Sysel_CZ

Solidní hongkongská akce v tom nejlepším střihu. Není to sice superpecka, ale jen těžko dokážete něco zásadního vytknout. Jste-li actionholik, berte a užívejte. ()

Niktorius

2000 AD je filmem velice hezky nasnímaným, takže v ukázkách se mu daří vytvářet očekávání vybroušené podívané. O to větší je pak zklamání při zjištění, že jde o zcela zaměnitelný a nezajímavý produkt své doby, která byla v Hongkongu bohužel charakteristická znatelným kvalitativním úpadkem tamní kinematografie, za nímž stála mimo jiné kontraproduktivní snaha více se přiblížit stylu, jakým se akční filmy točily v Hollywoodu. ()

kinderman

Film bývá zmiňován jedním dechem se snímkem Purple Storm ("velkorozpočtový vysokooktanový techno- thriller", stejná produkční společnost Media Asia, stejná doba vzniku), ale zatímco Purple Storm šlape od začátku do konce (akční choreograf Tung Wei), tady tvůrci ponechali akci až na druhou polovinu, a přestože se divák dočká soubojů tělo na tělo, automobilových honiček i přestřelek, kdy se střílí do kolemjdoucích a náhodných rukojmích, režiséru G.Chanovi a jeho choreografovi Yuenu Takovi (Beast Cops) to tak neodsejpá, své dělá i podivně unylá hudba, která jako by šla proti duchu scén, jež podkresluje. ()

Grimaldi

Skutečně našlapané trailery dělají filmu bohužel medvědí službu. Film je totiž oproti nim svým tempem, logikou i celkovým vyzněním výrazně horší. Největší problém jsem měl asi s naprosto neuvěřitelným přerodem Aarona Kwoka z kluka z kanclu bez jakékoliv bojové zkušenosti v akčního hrdinu. To spolu s předvídatelným scénářem a až na dvě výjimky v podobě Daniela Wu a Francise Ng slabé vedlejší postavy mi nedovoluje hodnotit líp, i když jsem po celou dobu snímku věřil v to, že konec vše zachrání a já bych přeci jen mohl. Bohužel, nestalo se. ()