poster

Mom

 • Indie

  मॉम

 • Velká Británie

  Mom

Drama / Thriller

Indie, 2017, 146 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Miska2712
  *****

  Perfect, perfect, perfect !!!!! Tieto filmy zbožňujem, no mrzí ma, že ich je pomenej. Znova úžasné herecké výkony plné emócií, citov, lásky a pudu sebazáchovy. Klobúk dole pred touto ženou. Na svete je veľmi málo ľudí, ktorí zoberú osud, alebo riešenie problémov do vlastných rúk, ale je to obdivuhodné. Ako aj vraví názov filmu, tak naozaj je toto tá správna mama. Hoci ma film 2,5 hodiny pozrela by som si ho znova a znova. Bol to famózny filmový zážitok a hlavne mám veľmi rada hercov z arabského sveta, pretože v ich tvári môžeme vidieť o sto krát viac emócii, ako v iných filmoch. Vedia to proste zahrať a sú naozaj perfektní.(9.4.2018)

 • rikitiki
  ****

  Sridevi, ve své bohužel poslední roli, hraje do roztrhání těla. Jako odmítaná matka, vystrašená žena, zděšená a nakonec i rázně odhodlaná k pomstě. Její výkon je ozdobou filmu, který se ale jinak vyznačuje i vysokými filmařskými kvalitami (hlavně střih a kamera). Se završením celého příběhu bychom mohli polemizovat, protože je poněkud přepálený a tudy cesta nevede, ale Indové to asi tak mají. SHRNUTÍ: Odpočívej v pokoji, Sridevi.(26.11.2018)

 • Aljak
  ****

  Vo filmoch o rafinovanej a dômyselnej pomste sa zvyknem vyžívať, a tak som sa aj na tento film pochopiteľne tešil. Po scenáristickej stránke to občas pokrivkávalo a niektoré momenty mi prišli až prehnane "prepálené" (dosť vzdialené od uveriteľnej logiky), ale treba uznať, že spád to malo vynikajúci! Ravi Udyawar mohol trochu menej tlačiť na pílu, ale aj tak veľmi dobré. Napätie tomu rozhodne nechýbalo, a tak to bol veru thriller ako sa patrí. Boj dobra so zlom, resp. prevzatia spravodlivosti do vlastných rúk, keď už sa dôkazy stratili v časopriestore. Takže spokojnosť, až na tú prehnanú snahu o senzačné zvraty, ktoré tomu skôr uškodili ako pomohli.(27.10.2017)

 • Gore
  **

  Tahle Máma mě hodně zklamala. Možná nejméně hvězdiček, co jsem dal indickému filmu. Místy, hlavně ten závěr, mi připadal jakoby vypadnul z béčkového amerického akčňáku, natáčenému v Bulharsku. Matka i dcera příšerně přehrávaly, a to i na indické poměry. Ty jejich emocionální výjevy byly hodně za čarou. Jedinou zajímavou postavou byl soukromé očko DK, a až v titulkách jsem si přečetl, že ho hrál můj oblíbenec Nawazuddin Siddiqui. Zde byl namaskován k nepoznání.(10.11.2017)

 • Ramanam
  *****

  Na tento film jsem se moc těšil hlavně kvůli Sridevi, jenž patří mezi mé velmi oblíbené herečky, ale bohužel přeložených filmů, ve kterých hraje je velmi málo. Mé vysoké očekávání bylo bezezbytku naplněno a já se nechal jen unášet vším, co mi bylo ukázáno. Byla to opravdu výborná filmová podívaná se vším všudy. Skvěle natočený příběh, který sám o sobě není vůbec veselý, ale svoji atmosférou, emocemi, zajímavými postavami, hereckými výkony, způsobem vyprávění a doprovodnou hudbou zaručeně chytí a nepustí až do samého konce. Sridevi byla kouzelná a charismatická. A. Khanna se mi zde moc líbil, ač jinak mezi mé přímé oblíbence nepatří. Namaskovaný N. Siddiqui se představil netradičně v kladné úloze, neb je vybírán spíše pro role padouchů a opět výborný. Sajal Ali podala svoji roli skvěle. A tak bych mohl pokračovat dále, neb zde se všechny ty drobnosti, které potřebuje kvalitní film sešly pohromadě a dokonale do sebe zapadly. Když jsem nadšený po skončení filmu nahlédl na profil Shridevi, zda nechystá nějaký další film, tak jsem zůstal jak opařený. Se zpožděním jsem se dozvěděl, že v únoru zemřela... Žádný nový snímek s touto legendou tedy již nikdy neuvidím... Poměrně velmi dlouho jsem indickému filmu neudělil pět hvězd. Říkal jsem si, jestli to není zapříčeněno mou náročností, či jestli jsem se již nepřesytil. Jsem moc rád, že mohu konstatovat, že to tak není. Zde po právu, zaslouženě a zcela jednoznačně hodnotím za pět hvězd. Doufám, že se najde někdo, kdo zapátrá a něco z archivu Sridevi najde a přeloží. Za mě osobně, děkuji!(21.11.2018)