poster

The Adventures of Tartu

Thriller / Drama

Velká Británie, 1943, 103 min

  • liquido26
    ***

    Robert Donat je britským armádním expertem na chemické zbraně a jeho nová mise je zničit továrnu produkující chemický plyn. Tato továrna se nachází kdesi u Plzně a Donat, aby se tam bez problémů dostal, tak použije zkratku přes Rumunsko, kde přijme identitu mrtvého rumunského nácka Jana Tartu a Maďarsko. Odtud se dostane až do tehdejšího protektorátu, kde se vydává za nácka a snaží se navázat kontakt s odbojem. Valerie Hobsonová hraje Marušku Lanovou, odbojářku, která ze sebe záměrně dělá kolaborantku a randí s náckama. No příběh je trochu krkolomný, málo uvěřitelný a místy nudný, co se reálií týče tak místama úsměvný (viz. cedulka Dr. Novotny - ordinace pro dety") :-) Na druhou stranu má tato protinacistická propaganda určité kouzlo jako všechny tyto filmy.(26.3.2014)

  • Svadbos
    ***

    Nepravdepodobný, ale dobre zahraný príbeh anglického špióna (Donat), ktorý sa snaží pomôcť českým partizánom zničiť nacistickú továreň na výrobu smrtiaceho plynu. Americký titul snímku: "The Adventures Of Tartu", resp. "Tartu". Film bol natočený podľa príbehu Johna C. Higginsa.(28.10.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace