Chun jiao jiu zhi ming

Komedie / Romantický

Hong Kong, 2017, 121 min

Ngai-Lun Wong

Edmond Ho-cheung Pang

Velká spokojenost! Již třetí pokračovaní vyprávějící o vztahu Jimmyho a Cherie a jejich peripetiích s láskou. Tentokrát řeší společné bydlení a budoucnost a zabrousí i do tématu manželství a dětí. Ústřední dvojka opět skvělá, přišlo mi, že si to oba užívají. Film se nese ve stejném duchu jako oba předchozí díly a drží si i stejně vysokou laťku. Na pár místem mi sice přišlo, že už moc tlačí na pilu a dané scény bych odtud vystřihla, ale ono už od prvního dílu je to místy trošku ulítlejší, dá se to však snést, takže jsem nad tím i tady přimhouřila oko. Plusem je opět povedený soundtrack. Že je Šóník zpěvák, vím, ale nevybavím si, že bych někdy slyšela zpívat i Miriam Yeung, ale tady písničku na karaoke vystřihla fakt skvěle. Přeloženo.(18.9.2017)

Prvá časť filmu je ťažkopádna, čo je škoda. Postráda režijné nápady a je skôr zoskupením scénok, ktoré fungujú kvôli ústrednému duu( ale tých predsa už poznáme), ale nenaznačujú žiadny vzťahový presah. V tomto boli prvé dva diely ucelenejšie. Potom prichádza ale druhá polovica filmu, ktorá je konzistentná, podporená zaujímavými postavami, drámou aj vyvrcholením, ktoré sa nesie v duchu tradičnej Ho-Cheung Pangovej tvorby. Páčilo sa mi to do takej miery, že som mohol so svojimi obľúbencami znova stráviť nejaký ten čas. Ale mať to o 20 minút menej, fungovalo byt o v mnohých aspektoch lepšie. Chcel som trilógiu a dostal som ju. Vyvrcholenie ale nesplnilo očakávania, čo je škoda. Naozaj som si želal vzťahovú pecku. Inak stále dobré a stále funkčné aj v rámci emócií aj humoru.(24.12.2017)

• Marze

Okouzlující podmanivá romatická komedie plná překvapení. Jestli se nemýlím tak předešlý díl natočili před pěti lety. Jsou zde některá klišé. Třeba výčitka, že partner nechal ženu v nebezpečí a staral se sám o sebe (zemětřesení) se již také minimálně jednou objevilo.(24.11.2017)