It Happened on 5th Avenue

Komedie / Romantický / Hudební

USA, 1947, 116 min

• Houdini

Oscar 1 nominace: Námět(31.5.2004)

Príjemný starosvetský film, ktorý nespravodlivo zapadol v konkurencii hviezdne obsadených hollywoodskych komédií. Nikdy sa nedozvieme, ako by dopadol projekt, ak by sa ho ujal Frank Capra, ktorý sa však radšej rozhodol pre slávny Život je krásny s Jamesom Stewartom v hlavnej úlohe. It Happened on 5th Avenue sa skutočne nemôže chváliť veľkými hereckými hviezdami Stewartovho kalibru, avšak každá z uvedených postáv si rýchlo získa sympatie diváka (čo je samozrejme aj zásluhou schopných hereckých výkonov) a kvalitný scenár dokáže utiahnuť 116 minútové rozprávanie bez toho, aby príbeh nudil alebo potreboval okresať pomocou nožníc strihača. Humorné, naivné, dojemné - povedal by som, že film obsiahol všetko, čo máme na starých amerických filmoch radi.(31.12.2018)

• d-fens

ocenenia : MFF Benátky 1947 - Nominácia na 1.cenu(13.10.2015)

Výborně vymyšlená zápletka, které nemám co vytknout. Jistě, je to moralitka se sladkobolným koncem (ale mohlo být i hůř), ale opravdu se lze některým scénám zasmát a postavy jsou skvělé. Gale Storm byla výjimečná kočka s pořádným sex appealem. Vánoční poválečná idylka po newyorsku, yeah.(14.7.2014)