Největší podvody historie

• Velká Británie History's Greatest Hoaxes
všechny plakáty
Dokumentární / Historický
Velká Británie, 2016, 6x50 min

Sledujte příběhy o největších podvodech historie očima lidí, kteří je zorganizovali – a nakonec překazili. Jak je možné, že nechvalně proslulé „Hitlerovy deníky“ oklamaly tolik lidí nebo že pověstný film pitvy mimozemšťana vyvolal celosvětovou senzaci? Jak to, že rozhlasová hra Orsona Wellese Válka světů vyvolala paniku v Americe nebo že objev piltdownského člověka na tak dlouho ošálil celou společnost? Podívejte se, jak se díky historickým okolnostem podařilo uchytit jinak celkem nepravděpodobným podfukům. V seriálu Největší podvody historie se navíc seznámíte s opravdu neobvyklými osobnostmi – včetně usvědčeného vraha v zákulisí jedné nehorázné aféry nebo muže, který posledních 20 let táboří na břehu jezera Loch Ness, aby mohl zahlédnout aspoň kousek zdejší příšery. (TV Prima)

janesX

Štyri **** hviezdy dávam za epizódu Henry Charierre - Motýľ. Či už podvod alebo nie, niekto si tým peklom/nepeklom prešiel (aj keď to nebol len samotný Charierre) a hlavne: bez Charierra by Motýľ nikdy nebol nikým iným napìsaný a ja by som si túto veľkú knihu nikdy nemohol užiť. Čo sa týka dokumentu, dobre spracovaný, autentické miesta samozrejmosťou, dodatky iných vezňov.. No a ak sa niekto "rozhodne" napísať bestseller, tak je snáď jasné (a asi aj nevyhnutné) že históriu či skutočnú udalosť podĺa potreby prikrášli/prikrúti/prekrúti. S tým by čitateľ mal počítať sakra už pri čítaní.. ()

lubospoti

Náměty jednotlivých epizod jsou určité zajímavé, ale provedení mi nesedlo. Zbytečně moc užvaněné, spousta informací x krát opakovaná, navíc jde většinou jen o fabulace a domněnky. ()