr. Cool.. Mister Kim je cool a cool je aj jeho provinčná nemocnica, kde vie intubovať aj čínska upratovačka a v provizórnych podmienkach robia operácie od amputácie nohy až po výmenu umelého srdca.. Nemocnica je síce na odľahlom mieste, ale blízko je diaľnica, čiže každý piato sa rozpúta peklo a obeti autohavárií vozia ako na bežiacom páse.. Kim Sa-Bu je na mladých lekárov prísny, na oplátku sa od neho veľa naučia. Kašle na predpisy a na prvom mieste je záchrana ľudského života. Do cesty sa mu stavajú lekári, ktorým viac záleží na peniazoch, moci a sláve... kto zvíťazí?  1.séria - Ako bývalá zdravotníčka si lekárske seriály užívam, takže sa mi páčilo stanovovanie diagnóz aj celkom realistické operácie.   2.séria - MUDr. Cool a jeho božské ruky zostáva aj  s niekoľkými záporákmi aj klaďasmi, hlavných hrdinov z minula vymenili veľmi podobní - opäť lekár rebel a lekárka s osobnými problémami.. našťastie zostala aj hlavná sestra a pán Jang.. uvidíme, ako to bude pokračovať..- edit - v druhej sérii sa mi veľmi páčili operácie srdca, cisársky rez, prišívanie nohy... len neviem, či by sa to páčili aj takým divákom, ktorí nemusia krv... 3.séria, po ktorej som dvihla hodnotenie zo 4 na 5 hviezdičiek.. nadväznosť 2 a 3 bola lepšia, v 3 sérii bolo veľa katastrof ako kolaps budovy, požiar aj pekné operácie s detailmi na nervy, cievy... ale bolo tam aj dostatok tém o ľudských vzťahoch... dozvieme sa trocha viac o Eun-Tacovi, ktorý bol doteraz až moc dokonalý a samozrejme nechýba Mister Go.. tuším, že ak bude ešte nejaká 4. séria, neón v nápise Dol-Dam aj tak stále neopravia.. ()

Epizoda 8 (2020) (S02E08)

Toto bola naozaj silná epizóda.. pocta všetkým darcom orgánov! ()