Reklama

Reklama

Ewa Farna 10: Neznámá známá

  • Polsko Ewa Farna 10: Skazana na busa
Trailer
Dokumentární / Hudební
Česko / Polsko, 2017, 72 min

Obsahy(1)

Dokument Ewa Farna 10: Neznámá známá mapuje 10 let zpěvaččiny kariéry a také přípravy na jubilejní koncert. Kolem této události se také původně mělo točit dějství celého dokumentu. V tomto období se ale po dlouhých 10 letech zpěvačka nečekaně rozešla se svým managementem a poslední singly si navíc vydala pod vlastním vydavatelstvím. Postavila se více na vlastní nohy a ze slečny se stihla stát vdanou paní. Nic nepíše lepší scénář, než život sám. (APK Cinema Service)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

klukluka 

všechny recenze uživatele

Ty vole, tuhle holku baštím. Jako osobnost. Hudebně se s ní prakticky (rozuměj- až na malé výjimky) míjím. Ale padám do kolen před její vnitřní sílou, před jejím intelektem, před její skromností a pokorou. Jsem z ní regulérně vydřenej, protože tahle holka/ paní/ žena/ dáma je nejpopulárnější hudebnicí ovládající český jazyk na světě! A tenhle dokument to dokázal zachytit a dokázal zachytit tu tíhu, která by 90 procent lidí dohnala k tvrdým drogám. Z celého srdce přeji vážené paní Ewě, aby se jí to nikdy nestalo. Považoval bych to za zázrak, ale zázraky se občas dějí. ()

Handle 

všechny recenze uživatele

Docela by mě zajímalo, jestli to ti hodnotící s odpadem vůbec viděli... Přiznám se, že já mám Ewu Farnou rád, ale zároveň si troufám říct, že určitě nepatřím ke skalním fanouškům, kteří by bez špetky objektivity zbožňovali jakoukoli podobu dokumentu jen proto, že "je to Ewa". Opravdu však mohu říct, že mě dokument mile překvapil. Řemeslně je zvládnutý naprosto na jedničku, je skvěle sestříhaný, vyvážený, svižný a nemá v podstatě žádné hluché místo, což se u dokumentů dost často stává. Velmi se mi líbilo i to srovnání Česka a Polska (no, trochu jsem se za nás zastyděl...), respektive i ta dvojjazyčnost celkově fungovala výborně. Osobně jsem si akorát představoval, že bude dokument spíše oslavovat těch 10 let na scéně a vyzní více pozitivně. Paradoxně na mě ke konci působil až zbytečně dramaticky, což je však jediné, co bych mohl trochu vytknout. Je to tak mezi 4 a 5*, ale protože si dokument rozhodně nezaslouží místní průměrné hodnocení, rád zaokrouhlím nahoru. PS. Vtípkující Ewa o bezlepkových sušenkách je TOP. :-) Jinak je to samozřejmě osobitá, pokorná a rozumná zpěvačka s obrovským potenciálem, ale tak to už vím dávno... :-) ()

Reklama

TominoLa 

všechny recenze uživatele

Nemohu říci, že jsem její nějaký velký fanoušek. Rozhodně, když ji slyším tak si ji rád poslechnu. V čem si mě však tahle krásná a citlivá dívka získává to je tím jak se prezentuje. Jak mluví o rodině, bohu, víře, kariéře, ..... Na své roky neuvěřitelně silná a pracovitá. A 10 let není rozhodně málo a já ji přeji ať ji to takhle skvěle šlape dokud ji to bude bavit. Kvalitou dokumentu to je tak na 3*, ale tady rád přidám. Za 7/10. ()

Teringer 

všechny recenze uživatele

Ewa Farna 10 je velmi milý a příjemný dokument, který se točí převážně kolem výročního koncertu, který se odehrál loni v listopadu v pražském Foru Karlín. Nejedná se tak o hlubokou sondu do zpěvaččina života jako spíš o náhled do zákulisí profese zpěvačky v mezinárodním evropském měřítku. Snímek obsahuje i několik témat ze zpěvaččina užšího soukromí, která jsou však většinou brána celkem obecně a povrchně, což je možná trochu škoda. Celkově se však jedná o pěkný, dynamický dokument, který nenudí, a který, ačkoliv je určen spíše příznivcům Farné, má šanci zaujmout i neutrální publikum. Jediné, pro mne vcelku veliké mínus, dostávají archivní záběry z televizních pořadů, které byly zřejmě stažené z internetu, protože jejich obrazová kvalita je otřesná. Dokument tedy doporučím všem, které 1) zajímá osoba Ewy, nebo 2) zajímá, jak vypadá příprava velkého koncertu v chvílemi až absurdních podmínkách, nebo 3) kteří chtějí vidět, jak Farna chodí ulicemi Londýna a křičí "do prdele", či si před předáváním cen v šatně zpívá "Nafrněnou". Čtyři hvězdy za dokument jako takový, pátá za přidanou citovou hodnotu. ()

Tomas_PO 

všechny recenze uživatele

Točiť o sebe dokument v 25tom roku života a po 10tich rokoch kariéry je síce trošku ako vydať Best of po dvoch albumoch, no v prípade Ewy Farnej to zmysel má. Za krátkych 10 rokov toho totiž už zažila požehnane, časovo akurát na dokument. Stále fascinuje, ako sa jej podarilo preraziť okrem Čiech aj v Poľsku, no naopak na Slovensku nie. Udivuje aj úspešný prerod z detskej hviezdy na dospelú speváčku. Keďže Farna je už IT generácia, tak záberov z ciest, súkromia aj zákulisia má spústu. Divák sa však čo-to dozvie aj z produkčného zákulisia, zaujala najmä časť o Lešekovi Wronkovi, jej 'vynálezcovi', ktorý Farnu produkčne sprevádzal dlhé roky, no napokon mu povedala zbohom, čo on doteraz neprekusol. Dokument je dobre, dynamicky zostrihaný, aj show, aj biznis, ale aj súkromie, rodina... Pre fanúšikov je to samozrejme musím-vidieť, no subjektívne zaujme aj človeka z 'branžde', ktorý sa s ňou na pódiu viackrát stretol a pozná jej bezprostrednosť a prirodzený, sympatický prejav a to nielen pred kamerami, ktoré doslova 'zjedla'. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (6)

  • Polský název Skazana na busa je slovní hříčkou odkazující na polský dokument Skazany na bluesa (2005), v překladu „Odkázaný na blues“. Skazana na busa tak znamená „Odkázaná na dodávku“. (Teringer)
  • Jelikož je snímek určen pro český i polský trh, je dvojjazyčný s českými a polskými titulky. (Teringer)
  • Na tvorbě dokumentu se jako dramaturg podílel Kazma. (Teringer)

Reklama

Reklama