Reklama

Reklama

Někdo to rád zahalené

  • Francie Cherchez la femme ! (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Mladý pár Armand a Leila studují politologii. Na konci studia, mají v úmyslu odjet do New Yorku, kde chtějí absolvovat stáž v OSN. Když se Leilin starší bratr Mahmoud vrátí z dlouhého pobytu v Jemenu, který ho radikálně změnil, postaví se proti milostnému vztahu své sestry a rozhodne se, že mladý pár za každou cenu rozdělí. Pokud se chce Armand dostat do Mahmoudovho bytu a znovu se vidět s Leilou, nemá na výběr: musí si obléct nikáb, celotělový závoj! Na druhý den zazvoní u Leiliných dveřích jistá Šeherezáda se zahalenou tváří, která Mahmouda nenechá lhostejným. (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (19)

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

vážně parádní komedie.Zatímco celý svět šílí tady máte odlehčenou parodii na život jiné vrstvy náboženství.A co víc ani nemám pocit že si z toho tvůrci nějak utahují.Vůbec ne.Už jsem viděla podobné příběhy katolíků,protestantů,židů,evangelíků.Nic by nemělo být tabu.Až fanatické.Zkrátka to tak ve světě je.... ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Francouzská satira, která si dává ke snídani Muslimy a celé jejich náboženství s kulturou, ale když si dělají prdel sami ze sebe Muslimové, tak je vše v pořádku. Film má velmi zajímavý námět. Máme tu zamilovaný pár, jenže dívce se vrátí bratr z Jemenu, který tam mezitím zradikalizoval a začíná mu slušně hrabat, samozřejmě sestru drží zavřenou doma a žádného přitele jiné národnosti netoleruje. Přítel tedy vymyslí plán, že se navleče do Hidžábu a bude předstírat, že je nová sestra, aby se s přítelkyni mohl vidět, jenže Mahmoud se brzy do sestry zamiluje! :D Opravdu některé sekvence jsou velmi vtipné, scéna, kde syn navlečený v hidžábu sedí v autobuse a naproti něj stojí jeho matka, která muslimy nesnáší je opravdu fajn a podobných situací je tu víc. Kdo se trochu vyzná v arabské kultuře, tak pochopí narážek více, ale Francouzi to opravdu dělají vkusně, inteligentně a s přehledem. 75% ()

Reklama

Elisson 

všechny recenze uživatele

Nečakane vydarené. Naozaj by ma nenapadlo, že sa mi bude tak páčiť film, kde je toľko arabských a perzských postáv (hoci napríklad dvaja hlavní mužskí hrdinovia sú očividne stvárnení Francúzmi) a ktorý je zasadený do multikultúrneho Francúzska. Je to tak geniálne úchylné a úchylne trefné až som z toho nadšená. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Francúzi sa opäť neserú a nandávajú to všetkým, čo prejdú okolo. Keď sa chce niekto zabiť, tak ho posielajú do Sýrie. Otázka ale nie je, či budeme obdivovať ich odvahu za nekorektnosť, ale či nás ďalší pokus o bláznivú komédiu bude skutočne baviť. No a ono to nejakú dobu skutočne dobre baví, len ku koncu situačný humor striedajú naháňačky po meste, máme tu zase nejaký deadline, ktorý prepokladáme od začiatku a na konci je v tom už taký zmätok, až som mal pocit, že sa improvizovalo. No a či nás zaujme posolstvo o tolerancii všetkých ku všetkým? No pokiaľ vás má o nutnosti tolerancie presviedčať priemerná francúzska komédia, tak to nie je s vami v poriadku. Ale ani s tvorcami, ktorý si takéto méty zrejme dávajú. Pretože rasisti a xenofóbovia zo všetkých táborov na tento film do kina nevyrazia. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Politicky mile nekorektní snímek 1)  navazuje, zdá se, na tradice francouzských komedií z minulosti. A docela se mu to daří._____ 2)  49letá scenáristka a režisérka Íránka Sou Abadiová si příliš servítky nebere. Netuším, jak byl film přijat v Íránu (pokud se tam promítal), ale mému vnímání světa tato ironická komedie docela vyhovuje. Nic světoborného to, pravda, není, zápletka je jasná od první minuty, pointa rovněž, chvilkami má film náběh ke křeči, ale celkově je příjemný a koukatelný. A to není dneska málo._____ 3)  K příjemnému pocitu přispěli i pěkní kluci: 27letý Félix Moati (Leilin milenec Armand), 26letý William Lebghil (Leilin bratr Mahmoud, který konvertoval k islámu) a 16letý Carl Malapa (Mahmoudův mladší bratr Sinna). Věk protagonistů uvádím k roku vzniku filmu, tj. 2016. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (2)

  • Během závěrečných titulků hraje píseň „Venus“ od Shocking Blue. (griph)

Reklama

Reklama