Nebezpečný náklad

• USA Precious Cargo (více)

Jack a jeho parta přátel si vydělávají jako zloději a podvodníci. Jack má novou známost, veterinářku Jennu, ale stále vzpomíná na svou bývalou přítelkyni Karen, která se živí jako on, podvody a krádežemi. Jednoho dne to ale Karen přežene a podvede známého mafiánského bosse Eddieho Pilosu. Ten si to samozřejmě nechce nechat líbit a na Karen a její partu pošle policii. Karen se podaří uniknout, ale peníze z této akce nezíská nikdo. Ani Karen, ani Eddie. Eddie měl na této akci vydělat 12 milionů dolarů, které teď chce po Karen. Vzhledem k tomu, že Karen přišla při akci o všechny své spolupracovníky, zajde za Jackem a přesvědčuje ho, aby se s ní podílel na velké krádeži. Jedná se o krádež drahokamů v hodnotě 30 milionů dolarů. Aby Jacka přesvědčila, řekne mu, že dítě, které čeká, je jeho a také ho přesvědčuje, že s ním stále chce žít život, jaký si představovali před půl rokem, kdy se viděli naposledy. Jackova kamarádka, ostřelovačka Logan, však Jacka od akce zrazuje. Podle ní je Karen křivá, a navíc by Jack mohl přijít o skvělou Jennu. Jack má pocit morálního závazku vůči zatím nenarozenému dítěti, a tak se rozhodne, že do akce půjde. Do obrněného vozu, který drahokamy poveze, se jen tak rychle nedostanou, a tak vymyslí akci, při které obrněný vůz jednoduše naloží na odtahové auto a pak ho někde v ústraní otevřou. Akce je o to nebezpečnější, že o stejné drahokamy má zájem i Eddie, a když mu auto vyfouknou před nosem, mají v patách i jeho muže. Akce se podaří, ale Karen nehraje úplně fair. Když se pro ni Jack vrátí na místo, kde zanechali obrněný vůz, je tam už Eddie a Jack zjišťuje, že Karen vůbec není těhotná, místo dítěte má ve falešném břiše drahokamy z první loupeže, o kterých tvrdila, že je nemá. Dojde k přestřelce, při které je těžce zraněná Logan. Jack ji nemůže odvézt do nemocnice, odveze ji za Jennou, která je z Jacka velmi zklamaná. Logan samozřejmě pomůže, ale Jacka už nechce vidět... (TV Prima)

kingik

Rutinně natočený akční snímek nenabízí nic nového. Máme zde hláškujícího týpka Mark Paul Gosselaara, který chce být cool a není až tak cool, je zde odkvetlá krasavice Claire Forlani, která by ještě před pár lety udělala průvan v poklopci, ale už to není ono, je zde legendární Bruce Willis, který už není co býval, zvláště když bere nezajímavé a podřadné role ultra zlých bossů, přehlídku zakončuje akční bijec Daniel Bernhardt, o němž se kdysi hovořilo, že bude superhvězdou, nikdy se jí nestal, přesto tři slavnější kolegy zdatně přehrává. Vcelku vzato solidní obsazení. Jen ten příběh působí zbytečně tuctově a režijně se film v ničem nezaskví. Její přístup je až lajdácký. Prostě jsem neviděl od režiséra žádnou snahu film nějak pozvednout a odlišit od běžného průměru. Loupež drahokamů a její průběh sice není žádné terno, ve filmech už jste se s ní mohli nejednou setkat, přesto kdyby se natočila nějak nápaditě, dá se vidět i po sto prvé. Jenže to se neděje. A tak je to se vším. Scén s dobrým potenciálem je zde nemalá porce, je však na režisérovi, aby je zbavil suchosti psaného slova ve scénáři a vdechl jim život. V tomhle případě si režisér Max Adams plete mechanickou strojovost s nápaditostí. Chudák Bruska Willisů se dává všanc takovým tvůrcům, o nichž ještě nekoluje markantní kredit, to je případ nestylotvorného Maxe Adamse. A je to škoda, že svůj scénář nedal k realizaci někomu s originálnějším režijním rukopisem. Takhle dal vzniknout sympaticky obsazenému akčnímu béčku s pramalou šancí se výrazněji, i ve své kategorii, prosadit. 5/10 ()

Wacoslav1

Další zbytečný béčko? Mno možná, ale já se docela bavil. Spravedlivý rozdělení akce v kombinaci s jednoduchým, ale fungujícím příběhem plus sem tam odlehčený nějakým tím fórkem. Pěkně natočená honička z čluny, pár kratších soubojů nějaký to střílení, prostě klasika. Casting docela v poho a sympatickej. Nehodlám teď rozebírat jak moc to Willis má v prdeli, ale možná, že kdo ví zda by někteří jeho souputníci hrající hlavní role ve sračkách nebrali tohle určitě dobře placený zevlovaní v celkem pohodovým filmu.60% ()

emma53

Už dlouho mi scházel nějak rek, který je neprůstřelný mezi kanonádou střel a je to tady. Jack byl sympaťák, obklopen ženským ansáblem, čemuž se vůbec nedivím. Mělo to grády, to ano, ale za mě pouze mírný podprůměr. Přece jen jsou lepší kousky na skladě, tak si hvězdy schovám do strozoku na příští podobnou akci. Ale pro chlapy je to určo o chlup lepší podívaná, kompars se jim bude líbit, o tom nemám pochyb :-) A Bruse si tam jen trochu zaskočil mezi ně na kafčo, jinak se snad vůbec nemění, je to stále stejný kluk. ()

mzss1

|30%| Další, nové a opět zbytečné béčko. Poslední dobou mám na výběr akčních béček smůlu. Ke konci tohoto hitu jsem zvažoval, zda-li nemám dát jen 1*. No, nakonec dávám nejslabší možnou druhou. Nemělo to žádnou výraznou chybu, jen to bylo docela nezáživný. Plusem je fakt, že to má celkem příjemný hlavní hrdiny, který sice moc nezaujmou, ale nepůsobí trapně, hloupě. Je z nich cítit tedy, že mají vše v kapse, že na ně nikdo nemůže, no. Bruce Willis se tu moc neohřeje, ani nemá důležitou roli, takže mě zde ani vůbec nezajímá. Herecky jde teda také už pěkně z kopce. Akce tu moc není, pár přestřelek je spíše průměrných, nějaká ta naháněčka a to je všechno. Škoda, že souboj záporáka Daniela Bernhardta netrval déle. Ten mi do záporné role zde seděl. No, to je asi tak všechno. ()

Gilmour93

Vizuálem to připomíná filmy Baye a je to i stejně blbé.. Nepřehledný epileptický střih, křeč při snaze o humor, C.Forlani snažící se zase ojebat Smrt (tentokrát prostřednictvím plastické chirurgie) a uschlé křoví Willis, které několikrát podivně vyroste na scéně. Bruci, je to tvrdý, ale tvý schopnosti nejsou věčný. A tvý dny sou už sečteny. To je zkrátka ten podělanej život, s tím se budeš muset prostě smířit. Tohle tvoje paběrkování stojí za williž prdel.. ()

• Keď Jenna (Lydia Hull) uteká z domu pred útočníkmi, má na nohách čierne šľapky, no v ďalších záberoch sú to už čierne baleríny. (johnsnow)
  • Keď sa po prestrelke na rieke Jack (Mark-Paul Gosselaar) lúči s Jennou (Lydia Hull), Karen (Claire Forlani) má vlasy zopnuté. Jack následne naštartuje čln a odchádza aj s Karen, ktorá má zrazu rozpustené vlasy. Neskôr sa rozprávajú na člne, pričom Karen má vlasy opäť zopnuté. (koba)
  • Počas záverečných titulkov sú zobrazené nevydarené scény. (figis20)