poster

Ewa Farna 10: Neznámá známá

 • Polsko

  Ewa Farna 10: Skazana na busa

Dokumentární / Hudební

Česko / Polsko, 2017, 72 min

Režie:

Martin Linhart

Scénář:

Ewa Farna, Jan Šamla

Kamera:

Martin Linhart

Producenti:

Ewa Farna

Střih:

Tomáš Lyga
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Teringer
  *****

  Ewa Farna 10 je velmi milý a příjemný dokument, který se točí převážně kolem výročního koncertu, který se odehrál loni v listopadu v pražském Foru Karlín. Nejedná se tak o hlubokou sondu do zpěvaččina života jako spíš o náhled do zákulisí profese zpěvačky v mezinárodním evropském měřítku. Snímek obsahuje i několik témat ze zpěvaččina užšího soukromí, která jsou však většinou brána celkem obecně a povrchně, což je možná trochu škoda. Celkově se však jedná o pěkný, dynamický dokument, který nenudí, a který, ačkoliv je určen spíše příznivcům Farné, má šanci zaujmout i neutrální publikum. Jediné, pro mne vcelku veliké mínus, dostávají archivní záběry z televizních pořadů, které byly zřejmě stažené z internetu, protože jejich obrazová kvalita je otřesná. Dokument tedy doporučím všem, které 1) zajímá osoba Ewy, nebo 2) zajímá, jak vypadá příprava velkého koncertu v chvílemi až absurdních podmínkách, nebo 3) kteří chtějí vidět, jak Farna chodí ulicemi Londýna a křičí "do prdele", či si před předáváním cen v šatně zpívá "Nafrněnou". Čtyři hvězdy za dokument jako takový, pátá za přidanou citovou hodnotu.(20.11.2017)

 • hazdrova
  ****

  Na česko-poľské pomery podľa mňa veľmi dobrý pozerateľný dokument so zápletkou, dramatickou vyšperkovanou hudbou a trochou drámy na koniec. Parádne 4*(24.10.2019)

 • Zagros
  ****

  Občas si filmy proložím dokumentem se zajímavým tématem či postavou. Ewa Farná mě zaujala, když jsem ji náhodou viděl v několika talk-show a říkal jsem si, že na její slávu a úspěch je vcelku pokorná, má to v hlavě srovnané a ví přesně, co od života chce. To se u tak mladé holky vidí málokdy. Ač nejsem její fanoušek a vlastně neznám žádnou její píseň, na dokument jsem se rád podíval. Musím říct, že se jen potvrdil můj první dojem. Vzhledem ke svému věku je Ewa neuvěřitelně vyzrálá, pracovitá a její úspěch (ve dvou různých zemích!) jí hlavu rozhodně nezamotal. Fanouškem se sice ani v budoucnu nestanu, ale přesto jí budu držet palce, ať zvládne vše, co si předsevzala. Podobných osobností u nás mnoho není. Formální zpracování je průměrné, ale jako celkové hodnocení dám rád čtyři hvězdy. Docela by mě zajímaly komentáře od lidí, kteří dali odpad. Není tady ani jeden.(27.2.2020)

 • Handle
  *****

  Docela by mě zajímalo, jestli to ti hodnotící s odpadem vůbec viděli... Přiznám se, že já mám Ewu Farnou rád, ale zároveň si troufám říct, že určitě nepatřím ke skalním fanouškům, kteří by bez špetky objektivity zbožňovali jakoukoli podobu dokumentu jen proto, že "je to Ewa". Opravdu však mohu říct, že mě dokument mile překvapil. Řemeslně je zvládnutý naprosto na jedničku, je skvěle sestříhaný, vyvážený, svižný a nemá v podstatě žádné hluché místo, což se u dokumentů dost často stává. Velmi se mi líbilo i to srovnání Česka a Polska (no, trochu jsem se za nás zastyděl...), respektive i ta dvojjazyčnost celkově fungovala výborně. Osobně jsem si akorát představoval, že bude dokument spíše oslavovat těch 10 let na scéně a vyzní více pozitivně. Paradoxně na mě ke konci působil až zbytečně dramaticky, což je však jediné, co bych mohl trochu vytknout. Je to tak mezi 4 a 5*, ale protože si dokument rozhodně nezaslouží místní průměrné hodnocení, rád zaokrouhlím nahoru. PS. Vtípkující Ewa o bezlepkových sušenkách je TOP. :-) Jinak je to samozřejmě osobitá, pokorná a rozumná zpěvačka s obrovským potenciálem, ale tak to už vím dávno... :-)(13.3.2018)

 • TominoLa
  ****

  Nemohu říci, že jsem její nějaký velký fanoušek. Rozhodně, když ji slyším tak si ji rád poslechnu. V čem si mě však tahle krásná a citlivá dívka získává to je tím jak se prezentuje. Jak mluví o rodině, bohu, víře, kariéře, ..... Na své roky neuvěřitelně silná a pracovitá. A 10 let není rozhodně málo a já ji přeji ať ji to takhle skvěle šlape dokud ji to bude bavit. Kvalitou dokumentu to je tak na 3*, ale tady rád přidám. Za 7/10.(16.2.2018)

 • - Jelikož je snímek určen pro český i polský trh, je dvojjazyčný s českými a polskými titulky. (Teringer)

 • - Dokument měl původně mapovat pouze přípravy na výroční koncert ve Foru Karlín, čímž měl vrcholit. Kvůli neočekávaným událostem, jako rozvázání smlouvy s tehdejším managementem a nečekanému zasnoubení se natáčení prodloužilo o jeden rok. (Teringer)

 • - Na tvorbě dokumentu se jako dramaturg podílel Kazma. (Teringer)