Hans Zimmer v Praze

(koncert)
  • Velká Británie Hans Zimmer: Live in Prague (více)

Světoznámý skladatel filmové hudby přijel 7. května 2016 se svým evropským turné do vyprodané pražské O2 arény a ohromil publikum. Mezi 72 muzikanty bylo mnoho Zimmerových přátel a spolupracovníků, třeba i Johnny Marr z The Smiths. V onen večer bylo 17 tisíc diváků svědky neuvěřitelného koncertu filmové hudby, doprovázeného velkolepou světelnou show. Zaznělo mnoho skladeb z dílny geniálního mistra. Fanoušci si mohli naživo užít skladby například z filmů Piráti z Karibiku (2006), Lví král (1994) nebo Temný rytíř (2008). Záznam velkolepého pražského koncertu přenese diváky do dechberoucí atmosféry, kterou doplní ohromující videoprojekce a zvuk. (Pannonia Ent.)

Pendula

Při poslechu klasických soundtracků ať z Inception nebo z Dark Knight jsem pana Zimmera podezříval, že si muziku udělá sám na klávesách a mašinkách, hlavně u cella, které ze soundtracků zní jaksi uměle, jenže jsem byl vyveden z omylu, a jsem rád. Tina Guo totiž skutečně hraje elektrické cello a tím se vše vysvětluje. Záznam z tohoto koncertu je pecka. ()

pekarekoto

Hans Zimmer: Live in Prague. Vďaka "modernej dobe" LED osvetlení, relatívne malých 4K kamier a velkému množstvu inej kvalitnej techniky, tiež vdaka určite vysokému rozpočtu v tomto prípade, je to skutočne velkolepá "podívaná". Hádam až na trochu gýčovitú prezentáciu multikultúrnej spoločnosti. Bledý postarší europan, sám velký Hans Zimmer. Pôvabné huslistky ktoré sú zase v prevládajúcom počte Aziatky. Na basovú gitaru hrá zase černoška. Neprekvapilo by ma ak by sa tam myhol aj nejaky Ind. Tiež hromada skutočne tých najrôznejších stylingov vlasov... Od mníchov až po gýče 80s. Z hudby mi uplne všetko nesedí ale taký Inception/Počiatok a Interstellar sa musí páčiť hádam každému, vrátane mna :-D Bolo to velkolepé a bolo nádherné vidieť ako si to hudobníci často doslova užívajú. ()

quintes

Takže... budem stručný... teda, aspoň sa budem snažiť.. dal som tomuto záznamu 2 hviezdy.... Dôvody: stiahol som to v digitálnej forme z Itunes, jedine!!!! tam sa to dalo, čiže mínus pre spoločnosť eagle rock.... Za ďalšie, v 40min to sekne a nabehne až po chvíli ( Chevaliers de Sangreal), možno to opravia, ale hodnotenie to nezmení.... Kto do p.... prišiel so skvelým nápadom pridať španielku do skladby You are so cool????? Prečo práve v Prahe??? chýba mi dynamika, akú som vídaval na youtube ( áno, mám napozerané amatérske záznamy z koncertov z celého turné )... a podobné vychytávky.. som sklamaný, veľmi, zábava ( áno, v iných mestách vedel Hans obecenstvo aj pobaviť )... Proste, asi to musím predýchať, a pozrieť si to v nejakej stiahnutej forme na veľkej telke... Škoda, fakt som čakal že záznam z turné bude the best of the best, pre mňa nebol... a to som asi naj fanda Hansa... ()

Fanatic72

Super vzpomínka na parádní hudební vystoupení. Natočeno parádně, zvuk taky prvotřídní. Dávám čtyři hvězdy kvůli vynechání titulní skladby k Wonder Women. Jinak stoprocentně doporučuju. ()

minno

Brilantné, neskutočné, dokonalé. K tomuto nie je čo dodať. Spracovanie koncertu na vysokej úrovni. Ďalší už na živo! ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů