Film o filmu: Po strništi bos (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2017, 14 min

Martin Dostál

Martin Dostál

Kvalitně provedený film o filmu. Informací by ale mohl obsahovat mnohem víc. Spíš je to jenom slabé nahlédnutí.(16.8.2017)

Těšim :-)(12.8.2017)

Také se na film těším – jdu na něj v sobotu. Že prý „tečka za tvorbou resp. spoluprací pánů Svěráků, žádný vykřičník...“ Kritik patrně nezažil bezeslovné souznění... Ostatně argumenty nejsou tím silnější, čím mohutnějším hlasem se hlásají, že ano. Ale chápu, kopnout si do něčeho (jistě) velikého „potěší“ víc, než obírat se něčím nicotným, co zapadne stejně jako ona kritika... Je velice zajímavé, že pan Tříska ve „Strništi“ hraje staříka (nevím jakou má ve filmu páru), když v „Obecné škole“ si střihnul zralého a velice charismatického muže, který by mohl být dáván za vzor nynějším učitelům, jsou-li nějací. Klučík je báječný! Doufám, že Voříškajda zahraje maminku se ctí a nebude to průser. Je jasné, ale je to jen můj názor, jelikož ji nemusím, že Libušku nepředčí, ale to málokterá, neřku-li žádná. Také se těším se na Špalkajdu – mám rád takovéto „okrajové“ typy. Uvidíme! I kdyby to nedejbůh nedopadlo dobře, „Strniště“ jistě bude vyšším standardem CZ filmové tvorby, o tom nepochybuji. Film o filmu takový byl.(16.8.2017)

Film o filmu Jana Svěráka, kde je ale největší hodnota, že tam jeden nejmenovaný herec drží v ruce cigaretu. A to je šok, protože se prezentuje jako sportovec a i v rolích ho nikdy neuvidíte s cigárem, na tom si dává záležet a pak přijde film o filmu... Ondro, nekuř!!!(25.9.2017)

Krásně okomentováno a natočeno to jak se točilo. :)(30.9.2017)