Láska bez hranic

Američan Gordon hlídá skrze obrazovky ropovod na Blízkém východě a pomalu začíná být na dálku fascinován tamní mladou ženou Ayusou, jež se zaslíbila staršímu muži, kterého nemiluje. Love story nahlížená okem pavoučího dronu. (Film Europe)

Trailer 1

Insomniac

Nemôžem už chodiť na filmy s očakávaniami, lebo potom som sklamaný. Hlúpučké, naivné, miestami nelogické, nezáživné... ()

blondboss

Taká nemastná-neslaná "robotická" romanca, ktorá má síce zaujímavú a unikátnu dejovú linku, ale je natočená príliš strojene, artovo a bez duše. Skôr taká nevinná konverzačka, u ktorej vás viac zaujmú hodinky na ruke ako samotný dej. Za mňa len ťažký priemer v rámci žánru. 50 % ()

Anderton

Skôr epizóda z Black Mirror než plnohodnotný festivalový film, čo ma ale nakoniec viac potešilo než sklamalo. Ono všetko vo filme je samozrejme technicky možné, ale ak by si ho niekto strojom času pozrel na prelome storočia, tak by mu ako vedecko-fantastická epizóda z neďalekej budúcnosti pripadala. Popravde sa príbeh pohne skutočne dopredu až po druhom bode obratu, sila filmu je ale skôr v tom, či vás dokáže na konci dojať a ako sa dokážete stotožniť s dvoma hlavnými postavami. Možno vás koniec sklame a budete sa pri ňom smiať, možno sa naopak nezdržíte sĺz. Ja som ten druhý prípad a preto aj hodnotím tak vysoko. ()

kolemjdouc

Novodobý příběh Romea a Julie.Brnkačka na city.jednoduchý až naivní scénář.Výkony herců nejsou nijak velkolepé ale dávám čtyři za nápad s roboty.To jsem ještě neviděla .Aby to bylo jen ve scifi a le tvůrci to zasadili do reálu.Za mě dobré. ()

• Natáčení začalo 8. února 2016, točilo se v Ouarzazate a Casablance (Maroko), v Montrealu (Kanadě) a v Paříži ve Francii. (Stoka)
  • Celosvětová premiéra proběhla 30. srpna 2017 na Benátském FF. (Varan)