Ticho před bouří

• USA Serenity (více)

Všechna tajemství jednou vyplují na povrch. Baker (Matthew McConaughey) toho má asi dost za sebou. Svoje životni rány si léčí v klidu a vedru rajského exotického ostrova kdesi v Karibiku. Živí se tu jako rybářský průvodce, má svou loď s názvem Ticho před bouří, ve vesnici má domek i milenku (Diane Lane) a nehezkou minulost zapíjí v baru. Ticho jeho života rozčísne jako blesk bývalá žena Karen (Anne Hathaway). A přinese bouři. Zničehonic se objeví a zoufale požaduje po Bakerovi, aby zabil jejího současného násilnického manžela. Ve jménu jejich společného syna i ve jménu jednoho milionu dolarů jako odměny má vzít jejího manžela na rybářskou výpravu a uprostřed oceánu ho hodit žralokům. Baker nejprve odmítá, ale klidné vody karibského ráje jsou už nevratně zčeřené. Výčitky a strach o syna ho začnou ještě více pronásledovat a začne o návrhu přemýšlet. Následná vlna vášní, událostí a zvratů odhalí i ta nejskrytější tajemství. (Bontonfilm)

Jirkacek

Mysteriózní thriller se Sci-Fi prvky a názvem Ticho před bouří, jsem shlédl díky nabídce společnosti NETFLIX, ovšem předem jsem netušil o čem bude. Pouze jsem si přečetl, že kapitán rybářské lodi neměl moc peněz, když se zničehonic na ostrově, kde už několik let žil, objevila jeho bývalá manželka a nabídla mu 10 milionů dolarů za vraždu současného manžela. A s těmito informacemi se film Ticho před bouří rozběhl na obrazovce naší korejské televize. Děj se odehrával na tropickém ostrově Plymouth, kde si lidé žili svým vlastním a každý věděl o těch druhých skoro všechno, jelikož se tam nic neutajilo. Na začátku jsme se seznámili s kapitánem rybářské lodi jménem Baker Dill (Matthew McConaughey), který byl posedlý lovem obřího tuňáka žlutoploutvého , kterému říkal Spravedlnost a jeho černošským pomocníkem (Djimon Hounsou), kteří spolu provázeli turisty při lovu na moři. Jenže se jim moc nedařilo, ryby jakoby se jim vyhýbaly a peníze tím pádem také neměli. Jak už bylo zmíněno, tak jednoho dne na ostrov přijela Dillova bývalá manželka Karen Zariakasová (Anne Hathaway) a prosila ho, aby ji a jejich malého syna Patricka (Rafael Sayegh) zachránil před jejím novým manželem Frankem (Jason Clarke), který ji bil a s nevlastním synem si nerozuměl, protože pořád seděl jen u počítače v pokoji, kde hrál hru. Nabídla mu 10 milionů dolarů za zabití manžela, který za ní měl za dva dny přijet, jelikož mu u Dilla zakoupila rybářský výlet. Námořník však s vraždou nesouhlasil a bývalou manželku odmítal. Dál chodil za svou milenkou Konstance (Diane Lane), která mu platila za sex a měla ráda kočky. Jenže nakonec v Dillovi převládla touha pomoci svému synovi, který ovšem zůstal doma a rozhodl se Franka zabít. Vše bylo domluveno, vše bylo na druhý nachystáno, zbývalo jen se v poledne nalodit a shodit nepohodlného chlapa do moře, kde si na něm měli pochutnat žraloci. Jenže v noci navštívil Dilla v jeho příbytku z námořního kontejneru chlap jménem Reid Miller (Jeremy Strong), který se mu představil jako zástupce firmy, vyrábějící potřeby pro rybáře. Vedl divné řeči a pak vytáhl s kufříku moderní sonar, který měl zdarma použít pro ulovení jeho vysněné ryby, které se měl věnovat místo vraždy, o které chlapík věděl. Právě v tom okamžiku začal být film o hodně zajímavější, neboť tajemný muž s kufříkem našemu hrdinovi vzápětí prozradil, že jsou všichni součástí počítačové hry, kterou Patrick vytvořil podle vzpomínky na svého otce Johna Masona (Matthew McConaughey), kapitána americké námořní pěchoty, který byl zabit v Iráku v roce 2006. Dill si brzy začal uvědomovat, že on a také ostatní obyvatelé Plymouth Island jsou pouze postavy umělé inteligence vytvořené jeho synem, ale stále tu byla otázka, jak to celé dopadne. Zabije vyčerpaný a unavený námořník nenáviděného Franka, nebo ne ? Výsledek si už nechám pro sebe, neboť bych nerad někoho zklamal prozrazením toho, jak to dopadlo. Na televizní obrazovce se po uplynutí 106 minut objevily závěrečné titulky a já jsem byl velmi překvapený tím, jak mne děj zaujal. Pravda, že první polovina byla spíše seznamovací s celou situací na ostrově a v rodině, ale druhá část filmu byla krásně tajemná a mysteriózní. A to jsem přitom od něj nic převratného nečekal, vzhledem ke špatnému hodnocení zde na ČSFD, ale opět se mi potvrdilo, že nesdílím názory valné většiny ostatních diváků. Takže za mne velká spokojenost a tomu odpovídá i moje kladné hodnocení. Suma sumárum, zajímavý snímek z roku 2019 Ticho před bouří ode mne získal tři tiché hvězdy ***. () (méně) (více)