Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jen Burgessová se na čas ujala svých dvou neteří, jejichž matka musela být umístěna do psychiatrické léčebny. Netuší však, že se stala cílem silně narušených osobností a jde jí o život... Jen Burgessová je psychiatrička, která mimo jiné poskytuje odborné rady posluchačům v rádiu. Jednoho dne do vysílání volá žena, která Jen slovně napadne, že nemá právo dávat nikomu rady, když její vlastní rodina je dysfunkční, a nadává a nadává. Jen jejich rozhovor přeruší. Když později před budovou rádia podepisuje fanouškům svou poslední knihu, objeví se tam ta rozzlobená žena a znovu Jen napadne. Ve chvíli, kdy přijede policie, aby ji zatkla, Jen je požádá, aby to nedělali. Ta žena je psychicky nemocná a potřebuje odbornou pomoc, ne vězení. Ví to moc dobře, protože je to její vlastní sestra Cassie. Cassie je tedy odvezena do léčebny a Jen se nyní hodlá postarat o své dvě patnáctileté neteře, dvojčata Olivii a Quinn, než se jejich matka vyléčí. Je očividné, že Cassie není zrovna vzorná matka. V domě je ohromný nepořádek, pořád se stěhují, ale zdá se, že matku mají dívky rády. Jsou ovšem zakřiknuté a stále přimknuté k sobě. Jen si je vezme domů, aby dívky nemusely do dětského domova. Jen je úspěšná lékařka a spisovatelka, žije v krásném domě s bazénem a zahradou, má milujícího přítele Kevina. Pro dívky je to úplně jiný svět, který je sice do jisté míry ohromuje, ale chtějí se co nejdříve vrátit domů. Jen si ke svým neteřím hledá cestu a doufá, že se jí to podaří, přestože zjišťuje, že se jí v domě ztratilo pár cenných věcí. Ukradly to Olivia s Quinn a zahrabaly v zahradě. Později má Jen alergickou reakci na krém, kterým si natře ruce. Doktor zjistil, že to není alergie, ale poleptání kyselinou. Jen zjistí, že jí dívky daly do krému kyselinu, která se používá na čištění bazénu. Gail, Jenina kamarádka a spolupracovnice, jí radí, aby v domě umístila kamery. Ze záznamu je pak jasné, že dívky v domě něco hledají. Nejaktivnější je Olivia, ta všechno počínání dvojčat řídí. Když Olivia v rozhlase vyslechne rozhovor mezi Gail a Jen, ve kterém Gail radí Jen, aby dívky předala sociálce, rozhodne se, že se jí pomstí. Je chladnokrevná, chytrá a evidentně vyšinutá. Využije příležitosti a Gail zavraždí takovým způsobem, že to vypadá jako nešťastná náhoda… (TV Prima)

(více)

Recenze (2)

Nataniel73 

všechny recenze uživatele

Tak tento film ma celkom zaujal, čo sa mi pri novodobých psychologických thrilleroch príliš často nestáva. Ale musím uznať, že miestami to má až mrazivú atmosféru a herecké výkony sú tu celkom obstojné. Vyšinutá matka dvojičiek to zahrala veľmi presvedčivo a o jej dcérach sa dá napísať to isté. Bol to zaujímavý kontrast vidieť pekné tínedžerky ako hnusne a chladnokrvne sa správajú k svojej tete. V podstate ona jediná kazila dojem z celého filmu, lebo tak hlúpa a naivná blondína sa hneď tak nevidí ani v Amerike. Samozrejme filmu sa dá vytknúť veľa vecí a asi najviac tá naivita oboch žien hlavne keď vedia, čo všetko už mladé slečny na nich skúsili. Ale holt komu niet rady tomu niet pomoci a takmer na to doplatila životom aj tupá teta. Záver už príliš nenadchol, ale film ako celok za to jedno pozretie rozhodne stál. Myšlienka zaujímavá, ale je tam cítiť veľké rezervy z hľadiska spracovania a scenára. Za mňa 55% ()

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Uznávám, že to alespoň byl thriller, ale ta Jen byla tak hloupá a naivní, že to celý film dokonale zkazilo - i když ty dvojčata byla jak z hororu... Taky je tu tolik logických kopanců (třeba to s těmi včelami,to to pohřbilo definitivně), že jsem se spíš smál, než bál...20% ()

Reklama

Galerie (26)

Reklama

Reklama