Mise nový domov

(pořad)
  • Česko Akce nový domov (neoficiální název) (více)
TV spot

Osud si s nimi nehezky pohrál. Často žijí v otřesných podmínkách, bez naděje na lepší budoucnost. Podaří se Tereze Pergnerové a týmu nadšenců za jediný týden kompletně proměnit nevyhovující bydlení? (TV Nova)

Gagin

Po druhém dílu jdu s hodnocením ještě níž. Opravdu tomu někdo věří, že tam 70% věcí není nahraných? Kdyby to nebylo aspoň tak okaté. "Jéé Terezko co vy tu děláte, přijďte k nám na oběd.", "Jéé Tomáši nemohl by jste vyhodit do kontejneru dvě křesla, které jsou strašně těžké, ale náhodou je mám připravené už na chodbě." fuj na blití mi z toho je.... A smutnější je, že lidi tomu věří :-/ Jednu hvězdičku snad jen za tu pomoc lidem, ta omáčka okolo je příšerná. To jsem zvědavej co za paskvil vznikne z Robinsona, na kterej se NOVA chystá. ()

TomQ

Nová řada pořadu (2017) s názvem Mise nový domov prozatím ukazuje na můj vkus až přehnaný tlak na dojemnost příběhu rodiny, slz je tam až moc a je to hodně přeslazené. Cíl pořadu je nepochybně chvályhodný a pokud si produkce opravdu pohlídá, že ty příběhy jsou pravdivé, pak tomuto formátu fandím. Tereze Pergnerová se zde jako moderátorka asi hodí, protože je hodně empatická a ty rodiny si ji během natáčení asi opravdu oblíbí. Bohužel já osobně ji v roli moderátorky rád nemám, prožívá to na můj vkus až příliš. Nemůžu ale dát více než 2 hvězdičky, protože mi vadí, jak nás štáb zbytečně tahá za nos. Například sledujeme rodinu snídající v kuchyni starého bytu, v tom se otevírají dveře a nečekaně vchází Tereza P., aby překvapené rodině oznámila, že vyhráli účast v pořadu. To by vše bylo v pořádku, kdybychom ovšem tu snídající rodinu nesledovali ještě před vstoupením moderátorky do pokoje - neboli kamera se štábem už tam dávno je! Podobné hrátky hodně snižují význam slova "realita" ve spojení "reality show" A to, že je možné za 5 dní stihnout rekonstrukci domu včetně drastického bourání a přistavování příček, zazdění vchodových dveří, přístavby kompletně nové verandy a vybourání nových vchodových dveří, vybourání nového okna, nového omítnutí zvenku i zevnitř, nových podlah, vymalování pokojů, nového nábytek včetně kuchyně, kompetně nové koupelny včetně úpravy rozvodů vody, nových rozvodů elektřiny, nových kamen s novým vedením připojení do komínu atd..., tak tomu přece nemůže věřit nikdo. To by přece nešlo stihnout ani bez uvažování nezbytných technologických přestávek (ne, opravdu není možné malovat zeď, na kterou jste tentýž den natáhli omítku). A barák by musel být 24 hodin denně tak nacpán dělníky, že by se umačkali. Jsou tyto lži opravdu nutné? Byl by pořad o tolik horší, kdyby prostě řekli, že rekonstrukce trvala měsíc? Tahání diváka za nos mně vadí hodně, ale většina diváků z cílové skupiny si toho asi ani nevšimne. Za námět pořadu dávám *****, za přílišný tlak na dojemnost snižuji na ****, za zbytečné lhaní ubírám další 2 hvězdičky. ()

fyluta

Viděl jsem pouze jeden díl o Slepém Lukášovi. Celý pořad byl jakoby z jiné televize.. Na novu bych to netipoval. No komment ()

Cuffini

Tři hvězdy za to, že se pomáhá tomu, kdo to potřebuje, i když je na uvážení, zda se tomu dotyčný nemohl vyhnout, kdyby byl zodpovědnější, důslednější, přemýšlející... Oukej, rýpanec odškrtnut, ale... Terez mi nevadí, pěkná štabajznička, kdo to může říct, že se dostal ze závislosti? Co, pánové, každý den na pivečko, občas bedýnka, ale alkoholici a gambléři nejste, paničky dámičky nákupní maniačky, kuřačky, ale nemám peníze, och. Každýho věc, každýho život. Ale ten, kdo to překonal a vypadá a chová se normálně, jeden tlustý palec hore, hej. Navíc kdo ze showbyznysu dneska na ničem nejede? No? Výčepáci z hospod blízko divadel apod. by vám povyprávěli. Ták tedy.. Jsem ráda, že nejsem jediná, která odhalila monstrózní flirt se stav. vedoucím Bořkem, který všechno zařídil, sám vymyslel a vlastníma rukama postavil. A Terez móc pomáhala. Otřela si dudomety o štětku. Jediným, kterým se mají líbat ruce jsou ti dělníci, kteří jsou bičování ve vražedným termínu předělat prostory, těm, kteří na to poskytli finance a navrhli, jak to vevnitř bude ve finále všechno vypadat a sehnali vše k tomu potřebné. A ta omáčka okolo.. Co to.. jako.. sousedi křičící: Aóójjj! A zavoláme starostu a děti, máte radost, ohohou, já vás neslyším, cožé děti a tady máte překvapení, babičku, kterou jste nikdy neviděly! No do psí díry. Tak buď je to o pitvání rodinných vztahů, do kterých nikomu nic není, a nebo o bydlení s menším příběhem o tom, jak to má dotyčný na houby, abychom my, co to mají, si uvědomili, že se máme jako prasata v žitě a nemáme nárok na to pindat, jak všechno stojí v poslední době na pindu, i kdybychom se cítili sebevíc pindovsky. Pindovský den, pinduju. Na pindanou. ()

DarkSikorski odpad!

Aneb v kostce: ex-fetka "staví" fňuknám domečky. Možná že jsou příběhy těch lidí pravdivé. Možná, že úmysl tvůrců tohoto pořadu je upřímný. Ale to nic nemění na faktu, že z diváckého pohledu, je to totální kravina! ()

Catr854 odpad!

Sotva tato pakárna skončila, už běží další spoty na to, aby se nám do této unikátkní sluníčkářské blbosti přihlásili další lidé. Bohužel, dokud budou "herci", budou také další série, takže se v budoucnu může stát, že se z toho stane další Ulice, či Ordinace. Za mě totální odpad, založený na formátu "Jak se staví sen", který se vysílá na konkurenční TV a začal se vysílat před x lety. Po shlédnutí "Malých lásek" jsem si myslel, že tato televize níže klesnout nemůže. Bohužel jsem se šeredně zmýlil. ()

Evanlyn

Hodně mě štve tohle hodnocení, které se tomhle pořadu dostalo. Jo je mi jasný, že tady nikdo není odvařenej z Terezy Pergnerový, která tam furt říká nějaký sladký řečičky a brečí tam atd. Na první pohled je jasný, že se snažili okopírovat pořad Vítejte doma - megafon, karavan, dovolená, týden atd. atd. Nicméně fakt nechápu co na tom lidem tolik vadilo. Za mě to bylo třeba mnohem lepší jak nějakej Jak se staví sen, který tam vybírají klidně rodiny u kterých to z finančního hlediska vůbec není potřeba. Tady alespoň opravdu vyberou lidi, který bydlí v opravdovejch rujnách a fakt nemají peníze. A hlavně jim to tam nedělaj nějaký hogo fogo. Prostě jim to tam hezky vybaví a neutrácejí nějaký hrozný peníze. Je mi trochu líto, že už tenhle pořad pokračování nedostane. Nebylo to nic kvalitního to opravdu ne, ale nic na tom neuráží pokud nejste hamižnej a žárlivej blb. ()

P_Soar odpad!

...ještěže máme v tom bezútěšném světě takové lidumilné bankéře. Nebýt tohoto pořadu, vůbec bych si to neuvědomil. ()

ladinek

pro mě famozní pořad,takhle pomáhat lidem kteří to takhle potřebují je prostě nádhera.A když ta televize do toho dává peníze,tak je to ta nejlepší věc,do čeho je může dát.To že se někomu nelíbí formát pořadu,je jedno...hlavní je pomoct těm lidem.A já to Tereze,ty emoce věřím..musí to být krásná věc dělal lidi štastnými. ()

xtraffic odpad!

Pominu sociální rozměr, který je fajn a lidem se má pomáhat, podtud fajn. Ale hodnocením jako pořadu, dávám odpad. Mizerná dramaturgie korunovaná Terezií Heroinovou, vycukanou jako na dojezdu je fakt zážitek. Pravda zjevují se mi vzpomínky na Eso. Jen by to mělo být trochu méně přehrávané a přehnané do každého detailu. Tak čágo belo šílenci! ()

zdeno_bla

Kdyby byl patos televizním pořadem, byl by touhle ohavností. To už je i na Čágobelku moc. Sprostý využívání tragickejch osudů k jednoduchýmu promu zas*anejch realiťáků a dalších amorálních hovad. Že účel světí prostředky? Možná jo. A za to dávám jednu hvězdu. Za chudáky, kterým tihle zm*di snad opravdu pomáhají. ()