poster

Jezdec

 • USA

  The Rider

 • Velká Británie

  The Rider

 • Kanada

  The Rider

Drama

USA, 2017, 104 min

Režie:

Chloé Zhao

Scénář:

Chloé Zhao
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • solisoli
  ***

  Strnulý, zdĺhavý dramatický príbeh rodiny, kde zmysel života je rodeo, kone, préria a zakomplexovaná voľnosť. Väčšiu zmyselnosť ponúka pohľad na náladu krajiny, zároveň nenútenú kinematografickú poéziu ródea a zmyslu plnú krásu koní. Brady Jandreau ponúka krásnu štúdiu citového vzťahu človeka k zvieraťu, akoby zo skutočného príbehu, pretože jeho vzťah ku koňom nemôže byť nainscenovaný, ale naozaj skutočný. Škoda ďalších postáv, ktoré za jeho pôsobnosťou výrazne zaostávali.(16.2.2019)

 • dejavu26
  ****

  Zajímavý, vícevrstevný film s ne až tak akčním dějem, ale vyhýbající se obvyklým klišovitým schématům s happy endy. Pro vnímavějšího, přemýšlivého a trpělivého diváka pastva pro oči. Pokud máte navíc rádi koně a chápete posedlost a nevyhnutelnost práce s nimi, kterou lze jen těžko opustit, bude ve vás film hluboce rezonovat.(1.1.2019)

 • BOURQUE
  ***

  Film o zvládnutí straty toho, čo človeka robí šťastným. Táto časť je zobrazená spíš jednoduchšie. Podobne, problémy v rodine sú zobrazené len povrchne. Väčšie hĺbky tu nehľadajte. Celkom chválitebný (ozajstný) filmový debut herca B. Jandreau. Osobné hodnotenie: 74% (***) (30.8.2018)

 • kotilion
  ****

  The Rider vypráví příběh mladého kovboje Bradyho (v podání Bradyho Jandreaua), který celý svůj dosavadní život zasvětil trénování koní a rodeu. Film začíná nehodou, při které se Brady vážně zraní a jeho sen věnovat se rodeu po zbytek života se rázem rozplyne. Celý film se zabývá tím, jak se Brady vyrovnává s touto nehodou. Děj je velmi jednoduchý, ale všechny aspekty vypravování jsou propracované do nejmenšího detailu. Postavy jsou skvěle napsány a zahrány, všechny jsou zajímavé a aktivně se podílejí na utváření děje a Bradyho osobnosti. Brady je středobodem filmu, jeho charakter je velmi propracovaný. Film skvěle podává jeho pocity, útrapy a duševní stav. Jeho osobnostní vývoj a rozhodnutí působí velmi přirozeně a uvěřitelně. Brady Jandreau zahrál svoji roli perfektně, přál bych mu nominaci na oscara. Celý film je velmi lyrický a intimní. Chloé Zhao vypráví hluboce lidský příběh, který vás opravdu pohltí a není těžké se s ním sžít. Vizuální stránka filmu je přímo úchvatná, lokace, prostředí a barvy jsou skvělé, film je plný života. Joshua James Richards jako kameraman odvedl bezchybnou práci a mnoho záběrů mi utkvělo v paměti. The Rider je propracovaná psychologická sonda do hlavy muže, který přišel o svůj smysl života. Vše je odvyprávěno s citem pro detail a každý filmařský aspekt funguje přesně tak, jak má. Mnoho filmových magazínů a kritiků má tento film ve svých žebříčcích nejlepších filmů 2018 a mně nezbývá nic jiného než souhlasit. 8/10(2.1.2019)

 • dalziel
  ****

  Napriek môjmu pochopeniu hlavného hrdinu nič to nemení na fakte že film je zdĺhavý a trochu nudný s niekoľkými fakt silnými momentami.Na záver zamyslenie: Ak sa niekomu zdá že život ako taký je málo nebezbečný,rizikový a málo vzrušujúci tak potom jazda na skákajúcich býkoch a koňoch s utiahnutými slabinami je to pravé orechové.Stretneme sa na neurológii.(30.12.2018)