Reklama

Reklama

Největší podvody historie

(seriál)
  • Velká Británie History's Greatest Hoaxes
všechny plakáty
Dokumentární / Historický
Velká Británie, 2016, 6x50 min

Příběhy o největších podvodech světa vám přiblíží ti, kdo je připravili, a ti, kdo je odhalili. Jak je možné, že neblaze proslulé Hitlerovy deníky oklamaly tolik lidí? Nebo že nechvalně známý film o pitvě mimozemšťana vzbudil takovou senzaci? Jak se Orsonu Wellesovi podařilo ve svém vysílání Válka světů rozšířit paniku v celé Americe anebo nález Piltdownského člověka tak dlouho oklamával svět? Tento pořad vysvětluje, jak mnohdy historické okolnosti umožnily velmi nepravděpodobným podvodům se tak pevně uchytit. Uvidíte neobvyklé lidi, včetně odsouzeného vraha, který inspiroval k legendě o Motýlkovi, a muže, jenž dvacet let tábořil na břehu jezera Loch Ness a doufal, že třebas jen na okamžik zahlédne Lochnesskou příšeru. Kdo s těmito podvody přišel? Co jej k tomu vedlo? Kdo je odhalil a s jakými důsledky? Tento pořad představuje nové záběry z míst, které proslavily velké podvody, přináší rozhovory s těmi, kdo do nich byli zapojeni, ukazuje pečlivě prozkoumané archivní záběry, speciálně nafilmované rekonstrukce a příspěvky předních autorit a odborníků a prokazuje známý výrok Abrahama Lincolna, že někdy můžete některé lidi obelstít. (Viasat)

(více)

Recenze (5)

janesX 

všechny recenze uživatele

Štyri **** hviezdy dávam za epizódu Henry Charierre - Motýľ. Či už podvod alebo nie, niekto si tým peklom/nepeklom prešiel (aj keď to nebol len samotný Charierre) a hlavne: bez Charierra by Motýľ nikdy nebol nikým iným napìsaný a ja by som si túto veľkú knihu nikdy nemohol užiť. Čo sa týka dokumentu, dobre spracovaný, autentické miesta samozrejmosťou, dodatky iných vezňov.. No a ak sa niekto "rozhodne" napísať bestseller, tak je snáď jasné (a asi aj nevyhnutné) že históriu či skutočnú udalosť podĺa potreby prikrášli/prikrúti/prekrúti. S tým by čitateľ mal počítať sakra už pri čítaní.. ()

Hornet.CZ 

všechny recenze uživatele

53% / "Největší podvody historie" je slušná dokumentární série na velmi zajímavé téma, bohužel forma přednesu a také dabing jsou tak slabé, že se u toho bez problému dá usnout. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama