Ticho před bouří

• USA Serenity (více)
Trailer 2

Existuje místo, kde můžete uniknout své minulosti, pokud budete dodržovat všechna pravidla... Kapitán rybářské lodi balancuje tváří v tvář své tajemné minulosti a ocitá se v pasti reality, kde nic není takové, jak se zdá. Baker Dill (Matthew McConaughey) je kapitán rybářské lodi, žije na ostrově Plymouth Island v Karibiku, kde se  živí jako průvodce. Jeho poklidný život se však zhroutí, když ho vystopuje bývalá manželka Karen (Anne Hathaway) se zoufalou prosbou o pomoc. Prosí Dilla, aby ji a jejich malého syna zachránil před jejím novým, násilnickým manželem (Jason Clarke). Pohled na Karen vrhne Dilla zpět do života, na který se snažil zapomenout a zatímco zápasí mezi tím správným a špatným, jeho svět se ponoří do nové reality, která možná není taková, jak na první pohled vypadá. (JOJ Cinema)

Trailer 2

Enšpígl

Jasně, Matt zase začal chodit do posilovny a potřeboval nám ukázat výsledky své dřiny, takže říkat, že tento film nemá větší smysl je nesmysl. Překvapení je pro mě Anne, tady mě teda jako fatalka příliš nechytla. Celkový náměť filmu mě nepřijde úplně špatný, ovšem trošku pokulhává zpracování, jako kdyby ani sami autoři nevěděli přesně jak co veleváženému diváctvu říct a tak vzniklo pár otazníčků nad příběh. Nicméně ten životní styl Matta, chlast, ženský, ryby, slunce a zbytek fuck, ten mě velmi zaujal. Já pro tyhle muže s intelektuální náplní života mám prostě slabost. Není to až taková hrůza, jak tady kolegové píšou, samozřejmě nic světobornýho, ale já to v kině přežil docela v klidu. ()

T2

Rozpočet $25miliónovTržby USA $8,547,045Tržby Celosvetovo $14,387,413▐ Také obsadenie a v konečnom výsledku taká bejkovina od nikam nikam, kde sa nakoniec aj tak nič závažné neudeje, stále len čakáte kam sa to pohne, čo sa z toho vlastne vyvŕbi a kde nič tu nič. Aspoň že Anne Hathaway pristáli tie blond vlasy. /40%/ ()

POMO

Tady byla snaha o dojemný příběh s velkým srdcem, ale selhalo to na všech frontách. Špatně zkombinované dvě tváře filmu, každá žánrově pro jiné publikum, ústící v naivní absurdnost, která místo napětí a následného “procitnutí” vyvolává smích. Přitom první polovina se tak dobře rozjede a slibuje sice ne originální, ale do líbivého prostředí zasazenou, divácky atraktivní zápletku se zajímavými postavami a fajn herci. Tohle Steven Knight fakt nedal. ()

MrHlad

Když na malý tropický ostrov přijede za Matthew McConaugheym jeho bývalá žena Anne Hathaway a chce, aby zabil jejího nového manžela, začnou se dít hodně šílené věci. Nejspíš mnohem šílenější, než byste čekali, ale bohužel ne moc zábavné. Ticho před bouří je kombinace noir filmu s femme fatale s Proyasovým Smrtihlavem, Matrixem, Ztracenými, Počátkem, Total Recall a dokumentem o rybaření. Pokud vám zrovna tohle připadá zajímavé, tak to kino klidně zkuste. V opačném případě doporučuji pustit si cokoliv z výše vypsaných věcí. I kdyby to mělo být podesáté, bavit se u toho budete nejspíš o dost víc. ()

Malarkey

V Hollywoodu si fakt můžou natočit, co chtějí. Během filmu jsem si totiž pořád říkal, kde je sakra to sci-fi a mysteriózní, co je tady popsáno v žánrech. Ke konci filmu to ale dostalo takovej spád, že jsem měl co dělat, abych ho vůbec pochopil (a nakonec nepochopil). Na druhou stranu nemůžu říct, že by mě to karibské prostředí nebavilo. Bavilo...a jak. Matthew tu je opět ten klasickej strhanej chlap životem, kterej si tu celý film uzurpuje pro sebe. Anne vypadá jak umělá, Jason je na přesdržku a naštěstí tu zbejvá ještě místní mnich Djimon Hounsou, kterej tu životní rozvrácenost Matthewa jakž takž tříští. Osobně musím říct, že takovou filmařskou ulítlost s hollywoodskými hvězdami jsem dlouho neviděl. Jak kdybych chvíli koukal na Interstellar z Karibiku, ale přitom vůbec nechápal, co je na tom filmu divně. Dokud se nezačalo schylovat ke konci. ()

• Natáčení probíhalo na ostrově Mauricius. (Duoscop)