Downhill

Barry Keating

Cristian Toledo

Scénografie:

Evelyn Belmar

U mňa priemer a vlastne aj trochu sklamanie, pretože Patricio ma už presvedčil, že exploiťáčiky nakrúcať vie, takže škoda, že sa nevyšantil viac. K postavám - či už kladným alebo záporným - si divák nevytvorí žiaden vzťah, čo som trochu aj čakal, ale kamera je fakt biedna. Je to chaotické, strih nanič, a tam, kde chcem niečo vidieť, vidím veľké guľové. Krvi je málo, väčšinou je to len taká naháňačka po lese, kde tí dobrí utekajú a tí zlí po nich strieľajú. Vyvrcholenie zase pokladám za najväčšie plus, lebo konečne sa tam začalo diať niečo zaujímavé. Navyše sa mi celkom páči, keď tvorca nečakane zmení žáner a prehupne sa to do niečoho iného. V závere môžem pochváliť celkom schopné masky.(27.10.2016)

• beso74

Američanom sa v poslednej dobe nejako nedarí, vo voľbách si musia vyberať z dvoch nechcených kandidátoch, ich masové turistické výlety do iných, predovšetkým arabských krajín s cieľom podpory tamojšej demokracie ala šarija sa taktiež nestretávajú s obľubou u domáceho obyvateľstva. A to už nevravím o individuálnom cestovaní, poniektorí americkí turisti uviaznu v hosteloch v strednej Európe, iní v podzemí Paríža, v džungli Amazónky, alebo v okolí mayskej či egyptskej pyramídy. Spoločným znakom týchto výletov je tŕpky a bolestný koniec. Ak by nad tým dvojica Joe a Stephanie v okamihu keď dostali pozvánku do Čile trošku porozmýšľala, mohla si ušetriť fúru nepríjemnosti, oni si však nevedia spájať súvislosti a tak sa na ten osudný výlet vybrali. Výsledkom je ďalší tuctový horor o vidlakoch poľujúcich na nič netušiacich pocestných strihnutý s tématikou sekty a votrelca. Chvíľami sa to všetko tvári ako found footage (použitie Go Pro kamery), chvíľami ako adrenalinový športový film. Potom sa odložia bicykle a nasleduje zmätok a pokračuje nuda, aby sa to tesne pred koncom zo dvakrát preplo do iného žánru a skončilo.. Kladom filmu je vcelku nechutné zobrazenie postupu nákazy a hlavný záporak. Naopak, s cyklistickou zložkou tvorcovia totálne prestrelili, tých prvých 5 minút je zbytočných a potom, navzdory plagátu a istej logiky, nemá bicykel už žiadne významnejšie miesto v deji. Pre mňa osobne slabší priemer.(18.11.2016)

• LIVINGDEAD

Nějak jsem nepochopil smysl filmu. Skupinové obcování s nějakou šerednou babou z jeskyně. Všude kozy a na stromách pytle s nějakými červi. Nakažení s čísly na rukou, všude mrtvoly.... Z počátku to vypadalo jako pomsta buranů za drzé chování v hospodě, kdy si dovolil jeden sáhnout na prdel turistce a její přítel si na všechny otevřel hubu. Říkal jsem si, Ti jim ještě ukáží, se budou divit..... Jenže pak se to zvrtlo v totální píčovinu! 20%(15.4.2017)

Chilsko-kanadsko-francouzský horor „Downhill“ v závěru sází především na to, že je docela gory, což mu popravdě docela sluší. Jenže děj nijak nevybočuje, je to prostě takový klasický lesní survival, jenž má výhodu akorát v tom, že je zde pár opravdu celkem hnusných scén, u nichž jsem se trochu ošil. A pak taky spousta nudy a hororových klišé. Spojení s redneck hororu s dalším prvkem, nebudu prozrazovat, ale není vyloženě špatné.(29.10.2018)

• George Stobbart

Čilský tvorca Valladares sa znova hlási o slovo a po špinavom exploiťáku "En las afueras de la ciudad" a jeho zbytočnom remaku sa radšej pustil do osvedčených a komerčne prístupnejších vôd hixploitationu a survivalu. A tak sa nám tu po lesíku naháňajú otravní cyklisti s trápnymi miestnymi buranmi. Otupujúco natočená, opozeraná a zmätená nuda s ABSURDNE smiešnym vyvrcholením.(25.10.2016)