Tichý výkřik

• Čína

喊·山

Mountain Cry

Akční / Drama / Romantický

Čína, 2015, 117 min (Alternativní: 103 min)

Larry Yang

Larry Yang

Patrick Murguia

Malebná čínská vesnice, pár chudých vesničanů a ústřední velmi sympatický pár ve filmu, který sice plyne pomalu, ale uvnitř to dýmá a bouří a člověk tak nějak tuší, že to asi neskončí moc dobře. Člověku po nějaké době dojde, o co tam jde, ale to nevadí. Film je natolik dobrý, že to nijak nevadí a člověk si aspoň může v duchu hrát s možnými scénáři konce. Pomalá, klidná zábava na tichý večer.(6.6.2017)

Nemám často príležitosť pozrieť si čínsky film a som rád, že Tichý výkrik splnil moje očakávania. Iba malú chvíľu mi trvalo, kým som sa naladil na odlišnú dynamiku deja, herectvo založené na pohľadoch a mimike, nevtieravú hudbu a reč tak vzdialenú našej. Potom som sa už mohol zahĺbiť do viacvrstevného deja, pri ktorom sa mi vynárali paralely s inými filmami z inej doby a inej produkcie. Asi to nie je nejaký prelomový film, ale moja spokojnosť je viac, ako ocenenia na festivaloch.(5.5.2017)

Dva lidi, kterým od začátku do konce tu lásku hrozně moc přeješ, ale čím víc jim jí přeješ, tím víc tě to bude ke konci bolet. Závěrečná scéna patří mezi ty nejsilnější co jsem měl v daném žánru možnost vidět. Nejde nezmínit překrásné exteriéry ve kterých se film odehrává, tam by městská konzumem zkažená dušička určitě našla svůj klid.(13.1.2017)

Příběh jemný jako čínská drobnokresba. Vyprávění nikam nespěchá, ale není přitom zdlouhavé, zápletka působí dojmem prostoty a jednoduchosti, ale přitom je dokonale vymyšlená. Opravdu výjimečně povedený film.(12.3.2017)

Chudobná čínská vesnice a v ní zůstane sama žena se dvěma malými dětmi. Pro všechny je nevítanou cizinkou, protože jejího muže kdosi zabil a na vesnici by mohl padnout temný stín policejního vyšetřování. Možná se ale najde někdo, kdo ji zachrání. Nebo ona zachrání jeho. Hezký film.(5.7.2017)