foto

Shawn Yue

  • nar. 13.11.1981 (38 let)
    Hongkong

Biografie

Shawn Yue je hongkongský herec, zpěvák a bývalý model. Narodil se 13. listopadu 1981 v Hong Kongu. Na ulicích byl objevem agenty modelingové agentury Starz People a začal si modelingem přivydělávat, později se modelingu začal věnovat na plný úvazek. Pracoval například pro společnosti Gillette, Sony, Giordano nebo Coca Cola China.

Po několika letech přešel k zábavnímu průmyslu. Poprvé se objevil ve filmu režiséra Vincenta Chuie LEAVING IN SORROW v roce 2001. V následujících letech získával menší role, roku 2005 si zahrál Takeshi Nakazata ve filmu INITIAL D a díky této roli si vydobyl spoustu nových fanoušků.

Vraťme se ale zpět do roku 2002. V tomto roce Shawn vydal své první hudební album nazvané Private Room. Od té doby vydal další čtyři alba, nejnovějším je album s názvem Not A Star z letošního roku.

Shawn se pravidelně objevuje v hongkongských filmech, často již jako představitel hlavních rolí. V současnosti se čeká na uvedení jeho nového filmu MOTORWAY, ve kterém si mimo jiné zahrál po boku legendárního Anthonyho Wonga.

Sesshoumaru