Drtivý dopad (1998)

Neviem, či sa dá katastrofický film natočiť ešte nudnejším spôsobom ako sa to podarilo tvorcom Drvivého dopadu. Na začiatku si astronóm pomýli meteorit s hviezdou, potom FBI násilným spôsobom privedie novinárku do akejsi kantíny na stretnutie so samotným prezidentom USA, v celom filme sa odohráva kopec nezaujímavých kecov o ničom (aby sme sa akože oboznámili s jednotlivými postavami) a celá katastrofa sa odohráva len tak mimochodom. Morgan Freeman ako prezident USA vôbec nebol presvedčivý, žiadne emócie, či obavy o život ani u astronautov, ktorí sa to rozhodli napáliť do kométy aby zachránili Zem. Postavy absolútne nezaujímavé (hlavne Frodo a Johanka z Arku), dej o ničom, žiadne stupňovanie napätia ako sme to videli vo filme Armageddon tu nehrozí. Typický propagandistický film, v ktorom si tvorcovia nezabudli kopnúť do Rusov (v Moskve sú nepokoje lebo dochádzajú zásoby jedla). Ale aby som len nekritizoval, tak zrážka kométy so Zemou bola natočená veľmi slušne, rovnako tak aj hudba Jamesa Hornera sa tu vydarila veľmi dobre. 50%

Top Gun (1986)

Top Gun je jeden z filmov, u ktorých platí, že soundtrack je lepší ako samotný film. Chápem, že pre niekoho možno gýčový a patetický film o amerických leteckých stíhačoch nemusí byť to pravé, ale ja mám naopak slabosť pre tento typ filmov. Západy slnka nad nekonečným oceánom, americkí bojoví piloti sa učia byť tými najlepšími na svete, skvelé scénky s bojovými lietadlami, klasická rivalita medzi pilotmi, frajer Maverick, ktorý je vždy jednou nohou v problémoch a samozrejme nesmie chýbať love story. V danej dobe vzniku to musel byť trhák, s odstupom času skôr úsmevný film, ktorému sa však nedá uprieť atmosféra a silná nostalgia. 75%

Kruh 2 (2005)

Strhujúci horor s mrazivou atmosférou. V hlavných úlohách chlapec, videokazeta a Samara. Úprimne nechápem nízkemu hodnoteniu a kritike zo strany ostatných užívateľov. Mne sa naopak páči, že film si ide svojou cestou a nekopíruje pôvodný horor. Aj keď uznávam, že omnoho desivejší je Kruh, ale dvojka má tiež veľa z depresívnej atmosféry a dozvieme sa čo to aj o minulosti Samary a jej matky. Myslím, že sa jedná o dôstojné pokračovanie s perfektnou kamerou a pôsobivou hudbou. A niektorými naozaj vydarenými scénkami (kúpanie vo vani, útok stáda jeleňov, fotenie na záchode, či scénka z nemocnice, v ktorej sa duch Samary elegantne zbaví drzej psychiatričky). Niektoré pokračovania známych hororov sa kvalitatívne na Kruh 2 nechytajú ani omylom. 85%

Columbo - Obrácený negativ (1974) (epizoda)

Určite jeden z tých lepších dielov o poručíkovi Colombovi. Nechýbajú vtipné scénky (príchod poručíka do charitného domu kde si ho sestra pomýli s bezdomovcom, príchod poručíka so svojím autom na vrakovisko, kde mu oznámia, že dnes je zatvorené, otázka ohľadom fotky kokeršpaniela pre poručíkovho zamilovaného psa, či jazda s inštruktorom autoškoly na nespoľahlivom Peugeote). S vrahom sa dá tentokrát sympatizovať, no jeho navonok dobre premyslený plán má svoje trhliny. A poručík ako to býva u neho dobrým zvykom robí zo seba hlupáka aby vraha nachytal na tom, v čom sa dokonale vyzná. "Tak mě napadlo, že by ste tam zaskočil a udělal pár fotek z oslavy. Já nikam nezaskakuju poručíku."..."Takže vy pracujete v přestrojení. Ste moc dobrý detektiv."

Kameňák 4 (2013)

Jediný Kameňák, ktorý sa dá pozerať aj opakovane. Oproti prachbiednej trojke sa jedná o slušný kvalitatívny vzostup možno aj preto, že ho netočil pán Troška. V čom vidím posun je fakt, že ubudlo trápnych fórov a pribudlo tých celkom vtipných. Úroveň to má porovnateľnú s Prcičkami, objavia sa tu holé prsia aj situačný humor z prostredia školských lavíc, ale celé je to tak nejak v norme v rámci žánru úchylná komédia. A hudba Walda Gang tomu dodala ten správny šmrnc. 55%

Účastníci zájezdu (2006)

Neskutočne trápny film. Otrasný scenár, nesympatickí herci a ich úbohé herecké výkony v kombinácií s príšernou nudou. Natiahnuť tento film bez nejakého zmysluplného deja na skoro dve hodiny, to je priam masochizmus. Bolo mi trápne aj za tých hercov. Ani jedna jediná vtipná scéna, za to množstvo trápnych sexuálnych narážok. A najabsurdnejšie na tom celom je to, že ženy balia chlapov. Na takomto hroznom zájazde som našťastie nikdy nebol a tú jednu hviezdu udeľujem len za holé prsia. 25%

Kameňák 3 (2005) odpad!

Filmu som udelil odpad z jediného prostého dôvodu. Nie je na ňom nič, čo by sa dalo hodnotiť. Sex, cigáni a tie najtrápnejšie vtipy aké si len dokážete predstaviť. Celkom sa mi páči hudba, ale to samozrejme na hviezdu nestačí. A v prípade Kameňáka si dovolím tvrdiť, že to divák môže pokojne zhodnotiť aj keď film povedzme vypol v polovici. Tým, ktorí toto dopozerali do konca všetka česť. Mne sa to nepodarilo a to som sa fakt snažil.

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Vcelku odfláknutý film aj keď musím uznať, že zopár scénok bolo fakt hustých. Toto by som ani nenazval hororom pretože film nie je ani trochu strašidelný, je len nechutný. Za mierne plus považujem, že oproti jednotke sa niečo dozvieme aj o histórií zmrzačených kanibalov a je tu aj trochu tej erotiky (v podobne ladených filmoch vždy vítanej). Znova tu máme niekoľko nesympatických postáv a tak divák v podstate len čaká na to akou smrťou skončia. Motív reality show nebol špatný, ale dalo sa to natočiť omnoho temnejšie a hlavne napínavejšie. Našťastie jediné dve sympatické postavy Nina a ten černoch to nakoniec so šťastím prežijú. A najväčšia smoliarka celej reality show sa najprv dozvie, že ju priateľ podvádza a potom dostane sekerou do hlavy. Celkovo film na jedno pozretie.

Dům voskových figurín (2005)

Absolútne špičkový akčný horor, ktorý som si zamiloval už veľmi dávno. Silne podhodnotený film na tejto databáze a absolútne nechápem hodnotenia typu dve hviezdy a menej. Buď to hodnotia ľudia, ktorí nemajú radi hororový žáner alebo ten film sprdli len na základe toho, že tam hrá Paris Hilton (tá mi tam osobne vôbec nevadila). Za najsilnejšie atribúty filmu považujem originálny námet, sympatickú súrodeneckú dvojicu hlavných hrdinov a ich racionálne správanie, sugestívnu atmosféru opusteného mesta uprostred ničoho, brutalitu s akou bratská dvojica zabíja teenage votrelcov, vynikajúci soundtrack a strhujúci záver v horiacom dome. Kto má rád horory typu Hory majú oči alebo Wrong Turn ten musí byť nadšený aj z House Of Wax. V mojom rebríčku sa jedná o jeden z piatich najlepších hororov a za plným hodnotením si absolútne stojím. 90%

Fontána pre Zuzanu 2 (1993)

V podstate len z akejsi nostalgie a hudobného doprovodu dávam tú jednu hviezdu, aj keď musím dodať, že úplne chápem aj ľudí, ktorí tomuto "skvostu" porevolučnej kinematografie nadelia odpad. Pre mňa má malé bezvýznamné plus aj Eva Vejmělková, na ktorú sa aspoň dobre pozerá, hoci herečka je to úplne priemerná. Na koho sa ale rozhodne dobre nepozerá je Pavol Habera, šušlavý Ibi Maiga a Maroš Kramár. Prví dvaja sú dosť mizerní herci, ale Habera vie na rozdiel od Maigu aspoň spievať a skladať obstojné skladby. Hviezdne obsadenie dopĺňa Helena Rúžičková (tá mala radšej zostať u Troškovho Slunce, seno...), Vašo Patejdl, Lucie Bílá a Karel Gott. Som si istý, že keby sa filmu ujal nejaký skúsený a zručný režisér mohlo to dopadnúť o dosť lepšie. Takto je to len sled scénok, ktoré nemajú hlavu a pätu, nieto ešte myšlienku. V podstate nechutný film,  ktorý robí hanbu viacerým umelcom českej a slovenskej scény. Ťažko pochopiteľné, že to niekto vypustil medzi divákov. 25%

Ovládací panel
1 bod