Ticho před bouří

• USA Serenity (více)
Trailer 1

Všechna tajemství jednou vyplují na povrch. Baker (Matthew McConaughey) toho má asi dost za sebou. Svoje životni rány si léčí v klidu a vedru rajského exotického ostrova kdesi v Karibiku. Živí se tu jako rybářský průvodce, má svou loď s názvem Ticho před bouří, ve vesnici má domek i milenku (Diane Lane) a nehezkou minulost zapíjí v baru. Ticho jeho života rozčísne jako blesk bývalá žena Karen (Anne Hathaway). A přinese bouři. Zničehonic se objeví a zoufale požaduje po Bakerovi, aby zabil jejího současného násilnického manžela. Ve jménu jejich společného syna i ve jménu jednoho milionu dolarů jako odměny má vzít jejího manžela na rybářskou výpravu a uprostřed oceánu ho hodit žralokům. Baker nejprve odmítá, ale klidné vody karibského ráje jsou už nevratně zčeřené. Výčitky a strach o syna ho začnou ještě více pronásledovat a začne o návrhu přemýšlet. Následná vlna vášní, událostí a zvratů odhalí i ta nejskrytější tajemství. (Bontonfilm)

Trailer 1

Djoker

Vzácný druh filmu, který od začátku divákovi naznačuje, že bude obehrán. Když se to výjimečně podaří, vznikne roky opěvovaný kult. Tvůrci ovšem vstupují na tenký led, pokud nemají k dispozici kvalitní látku. Pak totiž nastává klasické chytání za hlavu a výsměch ze strany publika. Hloupoučké Serenity bohužel patří do druhé skupiny. ()

lamps

Takovej podraz jsme si od Knighta nezasloužili. Serenity bych na jednu stranu potřeboval vidět ještě jednou, abych si ujasnil, jak moc se povedlo či nepovedlo ohýbat zákony vytvářeného světa před a po klíčovém twistu, na stranu opačnou to znovu sledovat nechci, protože vyústění mě vzhledem ke konceptu vyprávění zklamalo a z filmu sálá tak nepříjemná depresivní aura, že ji už podruhé nasávat nehodlám. Tak jako tak rozporuplné a zajímavé dílko, které s odstupem nepůsobí tak blbě jako v průběhu - ale pořád dost blbě na to, aby se bralo smrtelně vážně a svou formou čeřilo hladinu významově bohatého snímku. ()

mzss1

(50%) Podle traileru jsem se na SERENITY docela těšil. Říkal jsem si, že z toho možná vznikne zajímavý thriller. No a ve výsledku ani nevím jak to popsat. Rozhodně mě to moc nebavilo, i když pár slušných nápadů to mělo a především solidního hereckého výkonu hlavního herce. Začátek mě teda moc nechytl, pak se to začalo postupně rozjíždět, ale pořád nic moc, především si mou pozornost udržel McConaughey. Jenže po cca hodině filmu nastane velký zvrat, který mi přišel nejen nečekaný, ale i divný. Moc mi do tohoto žánru nepasoval. Takže po zbytek snímku po tomto divném zvratu jsem čekal všelijaká vysvětlení, ale toho jsem se nedočkal. Asi s tím tvůrci záměrně počítali, aby si diváci vytvořili svoji vlastní verzi pravdy. Takže na druhou stránku to moc kritizovat nemůžu, je to takové rozporuplné. Na hraně mezi 2 a 3*, ale já dávám tu slabší 3*. Vyloženě špatný film to nebyl, jen měl být lépe vysvětlen a podán. ()

honajz2

Dokud nedojde na ten šílený zvrat (který jsem omylem zjistil už dávno předem), působí to sice nablble, ale jakž takž to drží pohromadě. Jenže jakmile se stane, je to sice šok a obrat o 180 stupňů, ale místo toho, aby to vysvětlilo vše (do té doby) divné, tak to spíš jen stupidně rozuzlí ústřední příběh a samotný závěr vyvolává desítky nových otázek, protože v něm to propojení SPOILER hry a reality absolutně nedává smysl (ani v rámci svého světa) KONEC SPOILERU a po dokoukání ve mě zůstala jen hořká fascinace, že něco tak zoufale nefunkčního dostalo v Hollywoodu zelenou. Jestli bylo cílem si z diváků vystřelit, pak ano, povedlo se, ale ani na vteřinu to nevypadá, že by to Knight opravdu tak zamýšlel. Ani se mi v tom nechce víc pitvat, protože bych jen rozsáhle nadával, každopádně už konečně chápu bizarnost a neúspěch tohoto filmu, který mi přijde zasloužený. Tohle se nedá brát ani čistě emočně a bez přemýšlení, vzhledem k tomu, jak závěr vrší jeden stupidní zvrat za druhým a ani u jednoho vás nenechá ho procítit. A McConaughey tu hraje jak kdyby do toho vlezl za trest. 2* ()

Morholt

Ono se to vyvíjelo jako klasický femme fatale thriller, který se veze na klišoidní vlně, ale díky atraktivnímu prostředí a fajn hercům se na něj dá v pohodě dívat. Pravda, Anne Hathaway se tady zrovna neblýskla, ale blonďatý přeliv jí sluší a to mi tady vlastně stačilo. Problém je, že Knight si byl té šablonovitosti vědom a tak se rozhodl zhruba po hodině s divákem vyjebat. Sice ho šlechtí, že měl odvahu k tak radikálnímu řezu, ale na druhou stranu v tomto případě by bylo lepší, kdyby příběh dovedl k jednomu z očekávaných konců. Takhle mě to totiž přestalo úplně zajímat a vydržel jsem jen proto, že jsem měl 60 minut za sebou. Netvrdím, že je to úplně špatné a když to tak vezmu kolem a kolem, tak námět nese jistý punc originality, ale zpracování se bohužel nepovedlo. 40% ()

• Hlavní hrdinové několikrát použijí výraz: „Take him out.“ Je to slovní hříčka. Znamená to jak: „Vezmu ho na projížďku,“ tak i „Sejmu ho.“ (Toshio)
  • Natáčení probíhalo na ostrově Mauricius. (Duoscop)