Taifú no Noruda

Animovaný / Krátkometrážní / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2015, 26 min

Jódžiró Arai
  • Hromino

Jsa v očekávání, že Noruda bude celovečerním filmem, bylo výsledných 27 minut na liště přehrávače již takovou první předzvěstí toho, že má očekávání nebudou nejspíš tak úplně naplněna. A věru: byť za vizuální stránku budiž Colorido pochváleno a hudební skladatel rovněž dle očekávání chlapácky poplácán po hřbetě, nad scenáristou nechť vznese se fekální jamka. Po přečtení synopse jsem čekal lecjaké rozuzlení, ale tak debilní, hloupé a na hlavu postavené v kombinaci s otravnými klišé bych snad nečekal ani od některých mnou vysmívaných tvůrců. Možná kdyby byla Noruda ztvárněna právě do podoby celovečerního filmu, mohlo by to zklamání být alespoň trochu rozmělněné a jinak zcela nezajímavé postavy – i včetně hlavní hrdinky, kolem které se to celé motá! – mohly být diváku aspoň trochu bližší než z několika minut krátkometrážního filmu, ale co naplat. Plusové body u mě tedy stejně jako u předchozího díla téhož studia mají tvůrci za zdařilou vizuální a hudební stránku (zvláštní pochvalu má závěrečná skladba od skupiny Galileo Galilei, skrze niž jsem se vlastně o Norudě dozvěděl), leč to k dobrému kraťasu rozhodně nestačí. Velmi, velmi slabé 2*, které budou po plném vstřebání snímku možná ještě poníženy na 1*. Ke zhlédnutí (byť ne v té pravé kvalitě) zde.(7.9.2015)

• DaweForeman

Tohle nejde ani nazvat jednohubkou jako spíše jednokvaškou. Vše je tam tak primitivně vytvořeno a vlastně člověku nic neřiká, natož aby se do toho mohl nějak ponořit a pochopit to. Jediný co si z toho odnese jsou vlastně informace ohledně kamarádství a že člověk není ve vesmíru sám. Jediný co mě trochu zaujalo byla hudba a prokleslené prostředí, co se týče animace postav, tak opět ono primitivní provedení.(9.9.2015)

• Jeoffrey

Nějak nemám moc co bych dodal, Hromino to popsal naprosto přesně. Animace i hudba jsou fajn, ale ten zbytek... Příběh naplácaný do 27 minut působí naprosto uspěchaně a celkově víceméně debilně a člověk nemá příliš možností, jak se do tohohle nějak ponořit, oblíbit si charaktery, užít si zápletku, prožít nějaké emoce a i když by to mohlo za určitých okolností být poměrně zajímavé (především tedy při větším rozpracování), tak v tomto provedení je to spíš vcelku zbytečná i když docela hezká podívaná. 3/10(7.9.2015)