30 Years of Monty Python: A Revelation (TV film)

Dokumentární

Velká Británie, 1999, 122 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Podle mě by to měla být studijní literatura všech fanoušků Monty Pythonů. Celkově to trvá dvě hodiny a dvě minuty. Je to rozdělený na několik částí. První, asi hodinová, je dokument o tom, jak všechno začalo, zběžně se dozvíme o jejich další tvorbě a jak co dělali. K tomu je spousta jejich vzpomínek a postřehů. Taky uvidíme hodně ukázek z jejich tvorby (spíš to co jsme ještě neviděli, vybírali i věci před Cirkusem, dokonce je tu i ukázka pořadu do rádia s Michaelem Palinem, nebo část proslovu Johna Cleese na pohřbu Grahama Chapmana). Další část je asi dvacetiminutová, je to putování s Michaelem Palinem po místech, kde před (z mého pohledu 36) 30 lety natočili několik jejich nejlepších skečů (Silly walking, Políčkování rybama, první scéna celého seriálu It's...). Další je dokument o tom, kdo vlastně ve skutečnosti byl Monty Pyhon, od Erica Idlea. Dalším je od Johna Cleese, jak se v Británii slaví první máj, udělanej ze sestřihů z cirkusu (aspoň mi to tak přišlo, že je to nově sestříhaný). Pak je tam od Treye Parka a toho druhýho South park - Pocta Monty Pythonu. A nakonec asi 30ti minutovej dokument o písničkách a hudbě Monty Pythona. Jo, a nakonec se po 25 letech všichni žijící Pythoni sejdou opět na půdě BBC. Díky, že jste přišli a už zase tedy můžete vypadnout.(30.12.2005)

Pro milovníky a hlavně věrnéí faoušky Monthy Pythonů je to naprostá nutnost. Pro ostatní ale i tak zajímavé pokoukání.(18.12.2012)