poster

Ashes in the Snow

 • USA

  Between Shades of Gray

  (pracovní název)
 • Litva

  Tarp pilku debesu

Drama / Historický

USA / Litva, 2018, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Forsberg11
  **

  Zo zvedavosti som sa do toho pustil, pretože ne tému sovietskych gulagov tu nemám veľa moderných filmov. Ashes in the Snow je však príliš mdlým filmom, ktorý sa nám síce snaží servírovať krásne obrázky na vlakové transporty alebo hrozivé uniformy NKVD, no samotný dej je až príliš nevýrazný a málo vygradovaný. Dialógy sú totálne o ničom a bez náboja, stále dookola tie isté sentimentálne sračky bez štipky prirodzenosti. Naviac hlavná hrdinka je dosť nesympatická, prehrávajúca herečka, ktorá sa do tohto druhu filmy vôbec nehodila. Aspoň nie ako hlavná postava. Sovietsky strážcovia tábora sú zase slabí, hlúpi a takmer vôbec nevyvolávajú strach alebo hrôzu ako je to zvyčajné u SS-sákov. Až na toho ulízaného bradáča... Ale tak to v realite nebolo. V ruských gulagoch boli tak ukrutné životné podmienky a mimoriadne zákerní dozorcovia, ku ktorým sa tento film nepriblížil ani z časti. Čož je škoda... 40 %!!(14.2.2019)

 • pafka
  **

  Teda udelat film o svem narodu a dostatecne filmem nesdelit jeho utrpeni, odvahu, statecnost a historicke ukrivdeni, kdyz to tak skutecne bylo, je naprosto trestuhodne. Ja jsem si z toho filmu vlastne poradne nic neodnesl, nic mi to nesdelilo, moc jsem se nedozvedel a to by tenhle typ film SAKRA MEL!(5.2.2019)

 • goauld
  ***

  Pomineme-li jistou "nepřesnost" v mapce úvodních titulků (Polsko a východní Německo bylo jaxi taky v područí velkého bolšvického CCCP po 2sv.válce) tak celkově film byl v podstatě věrohodný, tím jak NKVD na rozkaz Stalina nechávala deportovat "nepohodlné" obyvatele území, které vzdorovaly ideologii "tatíčka národů". Nicméně deportace byly v reálu asi poněkud drsnější (nebál bych se přímo říct krvavější než ty nacistické), než nám ukazuje tento (spíše) americký film. Taktéž tam nepasovala ta angličtina (se vším všudy - včetně anglicky psaného dopisu Kaunaské univerzity) u těch Litevců. Naopak u soudruhů z řad NKVD ruština byla bez námitek. Osobně bych ocenil původní znění s eng titulky než "roubování" jiného jazyka, ale.... když i u nás se v podstatě všechno "dabuje"... Takže holt se s tímto musí člověk smířit :-((4.2.2019)

 • Morholt
  ****

  Nečekejte naturalistické scény plné hrůz, které pobyt v gulazích či trestaneckých koloniích přinášel. Ne že by se jim film vyloženě vyhýbal, ale v porovnání s realitou je k uvězněným rodinám příliš mírný. Nicméně tady je to především o postavách a to jak o Litevcích, kteří se snaží zachovat si důstojnost i v těch nejtěžších podmínkách, tak o příslušnících NKVD, mezi kterými nejsou výhradně krvelačné bestie. A vyšlo to. Ne dokonale, ale díky solidní britsko-skandinávské herecké sestavě se daly některé nedostatky snadno přehlédnout. Celkově se z filmařského hlediska nejedná o žádný zázrak, ale podobných filmů není nikdy dost. 70%(21.1.2019)

 • Radek99
  ***

  Velmi silné téma, historie gulagů je světovými filmaři víceméně opomíjena, ale proč je sakra vše tak silně poetizované a většina bezpráví tabuizována? Více realismu a naturalistických scén by snímku velmi prospělo. Zvlášť dnes v době MeToo je s podivem, že tvůrci tabuizují znásilňování vezeňkyň atd. atd.(26.1.2019)

 • - Natáčalo sa predovšetkým v litovskom meste Kaunas a blízkom okolí. Scény odohrávajúce sa na Sibíri boli natočené na západe Litvy v okolí Nidy. (MikaelSVK)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace