Nebezpečný náklad

Nate Jones

Kostýmy:

Bonnie Stauch
  • mzss1

|30%| Další, nové a opět zbytečné béčko. Poslední dobou mám na výběr akčních béček smůlu. Ke konci tohoto hitu jsem zvažoval, zda-li nemám dát jen 1*. No, nakonec dávám nejslabší možnou druhou. Nemělo to žádnou výraznou chybu, jen to bylo docela nezáživný. Plusem je fakt, že to má celkem příjemný hlavní hrdiny, který sice moc nezaujmou, ale nepůsobí trapně, hloupě. Je z nich cítit tedy, že mají vše v kapse, že na ně nikdo nemůže, no. Bruce Willis se tu moc neohřeje, ani nemá důležitou roli, takže mě zde ani vůbec nezajímá. Herecky jde teda také už pěkně z kopce. Akce tu moc není, pár přestřelek je spíše průměrných, nějaká ta naháněčka a to je všechno. Škoda, že souboj záporáka Daniela Bernhardta netrval déle. Ten mi do záporné role zde seděl. No, to je asi tak všechno.(27.4.2016)

Jak já bych si strašně přál, aby ve filmech představovaní zabijáci, chlapáci a nesmrtelní borci dokázali trefit cíl. Protože aspoň to by zachránilo, tahle průměrná béčka. Příběh je totiž o nějakých loupežích, které vás prakticky nezajímají. Hlavní frajer je sice sympaťák, ale zachraňuje nepěknou ženskou, která je ale přestavována jako něco, čemu nejde odolat. Za ženské osazenstvo drží prapor alespoň mladá sniperka. Sice tu drsňačku holčina přehrává, ale já ji to klidně sežeru. No a Willis? Ty vole, když už mu mám věřit nejdrsnějšího bosse pod sluncem, tak ať něco tomu úměrnému jeho postava udělá. Jenže on jen sedí a občas popojde. 50 procent, za to, že se to dalo dokoukat.(6.8.2019)

Rutinně natočený akční snímek nenabízí nic nového. Máme zde hláškujícího týpka Mark Paul Gosselaara, který chce být cool a není až tak cool, je zde odkvetlá krasavice Claire Forlani, která by ještě před pár lety udělala průvan v poklopci, ale už to není ono, je zde legendární Bruce Willis, který už není co býval, zvláště když bere nezajímavé a podřadné role ultra zlých bossů, přehlídku zakončuje akční bijec Daniel Bernhardt, o němž se kdysi hovořilo, že bude superhvězdou, nikdy se jí nestal, přesto tři slavnější kolegy zdatně přehrává. Vcelku vzato solidní obsazení. Jen ten příběh působí zbytečně tuctově a režijně se film v ničem nezaskví. Její přístup je až lajdácký. Prostě jsem neviděl od režiséra žádnou snahu film nějak pozvednout a odlišit od běžného průměru. Loupež drahokamů a její průběh sice není žádné terno, ve filmech už jste se s ní mohli nejednou setkat, přesto kdyby se natočila nějak nápaditě, dá se vidět i po sto prvé. Jenže to se neděje. A tak je to se vším. Scén s dobrým potenciálem je zde nemalá porce, je však na režisérovi, aby je zbavil suchosti psaného slova ve scénáři a vdechl jim život. V tomhle případě si režisér Max Adams plete mechanickou strojovost s nápaditostí. Chudák Bruska Willisů se dává všanc takovým tvůrcům, o nichž ještě nekoluje markantní kredit, to je případ nestylotvorného Maxe Adamse. A je to škoda, že svůj scénář nedal k realizaci někomu s originálnějším režijním rukopisem. Takhle dal vzniknout sympaticky obsazenému akčnímu béčku s pramalou šancí se výrazněji, i ve své kategorii, prosadit. 5/10(23.1.2017)

Zlákaný na ďalší biják s Brucom Willisom (ktoré seká ako Baťa cvičky, i keď s mizernou kvalitou) som bol nakoniec zaskočený, že vo filme má len väčšie cameo a nie je hrdinom, ale premiérovo hlavným záporákom. V hlavných úlohách sú Mark-Paul Gosselaar ako „Chris Pratt pre chudobných“ a bohužiaľ stará raketa Claire Forlani, ktorá hrá femme fatale, i keď na to už dávno nemá vek, postavu ani charizmu. Spracovanie sa tiež nevyhlo množstvo menších failov, ale v zásade som dostal viac než som čakal. Akcie je dosť a jej podanie je solídne, tempo je dobré a na pomery videobéčka sa jedná o solídny počin. 5+/10(26.10.2016)

Další zbytečný béčko? Mno možná, ale já se docela bavil. Spravedlivý rozdělení akce v kombinaci s jednoduchým, ale fungujícím příběhem plus sem tam odlehčený nějakým tím fórkem. Pěkně natočená honička z čluny, pár kratších soubojů nějaký to střílení, prostě klasika. Casting docela v poho a sympatickej. Nehodlám teď rozebírat jak moc to Willis má v prdeli, ale možná, že kdo ví zda by někteří jeho souputníci hrající hlavní role ve sračkách nebrali tohle určitě dobře placený zevlovaní v celkem pohodovým filmu.60%(29.4.2016)

• - Keď Jenna (Lydia Hull) uteká z domu pred útočníkmi, má na nohách čierne šľapky, no v ďalších záberoch sú to už čierne baleríny. (johnsnow)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 21 (koba)

• - Keď sa po prestrelke na rieke Jack (Mark-Paul Gosselaar) lúči s Jennou (Lydia Hull), Karen (Claire Forlani) má vlasy zopnuté. Jack následne naštartuje čln a odchádza aj s Karen, ktorá má zrazu rozpustené vlasy. Neskôr sa rozprávajú na člne, pričom Karen má vlasy opäť zopnuté. (koba)