Pouštní květ

• Itálie

La Chiamavano Maryam

My Name Is Thomas

Itálie, 2018, 96 min

Film mě mile překvapil, jak jednoduše, prostě běží děj, a přitom má hloubku. Chtěla bych umět jednat, mluvit, chovat se tak prostě a jednoznačně, jako předvedl Terence Hill v této roli. Děj není vyprávěn pateticky, ani z nás okatě neždímá city, jak u podobných příběhů často bývá. "Když toužíme, chybí nám hvězdy..." Co mě ale hodně dojalo, bylo před závěrečnými titulky uvedené věnování "příteli Budovi"...(8.11.2019)

• Martin741

Terence Hill je aj na 80 -ku ciperny dedusko, na motorkje sa rozhodol ist do spanielskych pusti a polopusti aby si tam cital knihu. cestou zbali jedno dievca .... a filmarska jazda moze zacat. Uz som si dlho myslel, ze s legendarnymi rvackami dvojky BS/TH je definitivny koniec, tu ale pan Hill predviedol este jednu rvacku - a posobi dobre, nie je to trapne. Je mi jasne, ze Terence Hill film venoval v roku 2018 uz zosnulemu Budovi Spencerovi, i tak ale v ramci filmografie Terence Hilla slabsi podpriemer . 40 %(5.12.2019)

Viděno v německém znění. Asi by film ani nevzniknul, ale (SNAD ANI NE SPOILER) věta před závěrečnými titulky ve znění: Na památku mého přítele Buda napoví. Možná i v souvislosti s dějem tohoto snímku. Ten je v kostce lehce shrnutelný. Stařík, jenž bydlí na statku u italské farnosti, se vydá na svá stará kolena na Harleyi do pouště ve Španělsku, aby se podle vzpomínek z jedné knihy mohl pustit do celého jejího přečtení a to v nočních hodinách... Cestou nabere mladé děvče, jenž trápí zřejmě nějaké problémy a zbytek filmu je o jejich vzájemném spirituálním poznávání. Komorní to příběh, kde ovšem nemůže chybět nějaký ten úder pánvičkou do kebule, vše je točeno s laskavým pohledem na přírodu a ostatek vůkol. Sice je škoda, že nevyslyšel nabídku Tarrantina, ale tam by asi musel vzít rozporuplnější roli a nemohl by do toho moc mluvit. PS: Je milé vidět T. Hilla, že ještě ve svých takřka osmdesáti kráčí dost jistým krokem. Ani podle tváře byste mu ten věk nehádali. :-) a ještě jedno info... určitě potěší, že v německém znění jej namlouvá jeho dabér .. takže pamělníci, jenž sledovali kupř v osmdesátých letech, jako já, ORF a filmy Buda a Terrence tam vysílané, určitě nepřijdou k úhoně .. že bysme se jednou taky dočkali kupř Trávníčka? ... :-) Moc tomu nevěřím. PS: A věřit jsem měl. :-)(29.3.2019)

• Lacike

Road movie v ktorom sa na ceste na motorke vzájomne zbližuje starý dedko (stále čulý Hill) a taká zmätená a na celý svet nasratá dievčina. Má to príjemnú atmosféru a Hill sa aj na prahu osemdesiatky vrhne do jednej hromadnej bitky a nepôsobí to trápne. Práve naopak. Stále na to má. Škoda len, že film má pomalé tempo a miestami som mal dojem, že sa prakticky nič nedeje. Neľutujem, že som to videl, ale znova si to určite nepustím. Keby tam bol aj Bud, tak to mohlo byť o hviezdičku lepšie. 4/10.(11.11.2019)

Viděl jsem to v italštině takže dialogy šli poněkud mimo mě ovšem díky lokalitě kde se film odehrával všechno působilo velice příjemně a mělo to i pár úsměvných momentů. Terence má pořád ještě to staré dobré svoje charisma a klobouk dolů i za pár překvapivých jemu typických bitek. Za mě milý nenáročný film na který jsem se podíval moc rád a těším se na to až se to unás odvysílá, snad někdy. Rád se na to podívám znovu(30.6.2019)