Reklama

Reklama

Rada nad zlato

(studentský film)
  • USA Good advice is better than gold (festivalový název)
Krátkometrážní / Dokumentární
Česko, 2015, 26 min

Obsahy(1)

Pohled do světa multi-level marketing finančního poradenství v České Republice. Víš, kdo ti bude radit s financemi? Víš, jakou práci ti radí vyzkoušet? Dobrá rada není zdarma, dobrá rada je nad zlato. (oficiální text distributora)

Recenze (54)

H34D 

všechny recenze uživatele

Bývalý člen OVB Allfinanz se rozhodl odhalit pravdu a ukázat, jak velká banda sráčů tihle finanční "poradci" vlastně jsou. Držím mu palce v boji za správnou věc, ale bojím se, že tento studentský a bohužel ne zcela profesionální počin spatří jen publikum, které již pravdu o těchto lidech zná. Řada důležitých záludnosti firem typu OVB Allfinanz nebyla odhalena (např. k čemu se "poradci" musí zavázat a proč je těžké odejít), více o tématu padlo např. v povedeném DVTV rozhovoru s autorem tohoto dokumentu. Svým způsobem je mi líto, že něco takového se v trošku více profi podobě neodvysílá v hlavním vysílacím čase našich televizí... 6/10 ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Studentský film, který svým námětem široce přesáhl hranice běžných studentských prací Filmové akademie Miroslava Ondříčka a vyjadřuje se k závažnému fenoménu doby. Finančně poradenští ,,šmejdi" si o takovýhle pohled insidera říkali už dlouho, ale žádný renovovaný český dokumentarista ani investigativní novinář zatím tuhle odvážnou cestu s kamerou nepodnikl, a tak mladý Jakub Charvát vstoupil rovnýma nohama do světa českého dokumentárního filmu. Sám o sobě prokázal slušnou dávku občanské statečnosti, píchl svou dokumentární kamerou přímo do vosího hnízda (právnická dohra bude jistě obtížná, je jasné, že tihle ,,šmejdi" jsou schopni čehokoliv). Námět jednoznačně za pět, formálně samozřejmě film trochu trpí dětskými nemocemi a také neškoleným Charvátovým verbálním projevem, postrádá také komplexnost snímku Silvie Dymákové, cenné je ale to, že na podobné ,,šmejdy" někdo ukáže a takto se na ně upře mediální zájem. Takže slovy jednoho z aktérů dokumentu: OVB Allfinanz, Partners, Fincentrum, Zfp Akademie, Broker Consulting... ()

Reklama

klukluka 

všechny recenze uživatele

Užitečné téma, slabší zpracování. Byl jsem při tom, taky jsem chtěl být bohatý, taky jsem chtěl ty káry a děvky, ale naletěl jsem a teď se vám aspoň trochu pomstím. To je v pořádku, osobně jsem rád, že nad tím všichni nemávnou rukou (vychází to tak na 1 000 000:1 ve prospěch rezignovaných poražených). Kdo z nás jím někdy nebyl? Tuto otázku směřuji na lidi pod 45 (v roce 1989 nám bylo 18, podobných pastí a pastiček kolem nás různí chytráci rozeseli tisíce). GWC, Sorrena, Herbalife, diamanty, čistící prostředky, léčiva, akcie, pojištění... Podstata je, že každej MLM se ze své podstaty řítí do záhuby. Abych se vrátil k filmu - kvituju s povděkem odvahu škodit škůdcům, moc mi ale nesedí ty morality. Chudí lidi chtějí bejt prachatí, mladí se navíc chtějí pořádně bavit, jsme tak naprogramovaní, jsme tak vychovávání, jsme obklopení materialismem, více méně tomu podléháme všichni, mladí z toho ještě nestačili vystřízlivět, pro oko kamery mohl být hovadem někdo, kdo bude za pár let taky chovat včely, místo aby lanařil po hospodách číšníky. Pěšáci za to nemůžou, ksichty těch skutečných k..ev jsme tam nejspíš vůbec neviděli. Ale snaha je dostihnout tady byla a panu Charvátovi nezbývá než přát, aby měl v dalším životě o čem točit bez toho, aniž by ho to předtím stálo X desítek tisíc z vlastní kapsy. Profesi si teď napodruhé zvolil mnohem sympatičtější (můj názor), jen musí počítat s tím, že ferrari z toho nikdy nebude. Na ty naše silnice bude tohle auto stejně dobrý, jako micky z playboye pro vztah. Ve dvaceti bych tomu ale nechtěl rozumět a zajuchal bych si na mítinku OVB. ()

Lukoboss 

všechny recenze uživatele

Je to studentskej film, v podstatě ročníková práce, takže se tam dá najít hodně filmařských chyb. Ale to tomhle to samozřejmě není. Důležitý je, že to chce ukázat (a ukazuje), jaký sračky se tady u nás v podstatě legálně dějou (podobně jako u Šmejdů). Vlk z Wallstreet by zavyl zděšením, kdyby to viděl. Že to takhle funguje, jsem věděl i před dokumentem, ale přece jenom, když to někdo hodí ven veřejně, je to vždycky lepší a má to větší dopad. Jinak tahle "super firma" je asi tak nevinná, že ještě před uvedením dokumentu soudně vyhrožovali škole, aby to ani nevzniklo, no a když to vzniklo, podali žaloby a po studentovi, kterej má s nima vlastní zkušenost, chcou sto litrů. Už tohle je odpověď na to, jestli tam probíhá všechno v pořádku. A ty večírky, kde sotva zletilým zamávají balíčkem prachů, koksem, drahýma autama a nahýma ženskýma před obličejem, opravdu jenom potvrzujou firemní "kulturu". P.S.: Mimochodem pokud víte něco o projektu MikeJePan a s tím spojené společnosti Pojištění na pokuty, obzor se vám ještě rozšíří a tak nějak se vám ten kruh spojí úplně! ()

ghatos 

všechny recenze uživatele

Spíše, než analýza finančního proradenství (prodávající a nakupující) to lépe funguje v rovině psychologické. Stačí vidět ty tupé, rozežrané, chamtivé držky lačnící po okamžitém uspokojení svých primitivních přání. Filozofická otázka zní, kdo je větší pitomec. Jestli ti, co vlezou do pyramidy nebo ti, co si koupí "produkt". Samozřejmě stát by měl jasně vymezit pravidla, ale evidentně lobbing těchto firem je zatím silnější. 66%. /Právě zapojení mladých a nezkušených lidí do finančního poradenství je další z věcí, která je odborníky OVB vytýkána. „Firma funguje jako průtokový ohřívač. Nábory pořádají i na středních školách, takže se k nim dostanou opravdu mladí lidé. Rekruti vydrží třeba jen několik měsíců, vytěží rodinu a nejbližší okolí a pak končí. A často odchází s dluhy. Provize z uzavřených smluv jsou zálohové, pokud tedy klient přestane životní pojištění platit, provizi musí poradce vrátit,“ komentoval prezident Asociace finančních poradců Vladimír Švorba. (zdroj: echo24.cz)/ ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama