Babuška ljogkogo poveděnija

Трансформер

(pracovní název)

Komedie

Rusko, 2017, 90 min

Saša Rubinstein, rozený herec a imitátor, vyhozený z divadelní akademie za kouření marihuany, si užívá života coby profesionální podvodník. Jednou se však dostane do křížku s místními politik, získá do svých rukou flashku s kompromitujícími soubory a batoh s milionem dolarů. Má prošlý pas, nemůže do zahraničí a jedinou volbou je pro něj schovat se u svého strýce, který vede domov důchodců, převlečen za ženu. Pronásledovatelé však neustávají...Skvělá komedie, přímo esence břitkého ruského humoru, hrubého a zároveň hodně intelektuálního. Ideální na rodinný večer nebo rande v kině. Spousta skvělých hlášek, hodně ostrých narážek na společenskou situaci ("A ženy po krizi začaly taky vonět o hodně hůř") a parodií na tradiční ruskou neřest, intelektuální snobství ("Vidíte tady ten vlas? To tam nechal štětec samotného mistra Ajvazovského!" "Takovej vlas si můžu vytáhnout z p...ele! Je to pravý?"). Strhávám jednu hvězdu za závěr, který se mi moc nelíbil, a za to, že s takovým tématem mohl být příběh o něco hlubší. Ale jinak se zaručeně skvěle pobavíte!(10.2.2019)