Ticho před bouří

• USA Serenity (více)

Všechna tajemství jednou vyplují na povrch. Baker (Matthew McConaughey) toho má asi dost za sebou. Svoje životni rány si léčí v klidu a vedru rajského exotického ostrova kdesi v Karibiku. Živí se tu jako rybářský průvodce, má svou loď s názvem Ticho před bouří, ve vesnici má domek i milenku (Diane Lane) a nehezkou minulost zapíjí v baru. Ticho jeho života rozčísne jako blesk bývalá žena Karen (Anne Hathaway). A přinese bouři. Zničehonic se objeví a zoufale požaduje po Bakerovi, aby zabil jejího současného násilnického manžela. Ve jménu jejich společného syna i ve jménu jednoho milionu dolarů jako odměny má vzít jejího manžela na rybářskou výpravu a uprostřed oceánu ho hodit žralokům. Baker nejprve odmítá, ale klidné vody karibského ráje jsou už nevratně zčeřené. Výčitky a strach o syna ho začnou ještě více pronásledovat a začne o návrhu přemýšlet. Následná vlna vášní, událostí a zvratů odhalí i ta nejskrytější tajemství. (Bontonfilm)

viax

Podle mého tam ta sci-fi hi-tech linka byla zbytečná. Ve chvíli, kdy se to přesunulo do subreálného světa mě to přestalo naprosto zajímat. Dokoukala jsem ze zvědavosti, jestli to nakonec začne dávat smysl. Nezačalo. Takže nechávám jednu hvězdu za námahu a jednu za Matthewa. ()

Beginek87

Já teda mohu říct, že o filmu jsem věděl tužku a stačilo mi, abych se dozvěděl, že v tom hraje Matthew McConaughey ... to byla vždy záruka skvělého výkonu a dobrého filmu ... podobně jsem to měl s Anne Hathaway. No a to je jediný důvod proč jsem dal filmu 2*. Za nic jiného si ten film ani hvězdu nezasloužil. Kdyby to skončilo jen u toho, že by celou dobu zkoušel chytit nepolapitelnou rybu, bylo by to o mnoho lepší. No a Anne mu mohla otevírat pivo nebo tak něco. Ale tohle ne, to nemělo moc smyslu. Jestli bych film doporučil ke shlédnutí i s velmi významnou výstrahou? - Ne, ani tak bych to neudělal. ()

Moczlej

„Život je hra, jejíž pravidlo zní: To není žádná hra, tady jde o život“ '' Alan Watts '' BTW: Dlouho sem nic lepšího neviděl. ()

BigJohn02

Režisérovi nelze upřít snahu přijít s něčím novým a nečekaným, ale... Začátek je divnej - divák si říká, proč proboha pase Matthew po jednom konkrétním blbým tuňákovi? Pak se objeví Anne a příběh začíná směřovat k thrilleru. Jenže... Pointa příběhu je příliš okatě naznačovaná, takže konec překvapí snad jen svým sentimentem. Matthewovi role ožralých upocených týpků sedí - potem, chlastem a cigárama smrděl z obrazu jak bezďák, Aničce naopak tahle role nesedí vůbec. Ostatní postavy v podstatě nestojí za řeč. Původní název - Serenity - je zavádějící, takže je vlastně dobře, že se u nás jmenuje jinak, ale proč zrovna Ticho před bouří, to snad neví ani mongoloid, který ho v záchvatu kreativity vyblil. Ticho tam možná je, ale na bouři čekáme marně. ()

zuzlon

M.M.C. se poslední role křečovitě snaží. Bohužel výsledný efekt je čím dál horší. Tento film je mimořádná slátanina. Ušetřete čas. ()

io.

Takový pozvolný drama-psycho-thriller. Mezi sci-fi bych to určitě neřadil, je to spíš psycho, ale to divák pochopí až ke konci :-). Když není nic jiného ke koukání, je to docela slušný, neusínal jsem u toho. ()

Aguirre

Mne sa to pacilo. Vztahy deti s rodicmi maju nieco do seba. Krv nie je voda. Bolo to svizne, nenudil som sa. Mozno aj vdaka primeranej stopazi. ()

Lockeroom

Těšil jsem se na dobře obsazený film noir a byla to naprostá sračka. McConaughey po Temném případu vypadal jako nový Marlon Brando, teď to spíš vypadá, že se vrátil k filmům třetí kategorie, ve kterých začínal. ()

bonsetti

Stvali mne oba hlavnl namachrovanci ... kvuli tomu mi ten film dost vadil, postupme jsem ze 4° sel na 3° a malem na 2°. Pak ale ten zvrat - prozreni, ze je vse jinak, tak se to trochu vylepsilo a zustavam na 3°. ()

kaladze77

Začiatok filmu vyzeral sľubne, avšak koniec filmu šlo už do Matrixu Pc hry, a nenávidím štýl filmov kde sa niečo odohráva a potom sa zistí že to boli myšlienky alebo sen atď. Normálne ma to aj naštvalo... Preto dávam iba jednu hviezdu * ()

HombreT

Film, čo chce byť veľmi šokantný....toť vsjo. Ak ste vidieli, tak rozumiete. Ale prostredie Maurícia veľmi príjemné.....za to tie dve. ()

pepazapo odpad!

Tak tohle byl za mě totální propadák film se podle mého názoru vůbec nepovedl tohle že Dělal tvůrce mých oblíbených Peaků Blinders to musel být úplně mimo nebo po nějaké pařbě vůbec si to neumím vysvětlit. ()

pallok

Asi mi dá polovica užívateľov za pravdu, že film s esami formátu Matthew McConaughey, Diane Lane, či Anča Hathaway s rozpočtom 25 mega nebude ani kasovým trhákom, ani nominantom na Oskara. Ak by tak malo byť, tak by sme tú sumu museli navýšiť aspoň desaťkrát, aby si na svoje prišiel každý, nielen potenciálny vrah za desať melónov. Najlepšou časťou filmu bolo jednoznačne more, potom akustické vnemy a zvláštne vyškerená plochohruďná Anča H. Vďaka za český dabing, Ančin škrek - to by som nedopozeral! ()