Ticho před bouří

• USA Serenity (více)

Všechna tajemství jednou vyplují na povrch. Baker (Matthew McConaughey) toho má asi dost za sebou. Svoje životni rány si léčí v klidu a vedru rajského exotického ostrova kdesi v Karibiku. Živí se tu jako rybářský průvodce, má svou loď s názvem Ticho před bouří, ve vesnici má domek i milenku (Diane Lane) a nehezkou minulost zapíjí v baru. Ticho jeho života rozčísne jako blesk bývalá žena Karen (Anne Hathaway). A přinese bouři. Zničehonic se objeví a zoufale požaduje po Bakerovi, aby zabil jejího současného násilnického manžela. Ve jménu jejich společného syna i ve jménu jednoho milionu dolarů jako odměny má vzít jejího manžela na rybářskou výpravu a uprostřed oceánu ho hodit žralokům. Baker nejprve odmítá, ale klidné vody karibského ráje jsou už nevratně zčeřené. Výčitky a strach o syna ho začnou ještě více pronásledovat a začne o návrhu přemýšlet. Následná vlna vášní, událostí a zvratů odhalí i ta nejskrytější tajemství. (Bontonfilm)

M.i.k.e

jelikož jsem o Serenity dopředu vlastně nic nevěděl,čekal sem oddechový a trošku old-school thriller...o to víc překvapenější jsem byl,když sem se v průběhu dění párkrát sám sebe ptal jestli se mi to nezdá,nebo jestli to Knight opravdu myslí vážně.První polovina je ještě pořád trochu old-school drama/thriller s prvky poměrně špatného filmu noir,kde tu a tam vyvstane scéna u které si divák říká,že je snad z jiného filmu...lehce po půlce přijde zvrat,jehož samotná idea vlastně není úplně špatná (a navíc vysvětluje ty divné scény z první půlky),ale bohužel tentokrát myšlenka prohrává s tím co se odehrává na plátně...no a pak je zbytek filmu po zvratu,který už je docela haluz,byť i trochu smysl dávající a nakonec přijde WTF konec.Jak už jsem zmínil samotná myšlenka je celkem ok,byť nikterak revoluční,ale celé je to takové divně vyfetované,že mi to bylo jedno.McCounagheymu tyhle role rozevlátých týpků sedí,ale tady to nestačí.Anne Hathaway mám rád,ale sem se vůbec nehodila...40% ()

peiton

Čo to kurva malo byť..?!!Vari sa z McConaughey-ho stáva už zapadajúca hviezda,či má najlepšiu slávu za sebou,alebo mu kleslo sebavedomie na tak nízku hranicu že sa musí upísať takýmto scenárom?Myslím,že na takéto niečo nie je odkázaný on ani nik podobný jeho ráže a ja nie som ochotná sa na to pozerať.Od polovice deja mi to dochádza a osudy jednotlivých postáv mi prídu ukradnuté.Po krátkej chvíli držím v rukách diaľkové a vypínam.Druhé šance nedávam.Snímka dodýchala. Radšej nech Matthew zaradí spiatočku a vráti sa tam odkiaľ prišiel..K rom.komédiám.Na tie je ešte stále dosť veľký fešák.Z môjho pohľadu veľké sklamanie. ()

Figu

Musím se přiznat, že mě u Serenity daleko víc bavil příběh s tou cestou k vrcholu, než vrchol samotnej! Což se mě stalo asi prvně v životě! Žádná koncovka z těch "bum prásk na prdel" se tady rozhodně nekoná, naopak... Každopádně to dobrodružství na moři arogantního suveréna a blázna mě celkem sedlo. Docela zajímavej i výkon netradičně surovýho Clarka. Jinak samozřejmě herecký výkony obou ženskejch hereckejch legend v podání Lanové a Hathawayové naprosto zadřenej a bez využitýho potenciálu! Ale tři dám... Viděl jsem daleko větší kokotiny! 50% ()

Martin741

Vzdy som spochybnoval ten udajny "herecky talent" Meta MekKonagyho. podla mna hrat nevie. Film sam o sebe nic moc, dialogy slabe, tempo tiez, nuda sa rychlo objavi, nic sa dohromady nedeje, len akoze more, lodky ... hm, to mi nestaci, no a Anca Hathaway hrala hovno - teda zase pardon, to mi uslo a chcel som napisat ze sa nedostatocne vlozila do filmovej roly a nepresvedcila ma svojim hereckym vykonom : 35 % ()

Aljak

Keď som si prečítal to žánrové zaradenie, tak som naozaj nevedel čo od toho vlastne čakať, keďže popis k filmu mi pripadal viacmenej realistický. A v podstate tá realistická rovina Bakerovho života na ostrove tu bola dominantná. Vôbec nechápem, na čo bol dobrý ten scifi-mystery balast ohľadom nejakého paralelného sveta riadeného nadiaľku prostredníctvom nejakej počítačovej hry. Keby radšej to úsilie vložili do toho, aby ten realistický dej na ostrove bol o kus lepší a zaujímavejší, bez toho prihlúpleho scifi rozmeru. Pretože ako základ by film o rybárovi a jeho bývalej žene s novým manželom vcelku poslúžil, a malo to aj potenciál. Nuž, menej je niekedy viac. 2*, sorry Matt! ()

honajz2

Dokud nedojde na ten šílený zvrat (který jsem omylem zjistil už dávno předem), působí to sice nablble, ale jakž takž to drží pohromadě. Jenže jakmile se stane, je to sice šok a obrat o 180 stupňů, ale místo toho, aby to vysvětlilo vše (do té doby) divné, tak to spíš jen stupidně rozuzlí ústřední příběh a samotný závěr vyvolává desítky nových otázek, protože v něm to propojení SPOILER hry a reality absolutně nedává smysl (ani v rámci svého světa) KONEC SPOILERU a po dokoukání ve mě zůstala jen hořká fascinace, že něco tak zoufale nefunkčního dostalo v Hollywoodu zelenou. Jestli bylo cílem si z diváků vystřelit, pak ano, povedlo se, ale ani na vteřinu to nevypadá, že by to Knight opravdu tak zamýšlel. Ani se mi v tom nechce víc pitvat, protože bych jen rozsáhle nadával, každopádně už konečně chápu bizarnost a neúspěch tohoto filmu, který mi přijde zasloužený. Tohle se nedá brát ani čistě emočně a bez přemýšlení, vzhledem k tomu, jak závěr vrší jeden stupidní zvrat za druhým a ani u jednoho vás nenechá ho procítit. A McConaughey tu hraje jak kdyby do toho vlezl za trest. 2* ()

bourec

Ten film bojuje celou dobu s nudou,a i přes určitou originalitu vlastně jen čekáte,co se stane.Je to hlavně mysteriózní,komorní,pomalý,ale jak píše tady kolega,koukat se na to nakonec dá.50%. ()

C0r0ner

Kousek Westworldu, kousek Truman Show, kousek Matrixu a kousek dovolené v Karibiku. Tenhle mix nakonec dává dohromady leda tak směšnou sračku, která měla nějakých čtyřicet minut slušný potenciál, než sklouzla do té debilní a nepochopitelné sci-fi. 30% ()

PROCESOR

Já nevím já těm mysteriózním vážně nerozumím a nikdy až na pár výjimek sem jim nepřišel na chuť. Vždycky mi přijde, že když se neví kudy kam, tak se vymyslí něco „šokujícího“ co absolutně nedává smyls a napíše se k tomu, že je to mysteriózní, aby se ostatní mohli tvářit, jak to je skvělý počin a jak všemu rozumí. K čemu je děj, který nedává smysl? Kdyby to zůstalo, jako normální kriminálka a jestli ho skutečně zabije a zda se na to přijde, byl bych celkem spokojený, takhle mě z toho akorát rozbolela hlava a cítil sem se okradený o čas. ()

necisty

Do první půlky mi přišlo, že by šla atmosféra krájet a mělo to rozběhnuto na velmi kvalitní thriller. Herci mě nadchli a oba mám moc rád. Jak se ale blížil konec, tak to vybruslilo s pro mě docela blízkým tématem, ale podle mě zápletkou úplně na hovno. Strašně to tím ztratilo šmrnc. Btw. ten obsah tu zas psal nějaký naprostý kr*tén. ()

vesper001

Osmiletý zneuznaný génius si o prázdninách na Prokletém ostrově pustil tajně Matrix a když ho máma konečně odlepila od židle, šel si na něj hrát s kamarády. A protože ho od té doby nic lepšího nenapadlo, zkusil z toho nápadu v dospělosti vyždímat, co se dá. O Matthewu Macovi jsem si vždycky myslela, že umí buď jen číst nebo psát, a teď je jisté, že smlouvu podepsat dokázal, ale přelouskat scénář už ne. Anne zas odjakživa snila zahrát si femme fatale, ale dopadla jako žirafa, co se mermomocí chtěla dostat do golfového klubu ledních medvědů. Vizuálně je tahle stupidita vymazlená tak, až budí stejný pocit, jako když si okresní šeredák leští zrcadlo hedvábným kapesníčkem, aby se lépe viděl. ()

Motinski

Zaujímavý námet ktorý bohužiaľ Knight nedokázal správne uchopiť a naservíroval nám céčkove prevedenie mindfuck trilleru kde postupne vidíme mix sci-fi a lynchoviek. S podpriemernými hereckými výkonmi a pointou ktorá dá divakovi takú facku že film ani nemá chuť dopozerať. ()

UhLee

(6/10). Moc se mi líbil celkový nápad a odhalení celkového tajemství filmu. Co se ovšem už tak nelíbilo, byla cesta k jeho odhalení. Film to sám o sobě není špatný.. Jenom je tak trochu divný.. Možná i kvůli tomu tématu, že si režisér zkrátka vzal moc velké sousto a místy je to vážně přešlapovaní na místě. I přes tohle všechno si myslím, že si film tohle skóre nezaslouží.. Už jenom kvůli Matějovi a Aničce.. Zaslouží si to mít aspoň těch 60%. ()

Triple H

Prvú hodinku cca to je fajn vec, čo má atmošku. Ako nejaký kvázi prímorský neo noir. Ale potom príde zvrat, a keď sa objasní čo je vo veci naozaj, tak už je to len bizáro, ktoré sa snaží pôsobiť na záver veľmi katarzne a emocionálne, ale predať sa to nepodarí. Jednak pre to, že otočka v polovici je priveľmi radikálna a zároveň preto, lebo film si na ten osudový feeling vlastne nepripravil pôdu. Všehovšudy pomerne fascinujúci experiment, ktorý nemohol fungovať ani na papieri, ale napriek tomu prilákal samé zvučné mená. Bez druhej polovice či sústredením sa na atmosféru fajn. ()

Johnny.ARN

Matrix pre dospelých, natočený tak, aby nikoho neurazil a potešil čo najviac divákov. Či obsadením alebo dramatickosťou a aj samotným rozuzlením. Pekne to ubieha, tajomstvá sa odkrývajú a blonďavá Hathaway je na zožratie. 3 z 5 ()

viperDavid

Přes to, že jsem velký nadšenec IT poněvač mě to živí, tak jsem docela zklamaný. Až na pár záberů to bylo docela blbost. Jediné co bylo super, je karibik a sem tam prostřihy do napočítač toho kluka. ()

ecceHOMMO

Keď sa obyčajný jednoduchý príbeh zmení na niečo viac...čo už obyčajným nieje. Stačí len pozerať až do konca. I keď je zjavné, že mnohých pointa skôr sklamala. ()