poster

Manželská hra (TV film)

Krátkometrážní

Československo, 1972, 13 min

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl
 • LadyPupu
  ***

  Ano, chemie mezi oběma protagonisty překvapivě dobře funguje, Hanzlík je v roli žárlivýho kreténa velmi přesvědčivý, Čočková mu zdárně sekunduje, jiskří to mezi nimi a nebýt textu distributora člověk by se i těšil na pointu. Jenže OTD Baka příběhů píše nějakej zanícenej fanatik, kterej pokaždý vykecá 90 - 100% obsahu, tentokrát byl asi v útlumu, takže tady je prozrazeno pouhých 80 procent, páč distributor zapomněl napsat, že ještě dřív než Helga se o kufr přerazí Hanzlík.(18.7.2017)

 • honajz
  **

  Nu nic moc. Manžel špehoval manželku (nevíme proč, jestli už mu předtím dala záminku), kde za ní byl údajný spolužák a spolu zašli do "kutlochu". A teď si věci vysvětlují, manželka trochu přihrává slzičky, a nakonec stejně nevíme, jestli manžela podvedla, nebo jestli je manžel jen přehnaně citlivý. Na začátku a na konci kolem projde jako soused Horníček. Nevím, pár dialogů bylo trefných, ale celkový dojem je nijaký.(14.12.2017)

 • slunicko2
  **

  O ničem. 1) Pointu jsem nezaznamenal. 2) Jednu hvězdičku za 24letého Jaromíra Hanzlíka.(1.1.2020)

 • 6thSun
  ***

  Pokračování textu distributora: "Při prudké hádce se Alena o kufr poraní, když si zalomí prst o držadlo. Při pokusu o vyproštění ji manžel nechtěně strhne nehet a zlomí druhý prst. Nakonec urve manželce celou ruku a všude je krve jako při zabijačce." Tak takhle úplně to nebylo, ale mohlo klidně být, protože kameraman moc neřeší, jestli drží pevně nástroj, má zaostřeno nebo zabírá obě postavy v celku, Hanzlík celou dobu žvejká jako dobytek a v bytě kdosi náhodně zavírá dveře, aniž by to kdokoli - třeba režisér - řešil. I přes tuhle tvůrčí anarchii ale stojí povídka za vidění, protože chemie mezi Hanzlíkem a Čočkovou překvapivě dobře funguje.(18.7.2017)