Star Leaf

Horor

USA, 2015, 76 min

Erik Lundmark
  • Marceloo

Dvaja vojaci sa vracajú po misii v Afganistane domov do USA, a tak zoberú priatelku jedného z nich a vyberú sa na miesto, na ktorom je možnosť získať tie najlepšie drogy a dúfajú, že po užití omamných látok zabudnú na všetky hrôzostrašné veci, ktoré zažili. Na danom mieste stretnú muža, ktorý ich pošle na tajné miesto s názvom Star Leaf, na ktorom sa má nachádzať tá najlepšia odroda marihuany. Keď prídu na dané miesto zistia, že muž neklamal a nachádza sa tu raj na zemi pre užívatelov omamných látok. To ale ešte netušia, komu toto miesto patrí. Po tom, čo jeden z partie odcudzí menšie množstvo rastliny zisťujú, že majitel tejto úrody nepochádza z tejto planéty a jeho tresty za krádež sú ovela prísnejšie ako tie naše. - Dnes som si chcel pozrieť nejaký krátky horor z C-kategórie a akurát som natrafil na Star Leaf, ktorý dnes vyšiel na BluRay, čo sa u hororov z tejto kategórie často nestáva. Už z posteru mi bolo úplne jasné, že to nebude nič vážne, pretože skombinovanie marihuany a extraterrestrialov je cesta do záhuby. Predsalen ma však niekolko vecí prekvapilo, a tak som sa ani nepriklonil k najhoršiemu hodnoteniu, ktoré tu používam. V prvom rade ma prekvapilo prostredie, v ktorom sa natáčalo, pretože les vyzeral fakt dobre a aj zvláštne tvary niektorých rastlín bolo zaujímavé. Celkom slušná bola aj kamera a potešili ma aj zábery na les zhora, ktoré milujem z hororov zo Západnej Virginie. Potešili ma aj vtipy, ktoré sa dosť trafili do môjho vkusu a plagát s losom v závere. Ďalej už je všetko správne céčkové, či už sa to týka hereckých výkonov, alebo celého deja. Záverečný soundtrack ma už len utvrdil v tom, že si to napriek amatérizmu menej ako dve hviezdičky nezaslúži. + herec z The Device(1.12.2015)

• kaylin

Snímek „Star Leaf“ se dle mého názoru chtěl považovat za hororovou komedii, ale ukázalo se, že mu nevyšlo ani jedno. Nejedná se ani o komedii a nejedná se ani o dobrý horor. Vlastně se vůbec nejedná o horor, protože skutečnost, že zde možná je nějaký mimozemšťan, sama o sobě není nijak hororová. K tomu už jen přidejte otravné postavy a máte něco, co nejspíš nedokoukáte do konce.(3.7.2018)

• JohnMiller

Malo to skvelý nápad a dokonca svojim spôsobom aj potenciál.. Mimozemšťania ktorí pestujú špeciálnu odrodu marihuany na zemi. A prvá tretina so stoner-high scénkami bola viac, než len podarená, aj mimozemšťana sme mohli vidieť, no potom sa akosi minuli nápady a cca 45 bolo absolútne o ničom. To, že to bolo amatérske som si nevšímal, išlo hlavne o zábavu pre fanúšikov čarovnej rastlinky, ale ozaj škoda, že sa potom iba herci prechádzali po lese a nakoniec SPOLIER sa všetci zdravý vrátili bezpečne späť.(12.11.2016)

Takze takto. Jediny problem ktory mam je ze oficialne star leaf nie je evidovany ako komedia. Film ktoreho namet spaja mimozemske civilizacie a marihuanu predsa musi byt komedia ci nie ?? Zial tvorcovia sa rozhodli ze to bude zaner horror scifi tak budiz. Ale vzhladom na absenciu akekohokolvek nasilia a krvy ( co ine by ste vo vyrazdaovacke cakali) toto rozhodnutie nejak nechapem. Kazdopadne film rychlo odsypa, ma skvelu kameru( zabery lesa su fakt krasne) a po dlhej dobe je to lesny film ktory je ako tak originalny a ked ste aspon trochu zelenopozitivny tak par scen ocenite. Odporucam neocakavat horror lebo budete sklamani.(25.1.2016)

• *CARNIFEX*

Partia mladých ľudí natrafí na marihuanové pole, ktoré patrí mimozemským bytostiam. Nakoľko ich vysoká kvalita "trávy" milo prekvapí, jeden z nich sa rozhodne, že odoberie niekoľko stebiel, aby si spravil zásoby vďaka ktorým bude danú odrodu v domácich podmienkach pestovať. Bohužiaľ, daný krok rozzúri tvory s inej planéty, ktoré sa rozhodnú svoje pole chrániť. Tak to ma poser. "E.T" šnupe trávu, takže kto mu siahne na "ganju", má sa popiči - ODPAD.(1.12.2015)