Ticho před bouří

• USA Serenity (více)

Všechna tajemství jednou vyplují na povrch. Baker (Matthew McConaughey) toho má asi dost za sebou. Svoje životni rány si léčí v klidu a vedru rajského exotického ostrova kdesi v Karibiku. Živí se tu jako rybářský průvodce, má svou loď s názvem Ticho před bouří, ve vesnici má domek i milenku (Diane Lane) a nehezkou minulost zapíjí v baru. Ticho jeho života rozčísne jako blesk bývalá žena Karen (Anne Hathaway). A přinese bouři. Zničehonic se objeví a zoufale požaduje po Bakerovi, aby zabil jejího současného násilnického manžela. Ve jménu jejich společného syna i ve jménu jednoho milionu dolarů jako odměny má vzít jejího manžela na rybářskou výpravu a uprostřed oceánu ho hodit žralokům. Baker nejprve odmítá, ale klidné vody karibského ráje jsou už nevratně zčeřené. Výčitky a strach o syna ho začnou ještě více pronásledovat a začne o návrhu přemýšlet. Následná vlna vášní, událostí a zvratů odhalí i ta nejskrytější tajemství. (Bontonfilm)

Malarkey

V Hollywoodu si fakt můžou natočit, co chtějí. Během filmu jsem si totiž pořád říkal, kde je sakra to sci-fi a mysteriózní, co je tady popsáno v žánrech. Ke konci filmu to ale dostalo takovej spád, že jsem měl co dělat, abych ho vůbec pochopil (a nakonec nepochopil). Na druhou stranu nemůžu říct, že by mě to karibské prostředí nebavilo. Bavilo...a jak. Matthew tu je opět ten klasickej strhanej chlap životem, kterej si tu celý film uzurpuje pro sebe. Anne vypadá jak umělá, Jason je na přesdržku a naštěstí tu zbejvá ještě místní mnich Djimon Hounsou, kterej tu životní rozvrácenost Matthewa jakž takž tříští. Osobně musím říct, že takovou filmařskou ulítlost s hollywoodskými hvězdami jsem dlouho neviděl. Jak kdybych chvíli koukal na Interstellar z Karibiku, ale přitom vůbec nechápal, co je na tom filmu divně. Dokud se nezačalo schylovat ke konci. ()

MrHlad

Když na malý tropický ostrov přijede za Matthew McConaugheym jeho bývalá žena Anne Hathaway a chce, aby zabil jejího nového manžela, začnou se dít hodně šílené věci. Nejspíš mnohem šílenější, než byste čekali, ale bohužel ne moc zábavné. Ticho před bouří je kombinace noir filmu s femme fatale s Proyasovým Smrtihlavem, Matrixem, Ztracenými, Počátkem, Total Recall a dokumentem o rybaření. Pokud vám zrovna tohle připadá zajímavé, tak to kino klidně zkuste. V opačném případě doporučuji pustit si cokoliv z výše vypsaných věcí. I kdyby to mělo být podesáté, bavit se u toho budete nejspíš o dost víc. ()

Enšpígl

Jasně, Matt zase začal chodit do posilovny a potřeboval nám ukázat výsledky své dřiny, takže říkat, že tento film nemá větší smysl je nesmysl. Překvapení je pro mě Anne, tady mě teda jako fatalka příliš nechytla. Celkový náměť filmu mě nepřijde úplně špatný, ovšem trošku pokulhává zpracování, jako kdyby ani sami autoři nevěděli přesně jak co veleváženému diváctvu říct a tak vzniklo pár otazníčků nad příběh. Nicméně ten životní styl Matta, chlast, ženský, ryby, slunce a zbytek fuck, ten mě velmi zaujal. Já pro tyhle muže s intelektuální náplní života mám prostě slabost. Není to až taková hrůza, jak tady kolegové píšou, samozřejmě nic světobornýho, ale já to v kině přežil docela v klidu. ()

POMO

Tady byla snaha o dojemný příběh s velkým srdcem, ale selhalo to na všech frontách. Špatně zkombinované dvě tváře filmu, každá žánrově pro jiné publikum, ústící v naivní absurdnost, která místo napětí a následného “procitnutí” vyvolává smích. Přitom první polovina se tak dobře rozjede a slibuje sice ne originální, ale do líbivého prostředí zasazenou, divácky atraktivní zápletku se zajímavými postavami a fajn herci. Tohle Steven Knight fakt nedal. ()

T2

Rozpočet $25miliónovTržby USA $8,547,045Tržby Celosvetovo $14,387,413▐ Také obsadenie a v konečnom výsledku taká bejkovina od nikam nikam, kde sa nakoniec aj tak nič závažné neudeje, stále len čakáte kam sa to pohne, čo sa z toho vlastne vyvŕbi a kde nič tu nič. Aspoň že Anne Hathaway pristáli tie blond vlasy. /40%/ ()

• Natáčení probíhalo na ostrově Mauricius. (Duoscop)