poster

Folk factory (TV pořad)

Hudební

Česko, 2017, 10x52 min

 • slunicko2
  ***

  Bratři Ebenové - vhodné pro důchodce a zatvrzelé fanoušky Marka Ebena. 1) Atmosféra intelektuálního potěšení z duchaplných textů, tak typická pro Ebenovy písničky, je oslabena (ale pořád tu je) nostalgickým smutkem. 3) Songy jsou stále dobré, i ty nové. Jen ten zpěv už silně pokulhává. Na druhé straně hudební aranžmá šlo dost nahoru. 4) 60letý Marek Eben zpívá chatrným hlasem a já mu věřím. V mládí jeho ironickému nadhledu, v současnosti jeho bilancování. 5) Za tento díl 4 *.(19.6.2018)

 • sator
  ****

  Vondrák Janoušek...Wabi Daněk a Ďáblovo stádo,(13.9.2018)

 • rodo
  *****

  Skvělý počin od ČT. Samozřejmě asi hlavně pro příznivce folku, mezi které se řadím. Tak jako tak chválím super atmosféru, výborné nahrávací prostory, skvělý výběr kapel, dobrou koncepci pořadu a zajímavé sondy do života jednotlivých kapel i interpretů. Těším se na další takto povedené pořady.(15.3.2017)

 • bohemia_regent
  ****

  1) Bratři Ebenové (režie Pavel Jirásek) ****, 2) Jablkoň (režie Jakub Kořínek) ****, 3) Jananas (režie Jakub Kořínek) ****, 4) Janoušek & Vondrák (režie Jakub Kořínek) ***, 5) Jarret (režie Jakub Kořínek) ***, 6) Wabi Daněk a Ďáblovo stádo (režie Pavel Jirásek) ****, 7) Epydemye (režie Jakub Kořínek) ***, 8) Martina Trchová & Trio (režie Pavel Jirásek) ****, 9) Žamboši (režie Pavel Jirásek) ****, 10) AG Flek (režie Pavel Jirásek) ****.(25.5.2017)