Někdo to rád zahalené

Some Like It Veiled

Niekto to rád zahalené

Komedie

Francie, 2017, 85 min

Francúzi sa opäť neserú a nandávajú to všetkým, čo prejdú okolo. Keď sa chce niekto zabiť, tak ho posielajú do Sýrie. Otázka ale nie je, či budeme obdivovať ich odvahu za nekorektnosť, ale či nás ďalší pokus o bláznivú komédiu bude skutočne baviť. No a ono to nejakú dobu skutočne dobre baví, len ku koncu situačný humor striedajú naháňačky po meste, máme tu zase nejaký deadline, ktorý prepokladáme od začiatku a na konci je v tom už taký zmätok, až som mal pocit, že sa improvizovalo. No a či nás zaujme posolstvo o tolerancii všetkých ku všetkým? No pokiaľ vás má o nutnosti tolerancie presviedčať priemerná francúzska komédia, tak to nie je s vami v poriadku. Ale ani s tvorcami, ktorý si takéto méty zrejme dávajú. Pretože rasisti a xenofóbovia zo všetkých táborov na tento film do kina nevyrazia.(25.4.2018)

Skvelá francúzska komédia, ktorá si dokáže elegantne robiť srandu aj vecí vážnych ako je napríklad život moslimov a ich zvyky. Hoci to nie je komédia, ktorá nie je úplne politicky korektná, ale je to komédia tak francúzsko prirodzená, že podľa mňa nemôže uraziť. Táto komédia mi pripomína starú éru nemého filmu a gagov z Chaplinom, lebo hlavnú úlohu v tomto filme nehrajú ani tak moslimovia, ale čierny závoj nikáb s otvormi len pre oči, ktorý si oblieka mladík Armand, aby sa potajme mohol stretávať zo svojou láskou Leilou. A zahalená "Šeherezáda" (zamaskovaný Armad), ktorá zaujme brata Leily Mahmouda do takej miery, že inak radikálny moslim Mahmoud sa bezhlavo zamiluje a preto zahalenú "Šeherezádu" prenasleduje aj vonku na ulici či už sám, alebo pomocou svojich kumpánov, ktorí tiež sú motáci a sami preto sú predmetom vtipných situácií. Nikáb ako prostriedok zahalenia pravdy je hlavnou pointou filmu, ktorá vytvára gagy, na ktorých sa budete nahlas smiať. Navrch ešte vytvára úsmev na perách aj matka Armanda, ktorá je aktivistkou, ktorá sa nebojí odhaliť za slobodu viac ako by sme očakávali....(16.6.2018)

Francouzi se toho vážně nebojí. Ulítlá francouzská komedie, která si zakládá na prakticky groteskním nápadu a ten podporuje dialogy, které místy úplně korektní nejsou a záměrně se obouvají do muslimů. Sympatické ale je, že muslimové se obouvají do muslimů a tak může zkusit přijít nějaký sluníčkář a tvrdit, že tohle bylo za hranou. Já se totiž upřímně zasmál a to jsem popravdě vůbec nečekal.(25.5.2018)

Francúzska komédia, ktorá sa s veľkým nadhľadom pozerá na život moslimskej komunity vo Francúzsku a radikalizáciu mladých mužov v mene Alaha. Ťažko niečo filmu vytknúť, človek sa skutočné veľa krát zasmeje a film sa vyhýba zbytočným trápnym scénam...Takto nejak si predstavujem pravú francúzskú komédiu.(27.3.2018)

Vážne témy, týkajúce sa náboženstva, podané s nesmiernym odľahčením, vtipom a nadsázkou. Salam Alejkum.(21.4.2018)