Big Legend

Tyler Laird (Kevin Makely) vezme svoji přítelkyni Natálii (Summer Spiro) na výlet. Krásná příroda, lesy a velké jezero mu poslouží, aby ji požádal o ruku. Nádherné a idylické místo se ale rázem mění na noční můru. V noci totiž napadne jejich tábor "příšera". Natálie beze stopy zmizí a Tyler se psychicky sesype. Po roce ho propouští z psychiatrie a on se chystá vydat zpět do lesů. Chce zjistit, co se tam oné noci vlastně stalo. Pravdou je, že odhalí velkou a krvavou legendu těchto hlubokých a temných lesů. (Rodriguez)

Hernycztek

Tak tu máme v letošním roce druhý obstojný ,,Bigfoot'' horor, ale květnový Oh-Mah zůstal nepřekonaný. Jakkoliv to byla vykrádačka Predátora, tak to bylo kvalitami zvládnuté lépe a hlavně byl ,,Yeti'' více vidět. Big Legend však má určitě lépe napsaný scénář a oplývá lepším hereckým obsazením, které se dá sledovat i poslouchat, protože jedná racionálně a navíc se odehrává v nádherné přírodě. Přesto bych raději viděl více postav, pro vyšší bodycount. Od úvodní scény jsem čekal v pozdější době nějaký zvrat, ale k němu bohužel nedojde. Samotná Legenda se nám v celé své kráse ukáže snad až po hodině, což ani tak nevadí, protože vzhledově na tom moc dobře není. Závěr nás chytře zve na sequel/spin-off a já bych se mu nebránil. Ve výsledku je to typické průměrné béčko pro nenáročného diváka, který nemá problém na chvíli vypnout a užít si dobrý film. ()

kumite

Vzhledem k zdejšímu nízkému hodnocení jsem nakonec příjemně překvapenej. Tady ty revenge-survival-creature filmy z temných a rozlehlých hvozdů mám moc rád. Je pravdou, že by to mohlo být akčnější, na druhou stranu ten pomalejší děj z toho dělá určitou temnou a atmosférickou záležitost. ()

helraiser

Komornější filmek o Bigfootovi, který se, ale bohužel moc často neukazuje a to je docela škoda, protože atmosféru to má občas docela slušnou a prostředí opět výborné. Takto bohužel takovej slabší průměr, čili nejsem znechucen, ale ani kdovijak potěšen. ()

gazogazo

Celkem sympatické tempo a takový ten pocit, že koukáte na film, který sleduje nějaké konvenční, tzn. funkční postupy nevyváží strašnej bordel ve scénáři a plácání se od borůvky k malině. Kolik že dní byli u ty řeky ? ()

Ondr0n

Big Legend je dalším z řady monster filmů s mizerným rozpočtem. Místy se sice daří vybudovat trocha atmosféry a napětí, ale na druhou stranu je tu tolik nesrovnalostí, chyb a záběrů kde kameraman zapomněl zaostřit … Mohlo to však skončit hůř. Snaha byla. ()

VincentB.

Jáj škoda. Tento film mohol mať veľký potenciál. Dokonca aj ten záver mohol byť skvelým vrcholom. Bohužiaľ v tomto filme sa nezvládli základné remeselné filmové elementy. Kamera nerobila zábery funkčné pre príbeh, strih neviedol presne k tomu k čomu mal, zvuk totálna katastrofa. Čo bolo dobré bol herecký výkon hlavného hrdinu. Škoda, škoda ale myslím, že 37% na čsfd je veľa. Dávam 30%. ()