Folk factory (TV pořad)

Hudební

Česko, 2017, 10x52 min

Bratři Ebenové - vhodné pro důchodce a zatvrzelé fanoušky Marka Ebena. 1) Atmosféra intelektuálního potěšení z duchaplných textů, tak typická pro Ebenovy písničky, je oslabena (ale pořád tu je) nostalgickým smutkem. 3) Songy jsou stále dobré, i ty nové. Jen ten zpěv už silně pokulhává. Na druhé straně hudební aranžmá šlo dost nahoru. 4) 60letý Marek Eben zpívá chatrným hlasem a já mu věřím. V mládí jeho ironickému nadhledu, v současnosti jeho bilancování. 5) Za tento díl 4 *.(19.6.2018)

Vondrák Janoušek...Wabi Daněk a Ďáblovo stádo,(13.9.2018)

Skvělý počin od ČT. Samozřejmě asi hlavně pro příznivce folku, mezi které se řadím. Tak jako tak chválím super atmosféru, výborné nahrávací prostory, skvělý výběr kapel, dobrou koncepci pořadu a zajímavé sondy do života jednotlivých kapel i interpretů. Těším se na další takto povedené pořady.(15.3.2017)

1) Bratři Ebenové (režie Pavel Jirásek) ****, 2) Jablkoň (režie Jakub Kořínek) ****, 3) Jananas (režie Jakub Kořínek) ****, 4) Janoušek & Vondrák (režie Jakub Kořínek) ***, 5) Jarret (režie Jakub Kořínek) ***, 6) Wabi Daněk a Ďáblovo stádo (režie Pavel Jirásek) ****, 7) Epydemye (režie Jakub Kořínek) ***, 8) Martina Trchová & Trio (režie Pavel Jirásek) ****, 9) Žamboši (režie Pavel Jirásek) ****, 10) AG Flek (režie Pavel Jirásek) ****.(25.5.2017)