Reklama

Reklama

Legendy kriminalistiky - Série 2 (2019) (série)


Lesní vrah (S02E06)

(epizoda)
Česko, 2019, 29 min

Hrají:

Mirek Vaňura (moderátor)

Obsahy(1)

Balistika coby kriminalistická technika patří k těm nejstarším a díky ní se v roce 2005 středočeský kriminalistický tým pod vedením Jaroslava Čurdy a Michala Mazánka dostal na stopu střelce a sériového vraha Viktora Kalivody, kterého si většina z nás pamatuje jako „Lesního vraha“. V říjnu roku 2005 byla v lese poblíž Malíkovic nalezena mrtvola pohřešovaného kladenského podnikatele, který byl zastřelen. Jak zjistili znalci z Kriminalistického ústavu, stejná zbraň byla použita při vraždě manželského páru v okrese Brno-venkov. Odpovídal i způsob střelby. Brzy se podařilo vytipovat majitele zbraně. Byl jím Viktor Kalivoda, který se k vraždám přiznal, ale svůj motiv při vyšetřování ani během soudního přelíčení neprozradil. Jeho oběti neměli mezi s sebou žádnou spojitost, ani vazbu na něj. Byli to prostě lidé, kteří se ocitli ve špatný okamžik na špatném místě. Tento sériový vrah s IQ 130 měl v úmyslu zabít desítky lidí. V dubnu roku 2006 byl odsouzen na doživotí a v září roku 2010 spáchal ve Valdicích sebevraždu. (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Česká verejno-právna televízia vyprodukovala projekt "Legendy kriminalistiky". Je to séria zhruba polhodinových dokumentárnych filmov, ktoré podávajú svedectvo o tých najšokujúcejších a najbrutálnejších zločinoch, čo sa odohrali v Českej republike. V poradí šiesta epizóda z druhej série nesie názov "Lesný vrah". Je to rekonštrukcia prípadu, ktorý sa odohral v roku 2005. Nenápadný mladík Viktor Kalivoda chladnokrvne zastrelil tri náhodne vytypované obete. Vraždil v lese. Najskôr zavraždil dvojicu starších manželov počas prechádzky a o pár týždňov neskôr zabil muža, keď venčil svojho psa. Tiež sa chystal spáchať teroristický čin na jednej z liniek pražského metra. To však už nestihol, pretože bol na základe dôkladnej práce vyšetrovateľov a znalcov z Kriminalistického ústavu zatknutý. Ku vraždám sa priznal. Bol odsúdený na doživotný trest odňatia slobody. Po štyroch rokoch strávených vo väzení spáchal sebevraždu. ***** ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výhra 320 000 v soutěži Chcete být milionářem, byla pro Viktora Kalivodu málo. ON se potřeboval pořádně zviditelnit a navíc se mu v osobním životě moc nedařilo, přestože měl vysoké IQ. Za vyhranou částku si mimo jiné pořídil i dvě zbraně GLOCK a s jednou z nich následně zastřelil tři lidi. Plánoval vystřílet celý vůz (vagon) v metru, ale k tomu se už i díky policistům nedostal. Magor – šílenec, jenž se inspiroval Olgou Hepnarovou dostal doživotí a po pěti letech v base spáchal sebevraždu. Lítost nikdy neprojevil a vlastně ani nikdy neřekl, proč to udělal… ()

Reklama

Alfréda 

všechny recenze uživatele

Skvělý dokument o naprosto odporné bytosti. Zatčen byl při cestě ven se sportovní taškou, v níž měl 2 zbraně a 350 nábojnic. Pravděpodobným cílem byl vagon metra, který si předem vytipoval, aby byl ve vraždění co nejúspěšnější. Arogantní a povýšený grázl, který při výslechu nespolupracoval, motiv nikdy nesdělil, co ho přimělo dát se na zabíjení také ne. Zanechal spoustu stop, střílet vlastně také moc neuměl a pálil zblízka, práce ho nebavila, školy nedodělal, nepracoval a přežíval u otce, selhal ve všem, v čem selhat mohl. Sociopat a málem i terorista. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama